Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Vesivärava tn 44/1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Vesivärava tänav 44/1, Tallinn

Vesivärava tn 44/1 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1946. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 14 korterit (EHR 101034002). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 752 €/m² (hinnanguvahemik 3 396–4 108 €/m², ±10%).

Vesivärava tänav 44/1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 14 korterit EHR 101034002 ↗ Kataster 78401:115:0650 ↗ Eraomand · 144201

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Vesivärava tn 44/1 on 1946. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 14 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 752/m², 4,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Vesivärava tn 44/1 on 1946. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 14 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (14 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 752 €/m², mis on umbes 4,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 53,1 m²) on ligikaudu €200 771.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1946. aasta ehitusaeg.

€680–€840/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~85 €, talvel ~200 € · 100% möbleeritud
4,0–5,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
3-toaline 14 43.7 – 63.1 m² €3 781 €182 382–€220 672
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

3-toaline · 53.3 m²
− 53,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€200 771
ca €3 781 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €210 810
Eeldatav üüritulu €680–€840/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 970/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Laulupeo peatus 172 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,8

Kadrioru Saksa Gümnaasium 223 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 520 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

62% tundidest hea, 12% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 62 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Kadrioru park 727 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=98): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -40,5%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1946. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 06.03.2013, aegunud märgis); kütteliik Ahi, kamin, pliit.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Kadrioru park 727 m; toidukauplused 369 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Vesivärava tn 44/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -41%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 745 tunninäidust (07.12.2025–05.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 12% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

62 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 9 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Vesivärava tn 44/1 AVM tase: €3 752/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 752/m²
Hinnavahemik
€3 396–4 108
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 53,1 m²)
€210 810
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 970/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.433816, 24.780520 · katastritunnus 78401:115:0650.

🚏 Laulupeo peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
172 m · 2 min
🚏 Vesivärava peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
206 m · 3 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
223 m · 3 min
🚏 J.Vilmsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
342 m · 5 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
369 m · 5 min
🚏 Bussijaam (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
417 m · 6 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
520 m · 7 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
675 m · 9 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
727 m · 10 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
824 m · 11 min
🛒 Sikupilli Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
881 m · 12 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
936 m · 12 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
973 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 172 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1946
Kortereid kokku14
Korruseid3
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · 144201
Krundi suurus2 733 m²
KüttesüsteemAhi, kamin, pliit
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase62 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101034002 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101034002) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:115:0650 · pindala 2 733 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:115:0650) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00651244) · Postiindeks: 10152

KÜ registrikood täpsustamisel

Vesivärava tn korterelamud

9 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 781/m² (n=9) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Vesivärava tn 9 1940 €3 774 ~€471 629 E ~ Vaata →
Vesivärava tn 11 1934 €3 774 ~€166 133 E ~ Vaata →
Vesivärava tn 13 1911 €4 141 ~€262 646 E ~ Vaata →
Vesivärava tn 30 2020 €3 919 ~€154 181 D Vaata →
Vesivärava tn 40 2018 €4 722 ~€360 408 B ~ Vaata →
Vesivärava tn 42a 2023 €4 787 ~€632 316 B Vaata →
Vesivärava tn 44/1 See hoone 1946 €3 752 ~€200 771 E Aktiivne
Vesivärava tn 46 1941 €3 752 ~€86 632 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101034002 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:115:0650 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,0–5,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1946. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Vesivärava tn 44/1, Tallinn?

Vesivärava tn 44/1 on 1946. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 14 korterit. EHR kood on 101034002 ja katastritunnus 78401:115:0650. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Vesivärava tn 44/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 752 €/m². Hinnangu vahemik on 3 396–4 108 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €200 771.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Vesivärava tn 44/1?

3 752 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €150 080 ja 50 m² korteri väärtus umbes €187 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

3-toaline: €182 382–€220 672.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 970/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €210 810, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €680–€840 kuus ja brutotootluse hinnang 4,0–5,0%.

Kas Vesivärava tn 44/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 172 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Vesivärava tn 44/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 12% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 62 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu