Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / E. Vilde tee 81
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

E. Vilde tee 81, Tallinn

E. Vilde tee 81 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1966. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit (EHR 101019968). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 487 €/m² (hinnanguvahemik 2 343–2 631 €/m², ±6%).

E. Vilde tee 81, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 60 korterit EHR 101019968 ↗ Kataster 78405:501:3500 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

E. Vilde tee 81 on 1966. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 487/m², 5,9% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

E. Vilde tee 81 on 1966. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 60 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (39 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 487 €/m², mis on umbes 5,9% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline, 44 m²) on ligikaudu €114 928.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1966. aasta ehitusaeg.

€500–€610/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (11 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 11 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~70 €, talvel ~100 € · 89% möbleeritud
5,3–6,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 30 m² €2 883 €81 474–€91 506
2-toaline 39 43.7 – 47.5 m² €2 612 €110 231–€123 805
3-toaline 11 43.2 – 61.3 m² €2 403 €134 686–€151 271
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30 m² 2-toaline · 44.8 m² 3-toaline · 59.5 m²
− 44 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€114 928
ca €2 612 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €120 674
Eeldatav üüritulu €500–€610/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 743/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Lehola peatus 234 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,8

Tallinna Arte Gümnaasium 433 m; riigieksamite tase 62.2/100; lasteaed 323 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

66% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 54 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Männi park 841 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=118): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +34,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1966. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 22.02.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Männi park 841 m; toidukauplused 527 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 694 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: E. Vilde tee 81

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,6 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 118 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +35%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 139 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 66% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

54 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang on 1 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 458 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Mustamäe asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 430 (2026 Q1) +8.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
E. Vilde tee 81 AVM tase: €2 487/m² €2 246 2024 Q3 181 tehingut €2 151 2024 Q4 199 tehingut €2 232 2025 Q1 178 tehingut €2 401 2025 Q2 206 tehingut €2 342 2025 Q3 222 tehingut €2 398 2025 Q4 201 tehingut €2 430 2026 Q1 185 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 476 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 86 €2 540 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 487/m²
Hinnavahemik
€2 343–2 631
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 44 m²)
€120 674
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 743/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.403816, 24.683565 · katastritunnus 78405:501:3500.

🚏 Lehola peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
234 m · 3 min
🚏 Kesk-Mustamäe peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
277 m · 4 min
🧒 Tallinna Rõõmupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
323 m · 4 min
🚏 A. H. Tammsaare tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
362 m · 5 min
🎓 Tallinna Arte Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 62.2/100
433 m · 6 min
🎓 Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.5/100
444 m · 6 min
🚏 Szolnok peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
482 m · 6 min
🛒 Mustamäe Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
527 m · 7 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
562 m · 7 min
🎓 Tallinna Mustamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 50.3/100
595 m · 8 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
661 m · 9 min
🌳 Männi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
841 m · 11 min
🌳 Lepistiku park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
970 m · 13 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
997 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 234 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1966
Kortereid kokku60
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 347 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase54 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101019968 · kanne muudetud 06.01.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101019968) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:501:3500 · pindala 1 347 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:501:3500) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, E. Vilde tee 81 korteriühistu (registrikood 80148395). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,36/m² kuustüüpiline korter €148 kuus · k.a kommunaalid · Mustamäe asum mediaan €2,93/m² kuus
Ühistu maksed€1,29/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,66/m² · Mustamäe asum mediaan €1,07/m² kuus
Remondifond€18 301€6,77/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€41 981€53 117
sh remondifondi maksed€21 313€32 032
Remondikulud€21 313€32 032
Remondifondi jääk€18 301€7 185
Raha€24 950€10 111
Reservkapital€8 081€8 081
Aasta tulem−€963€526
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€1 8730,06
Haldustasud€9 2560,29
Heakorratasud€9 5390,29
Remonditasud€21 3130,66

60 korterit · liikmeid 71 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 702 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Mustamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00639870) · Postiindeks: 12912

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

E. Vilde tee korterelamud

56 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 499/m² (n=56) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
E. Vilde tee 52 1972 €2 551 ~€155 538 C Vaata →
E. Vilde tee 53 1965 €2 616 ~€117 691 C Vaata →
E. Vilde tee 55 1965 €2 538 ~€116 158 C Vaata →
E. Vilde tee 56 1972 €2 276 ~€116 095 E Vaata →
E. Vilde tee 57 1965 €2 591 ~€115 627 B Vaata →
E. Vilde tee 58 1967 €2 537 ~€115 630 E Vaata →
E. Vilde tee 59 1965 €2 486 ~€112 484 B Vaata →
E. Vilde tee 60 1967 €2 562 ~€118 471 E Vaata →
E. Vilde tee 81 See hoone 1966 €2 487 ~€114 928 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101019968 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 06.01.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:501:3500 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 11 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,3–6,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=11 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1966. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil E. Vilde tee 81, Tallinn?

E. Vilde tee 81 on 1966. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 60 korterit. EHR kood on 101019968 ja katastritunnus 78405:501:3500. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on E. Vilde tee 81 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 487 €/m². Hinnangu vahemik on 2 343–2 631 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €114 928.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil E. Vilde tee 81?

2 487 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €99 480 ja 50 m² korteri väärtus umbes €124 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €81 474–€91 506; 2-toaline: €110 231–€123 805; 3-toaline: €134 686–€151 271.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 743/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €120 674, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €500–€610 kuus ja brutotootluse hinnang 5,3–6,3%.

Kas E. Vilde tee 81 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 234 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi E. Vilde tee 81 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 118 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 66% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 54 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones E. Vilde tee 81?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,36/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €148 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,29/m² kuus, sh remondifond €0,66/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €18 301. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Mustamäe asum 241 ühistu mediaan oli €2,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu