Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Vesivärava tn 13
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Kesklinna · Tallinn

Vesivärava tänav 13, Tallinn

Vesivärava tn 13 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1911. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 11 korterit (EHR 101026171). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 4 141 €/m² (hinnanguvahemik 3 748–4 534 €/m², ±10%).

Vesivärava tänav 13, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 11 korterit EHR 101026171 ↗ Kataster 78401:115:3680 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Vesivärava tn 13 on 1911. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 11 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €4 141/m², 5,1% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Vesivärava tn 13 on 1911. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 11 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (6 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 141 €/m², mis on umbes 5,1% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 65,4 m²) on ligikaudu €262 646.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1911. aasta ehitusaeg.

€930–€1 140/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (15 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 15 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~50 €, talvel ~100 € · 85% möbleeritud
4,2–5,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 65.9 m² €4 016 €239 512–€289 797
2-toaline 1 45.7 m² €4 328 €179 000–€216 580
3-toaline 6 57.4 – 74.9 m² €4 016 €234 061–€283 200
4-toaline 3 96.1 – 102.9 m² €4 198 €375 740–€454 625
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 65.9 m² 2-toaline · 45.7 m² 3-toaline · 64.4 m² 4-toaline · 98.9 m²
− 65,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€262 646
ca €4 016 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €275 778
Eeldatav üüritulu €930–€1 140/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 217/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

L. Koidula peatus 151 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Kadrioru Saksa Gümnaasium 511 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 914 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

62% tundidest hea, 12% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 61 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Kadrioru park 725 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,2

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=98): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -40,5%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1911. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1911) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Katel.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Kadrioru park 725 m; toidukauplused 413 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 241 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Vesivärava tn 13

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -41%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kelmus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 745 tunninäidust (07.12.2025–05.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 62% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 12% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

61 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 8 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 470 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kadrioru asum · <1939 ehitusaasta · €2 928 (2026 Q1) -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Vesivärava tn 13 AVM tase: €4 141/m² €3 225 2024 Q3 59 tehingut €3 114 2024 Q4 49 tehingut €3 457 2025 Q1 55 tehingut €3 582 2025 Q2 66 tehingut €3 591 2025 Q3 72 tehingut €3 636 2025 Q4 67 tehingut €3 404 2026 Q1 72 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 778 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 30 €3 560 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 141/m²
Hinnavahemik
€3 748–4 534
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 65,4 m²)
€275 778
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 217/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.437220, 24.777161 · katastritunnus 78401:115:3680.

🚏 L. Koidula peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
151 m · 2 min
🚏 L. Koidula (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
256 m · 3 min
🚏 Tallinna Ülikool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
334 m · 4 min
🚏 F. R. Kreutzwaldi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
412 m · 5 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
413 m · 6 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
511 m · 7 min
🎓 Tallinna Juudi Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.4/100
619 m · 8 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
626 m · 8 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
725 m · 10 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
914 m · 12 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
932 m · 12 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
941 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 151 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1911
Kortereid kokku11
Korruseid4
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 040 m²
KüttesüsteemKatel
KandekonstruktsioonPuit
Müratase61 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101026171 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit.

EHR portaal (kood: 101026171) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:115:3680 · pindala 1 040 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:115:3680) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, J. Köleri tn 14a, Vesivärava tn 13 korteriühistu (registrikood 80346770). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€165 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,18/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,14/m² · Kadrioru asum mediaan €1,34/m² kuus
Remondifond€55 292€34/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€23 316€25 497
sh remondifondi maksed€2 778€5 905
Remondikulud€4 268€7 266
Remondifondi jääk€55 292€34 790
Raha€56 768€36 656
Reservkapital€3 380€3 380
Aasta tulem€1−€28
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€5 6580,29
Haldustasud€6 0480,31
Heakorrastuse tasud€7 3320,37
Riigilõiv€100,00
Remonditasud€2 7780,14
Kindlustusmaksed€1 4900,08

23 korterit · liikmeid 16 eraisikut + 2 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 646 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kadrioru asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00644654) · Postiindeks: 10126

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Vesivärava tn korterelamud

9 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 781/m² (n=9) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Vesivärava tn 9 1940 €3 774 ~€471 629 E ~ Vaata →
Vesivärava tn 11 1934 €3 774 ~€166 133 E ~ Vaata →
Vesivärava tn 13 See hoone 1911 €4 141 ~€262 646 E ~ Aktiivne
Vesivärava tn 30 2020 €3 919 ~€154 181 D Vaata →
Vesivärava tn 40 2018 €4 722 ~€360 408 B ~ Vaata →
Vesivärava tn 42a 2023 €4 787 ~€632 316 B Vaata →
Vesivärava tn 44/1 1946 €3 752 ~€200 771 E Vaata →
Vesivärava tn 46 1941 €3 752 ~€86 632 E Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101026171 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:115:3680 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 15 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,2–5,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=15 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1911. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Vesivärava tn 13, Tallinn?

Vesivärava tn 13 on 1911. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 11 korterit. EHR kood on 101026171 ja katastritunnus 78401:115:3680. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Vesivärava tn 13 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 141 €/m². Hinnangu vahemik on 3 748–4 534 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €262 646.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Vesivärava tn 13?

4 141 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €207 050 ja 75 m² korteri väärtus umbes €310 575. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €239 512–€289 797; 2-toaline: €179 000–€216 580; 3-toaline: €234 061–€283 200; 4-toaline: €375 740–€454 625.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 217/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €275 778, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €930–€1 140 kuus ja brutotootluse hinnang 4,2–5,2%.

Kas Vesivärava tn 13 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 151 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Vesivärava tn 13 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 98 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 12% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 61 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Vesivärava tn 13?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €165 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,18/m² kuus, sh remondifond €0,14/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €55 292. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu