Estiq Value / Tallinn / Lasnamäe / Narva mnt 148
Rekisteritiedot 4.10.2026 Lasnamäe · Tallinn

Narva mnt 148, Tallinn

Narva mnt 148 (Tallinn, Lasnamäe linnaosa) on vuonna 2008 rakennettu 8-kerroksinen asuinkerrostalo, 84 asuntoa (EHR 120312601). Estiq AVM -malliarvio on 3 337 €/m² (vaihteluväli 3 083–3 591 €/m²) 4.10.2026.

Narva mnt 148, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
8 kerrosta 84 asuntoa EHR 120312601 ↗ Kiinteistötunnus 78403:304:0031 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Narva mnt 148 on vuonna 2008 rakennettu 8-kerroksinen asuinkerrostalo, 84 asuntoa, energialuokka C. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 337/m², 38,9 % yli alueen Lasnamäe mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 403/m², 4/2026, n=151).

Narva mnt 148 on vuonna 2008 valmistunut 8-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Lasnamäe, 84 asuntoa. Kantava rakenne: Paikallavalubetoni (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 3h (32 kpl). Energialuokka C (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 337 €/m², noin 38,9 % yli alueen Lasnamäe mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 403/m², 4/2026, n=151). Tyypillinen asunto (3h, 69,7 m²) on noin €223 598.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka C, maantason pysäköinti ja 2008 rakennusvuosi.

€710–€870/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 3h asunnolle (2 ilmoitusta tässä talossa).

📊 Markkinadata · 2 ilmoitusta tässä talossa
3,7–4,7%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 13 34.7 m² €3 703 €118 729–€138 260
2h 28 56.4 – 58.4 m² €3 396 €177 919–€207 187
3h 32 56.8 – 77.5 m² €3 208 €207 790–€241 972
4h 11 88.9 – 89.6 m² €3 224 €266 023–€309 784
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 34.7 m² 2h · 56.7 m² 3h · 70.1 m² 4h · 89.3 m²
− 69,7 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€223 598
ca €3 208 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €234 778
Arvioitu vuokratuotto €710–€870/kk
Pyyntihinta / m² €3 368/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,2

Paevälja pysäkki 111 m / 1 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut5,7

IZUM Erakool 636 m; ylioppilaskokeiden taso 55/100; päiväkoti 2006 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,9

78% tunneista hyvä, 4% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohtalainen), melutaso 60 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Lillepi park 967 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,9

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=9): matala riski.

Paino 10%
Kunto ja ikä8,5

Rakennettu 2008; kantava rakenne Paikallavalubetoni.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys7,8

EHR-energiatodistus C (myönnetty 28.07.2009, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut6,5

Lillepi park 967 m; ruokakaupat 1715 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,1

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (39 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 2001-2010”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Narva mnt 148

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Vähän tapahtumia

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 9 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -61%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohtalainen

Viimeisen 12 kk:n 2 704 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 78% kahdessa parhaassa luokassa, 18% keskimmäisessä ja 4% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

60 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 7 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 150–250 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Lasnamäe · otos: rakennusvuosi 2001-2010.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 88 kauppaa · rakennusvuosi 2001-2010)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu.
Narva mnt 148 AVM-taso: €3 337/m² 2024 Q3 liian vähän kauppoja11 kauppaa liian vähän kauppoja— 2026 Q2 liian vähän kauppoja2 kauppaa liian vähän kauppoja— €2 442 2024 Q4 18 kauppaa €2 468 2025 Q1 9 kauppaa €2 431 2025 Q2 11 kauppaa €2 600 2025 Q3 11 kauppaa €2 680 2025 Q4 19 kauppaa €2 788 2026 Q1 7 kauppaa €2 940 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 337/m²
Hintahaarukka
€3 083–3 591
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 3h · 69,7 m²)
€234 778
Indikatiivinen pyyntihinta€3 368/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 10 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.447344, 24.826011 · kiinteistötunnus 78403:304:0031.

🚏 Paevälja pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
111 m · 1 min
🚏 Paekalda pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
350 m · 5 min
🚏 Laulupidu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
385 m · 5 min
🚏 Vana-Kuuli pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
500 m · 7 min
🎓 IZUM Erakool
Peruskoulu · Peruskoulu
636 m · 8 min
🎓 Tähesaju Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 53.1/100
723 m · 10 min
🌳 Lillepi park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
967 m · 13 min
🎓 Lasnamäe Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 54.1/100
1108 m · 15 min
🛒 Tähesaju Prisma
Supermarket · Supermarket
1715 m · 23 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
2006 m · 27 min
10 minuutin kävelymatkalla: 10 kohdetta, lähin pysäkki 111 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Lasnamäe linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

115 038 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 17.9% · 20 581
18–64 (Työikäiset) 60.3% · 69 411
65 ja vanhemmat (Seniorit) 21.8% · 25 046

Koulutustaso (15+)

97 565 asukasta
Perusaste tai alempi 13.8% · 13 499
Keskiaste tai ammatillinen 42.6% · 41 563
Korkeakoulututkinto 40.3% · 39 336
Koulutustaso tuntematon 3.2% · 3 167

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

55 815 asuntoa
Historialliset (< 1945) 1.1% · 598
Neuvostoaika (1946–1990) 79.4% · 44 295
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 12.9% · 7 173
Uudiskohteet (2011+) 6.5% · 3 613

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 2.8%
Luokka B (Matalaenergia) 3.7%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.8%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 79.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 1.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi2008
Asuntoja yhteensä84
Kerroksia8
EnergialuokkaC
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala6 644 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakennePaikallavalubetoni
Hissejä3
Melutaso60 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 120312601 · tietue päivitetty 24.09.2025.

Paikallavalubetoni · hissejä EHR:n mukaan: 3.

EHR-portaali (koodi: 120312601) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78403:304:0031 · pinta-ala 6 644 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78403:304:0031) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Narva mnt 148 korteriühistu (rekisteritunnus 80449240). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€3,75/m² / kktyypillinen asunto €145/kk · sis. käyttömaksut · Lasnamäe (kaupunginosa) mediaani €2,70/m² / kk
Vastikkeet€1,12/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,38/m² · Lasnamäe (kaupunginosa) mediaani €1,00/m² / kk
Korjausrahasto€49 416€9,38/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€70 578€95 248
josta korjausrahasto€23 770€52 795
Korjauskulut€23 770€52 795
Korjausrahaston saldo€49 416€34 373
Rahavarat€64 649€54 339
Vararahasto€17 511€17 511
Tilikauden tulos€1 818−€501
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Haldustasu€13 5840,21
Heakord€19 5120,31
Tehnohooldus€12 1430,19
Omanikukohustused (kindlustustasud)€1 5690,02
Reservfonditasu€23 7700,38

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

84 asuntoa · jäseniä 101 yksityistä + 3 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (5 266 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Lasnamäe (kaupunginosa) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE01836171) · Postinumero: 13628

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Narva mnt

8 taloa kadulla · kadun mediaani €3 747/m² (n=8) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Narva mnt 5 2007 €3 726 ~€150 784 C ~ Katso →
Narva mnt 10 1940 €3 792 ~€191 117 A ~ Katso →
Narva mnt 14 1958 €3 767 ~€209 117 E Katso →
Narva mnt 16 1940 €3 724 ~€225 624 E Katso →
Narva mnt 61 1940 €4 077 ~€58 950 E ~ Katso →
Narva mnt 80 1870 €4 083 ~€378 688 E Katso →
Narva mnt 100 1963 €3 288 ~€146 215 E ~ Katso →
Narva mnt 148 Tämä talo 2008 €3 337 ~€223 598 C Aktiivinen

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 120312601 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR-tietue 24.09.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78403:304:0031 ↗ Maanmittauslaitos 04.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 2 ilmoitusta tässä talossa · tuotto 3,7–4,7 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

C · tämä rakennus Energiatehokas Hyvä perustehokkuus

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 2008 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka C: yleensä keskimääräinen lämmitystarve. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Narva mnt 148, Tallinn?

Narva mnt 148 on vuonna 2008 rakennettu 8-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Lasnamäe linnaosa, jossa on 84 asuntoa. EHR-koodi on 120312601 ja kiinteistötunnus 78403:304:0031. Estiqin mukaan energialuokka C.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Narva mnt 148?

Estiq AVM -arvio on 3 337 €/m². Arvoväli on 3 083–3 591 €/m². Tyypillisen 3h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €223 598.

Paljonko maksaa 50 m² tai 75 m² asunto osoitteessa Narva mnt 148?

3 337 €/m² vertailutason mukaan 50 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €166 850 ja 75 m² asunnon noin €250 275. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €118 729–€138 260; 2h: €177 919–€207 187; 3h: €207 790–€241 972; 4h: €266 023–€309 784.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €3 368/m² (tyypilliselle 3h asunnolle noin €234 778), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 3h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 3h asunnon arvioitu markkinavuokra on €710–€870 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 3,7–4,7 %.

Sopiiko Narva mnt 148 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 111 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Narva mnt 148 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 9 tapahtumaa (taso: vähän tapahtumia). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 78 % oli kahdessa parhaassa ja 4 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohtalainen). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 60 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (150–250 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Narva mnt 148?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €3,75/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €145 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,12/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,38/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €49 416. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Lasnamäe (kaupunginosa) 537 taloyhtiön mediaani oli €2,70/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 04.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä