Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / E. Vilde tee 100
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

E. Vilde tee 100, Tallinn

E. Vilde tee 100 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1967. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit (EHR 101017995). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 451 €/m² (hinnanguvahemik 2 309–2 593 €/m², ±6%).

E. Vilde tee 100, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 60 korterit EHR 101017995 ↗ Kataster 78405:501:2850 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

E. Vilde tee 100 on 1967. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 451/m², 7,2% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

E. Vilde tee 100 on 1967. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 60 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (40 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 451 €/m², mis on umbes 7,2% alla Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline, 43,7 m²) on ligikaudu €112 833.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1967. aasta ehitusaeg.

€480–€580/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (12 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 12 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~72 €, talvel ~117 € · 100% möbleeritud
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 30.1 m² €2 840 €80 526–€90 442
2-toaline 40 43.5 – 47.1 m² €2 582 €108 235–€121 563
3-toaline 10 60.8 m² €2 295 €131 443–€147 629
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.1 m² 2-toaline · 44.5 m² 3-toaline · 60.8 m²
− 43,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€112 833
ca €2 582 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €118 475
Eeldatav üüritulu €480–€580/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 711/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Szolnok peatus 202 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,8

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium 354 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 330 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

67% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 54 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Männi park 829 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=276): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -23,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1967. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 27.07.2024); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Männi park 829 m; toidukauplused 386 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 694 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: E. Vilde tee 100

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 276 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -24%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 3 101 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 67% kahes parimas klassis, 25% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

54 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang on 1 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 458 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Mustamäe asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 430 (2026 Q1) +8.9% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
E. Vilde tee 100 AVM tase: €2 451/m² €2 246 2024 Q3 181 tehingut €2 151 2024 Q4 199 tehingut €2 232 2025 Q1 178 tehingut €2 401 2025 Q2 206 tehingut €2 342 2025 Q3 222 tehingut €2 398 2025 Q4 201 tehingut €2 430 2026 Q1 185 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 476 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 86 €2 540 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 451/m²
Hinnavahemik
€2 309–2 593
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 43,7 m²)
€118 475
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 711/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.405955, 24.672480 · katastritunnus 78405:501:2850.

🚏 Szolnok peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
202 m · 3 min
🚏 E. Vilde tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
255 m · 3 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
330 m · 4 min
🎓 Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
354 m · 5 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
386 m · 5 min
🎓 Tallinna Kadaka Põhikool
Põhikool · Põhikool
413 m · 6 min
🚏 Lakiotsa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
447 m · 6 min
🚏 Kaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
448 m · 6 min
🎓 Tallinna Mustamäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 50.3/100
448 m · 6 min
🛒 Mustamäe Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
763 m · 10 min
🌳 Männi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
829 m · 11 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 202 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1967
Kortereid kokku60
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 077 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Müratase54 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101017995 · kanne muudetud 23.10.2024.

Monteeritav raudbetoon.

EHR portaal (kood: 101017995) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:501:2850 · pindala 3 077 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:501:2850) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, E. Vilde tee 100 korteriühistu (registrikood 80023736). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,33/m² kuustüüpiline korter €146 kuus · k.a kommunaalid · Mustamäe asum mediaan €2,93/m² kuus
Ühistu maksed€1,18/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,25/m² · Mustamäe asum mediaan €1,07/m² kuus
Remondifond€57 265€21/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€38 058€30 060
sh remondifondi maksed€8 055€8 803
Remondikulud€8 055€8 803
Remondifondi jääk€57 265€38 280
Raha€63 873€41 955
Reservkapital€8 500€6 500
Aasta tulem€587−€943
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€30 0030,93
Remonditasud€8 0550,25

60 korterit · liikmeid 60 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 689 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Mustamäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00638384) · Postiindeks: 12915

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

E. Vilde tee korterelamud

56 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 499/m² (n=56) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
E. Vilde tee 52 1972 €2 551 ~€155 538 C Vaata →
E. Vilde tee 53 1965 €2 616 ~€117 691 C Vaata →
E. Vilde tee 55 1965 €2 538 ~€116 158 C Vaata →
E. Vilde tee 56 1972 €2 276 ~€116 095 E Vaata →
E. Vilde tee 57 1965 €2 591 ~€115 627 B Vaata →
E. Vilde tee 58 1967 €2 537 ~€115 630 E Vaata →
E. Vilde tee 59 1965 €2 486 ~€112 484 B Vaata →
E. Vilde tee 60 1967 €2 562 ~€118 471 E Vaata →
E. Vilde tee 100 See hoone 1967 €2 451 ~€112 833 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101017995 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 23.10.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:501:2850 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 12 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=12 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1967. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil E. Vilde tee 100, Tallinn?

E. Vilde tee 100 on 1967. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 60 korterit. EHR kood on 101017995 ja katastritunnus 78405:501:2850. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on E. Vilde tee 100 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 451 €/m². Hinnangu vahemik on 2 309–2 593 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €112 833.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil E. Vilde tee 100?

2 451 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €98 040 ja 50 m² korteri väärtus umbes €122 550. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €80 526–€90 442; 2-toaline: €108 235–€121 563; 3-toaline: €131 443–€147 629.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 711/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €118 475, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €480–€580 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas E. Vilde tee 100 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 202 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi E. Vilde tee 100 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 276 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 67% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 54 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones E. Vilde tee 100?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,33/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €146 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,18/m² kuus, sh remondifond €0,25/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €57 265. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Mustamäe asum 241 ühistu mediaan oli €2,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu