Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Tehnika tn 24
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Tehnika tänav 24, Tallinn

Tehnika tn 24 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1939. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 11 korterit (EHR 101018073). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 3 369 €/m² (hinnanguvahemik 3 049–3 689 €/m², ±10%).

Tehnika tänav 24, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 11 korterit EHR 101018073 ↗ Kataster 78408:802:0004 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tehnika tn 24 on 1939. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 11 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 369/m², 6,3% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Tehnika tn 24 on 1939. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 11 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (7 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 369 €/m², mis on umbes 6,3% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 42,8 m²) on ligikaudu €147 874.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1939. aasta ehitusaeg.

€530–€640/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~45 €, talvel ~73 € · 100% möbleeritud
4,2–5,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 7 42.5 – 45.4 m² €3 455 €136 015–€164 570
3-toaline 4 56.7 – 88.7 m² €3 430 €202 080–€244 506
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 43.5 m² 3-toaline · 65.1 m²
− 42,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€147 874
ca €3 455 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €155 268
Eeldatav üüritulu €530–€640/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 628/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Kelmiküla peatus 119 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,4

Tallinna Euroopa Kool 124 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1061 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

65% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Falgi park 414 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=126): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +96,5%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1939. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1939) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Falgi park 414 m; toidukauplused 481 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 125 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tehnika tn 24

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 126 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +97%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, litter,pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 241 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 65% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 282 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +6.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tehnika tn 24 AVM tase: €3 369/m² €3 264 2024 Q3 35 tehingut €3 256 2024 Q4 42 tehingut €2 801 2025 Q1 33 tehingut €2 911 2025 Q2 47 tehingut €3 401 2025 Q3 39 tehingut €3 468 2025 Q4 33 tehingut €2 985 2026 Q1 40 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 520 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 13 €3 200 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 369/m²
Hinnavahemik
€3 049–3 689
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 42,8 m²)
€155 268
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 628/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.435619, 24.725825 · katastritunnus 78408:802:0004.

🚏 Kelmiküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
119 m · 2 min
🎓 Tallinna Euroopa Kool
Põhikool · Põhikool
124 m · 2 min
🚏 Tehnika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
135 m · 2 min
🚏 Pelgulinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
306 m · 4 min
🚏 Hotell Tallinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
317 m · 4 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100
375 m · 5 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
414 m · 6 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
481 m · 6 min
🎓 Kaarli Kool
Põhikool · Põhikool
597 m · 8 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
718 m · 10 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
767 m · 10 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
769 m · 10 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1061 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 119 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1939
Kortereid kokku11
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus910 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101018073 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101018073) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:802:0004 · pindala 910 m².

Sihtotstarve: 80% Elamumaa, 20% arimaa.

Katastrikaart (78408:802:0004) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tehnika tn 24 korteriühistu (registrikood 80256713). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€140 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€0,64/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,30/m² · Kelmiküla asum mediaan €1,24/m² kuus
Remondifond€6 700€12/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€4 337€4 870
sh remondifondi maksed€2 052€2 585
Remondikulud€2 052€2 585
Remondifondi jääk€6 700€3 591
Raha€8 609€5 508
Reservkapital€1 534€1 534
Aasta tulem€33−€122
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€2 2850,34
Remonditasud€2 0520,30

11 korterit · liikmeid 12 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (565 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kelmiküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01655464) · Postiindeks: 10149

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tehnika tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 369/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tehnika tn 24 See hoone 1939 €3 369 ~€147 874 E ~ Aktiivne
Tehnika tn 25 1936 €3 467 ~€173 952 C Vaata →
Tehnika tn 37a 1950 €3 301 ~€82 151 D ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101018073 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:802:0004 ↗ Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,2–5,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1939. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tehnika tn 24, Tallinn?

Tehnika tn 24 on 1939. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 11 korterit. EHR kood on 101018073 ja katastritunnus 78408:802:0004. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Tehnika tn 24 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 369 €/m². Hinnangu vahemik on 3 049–3 689 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €147 874.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tehnika tn 24?

3 369 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €134 760 ja 50 m² korteri väärtus umbes €168 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €136 015–€164 570; 3-toaline: €202 080–€244 506.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 628/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €155 268, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €530–€640 kuus ja brutotootluse hinnang 4,2–5,2%.

Kas Tehnika tn 24 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 119 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tehnika tn 24 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 126 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 65% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tehnika tn 24?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €140 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,64/m² kuus, sh remondifond €0,30/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €6 700. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu