Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Vana-Kalamaja tn 31
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Vana-Kalamaja tänav 31, Tallinn

Vana-Kalamaja tn 31 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2015. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 120686904). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 775 €/m² (hinnanguvahemik 4 321–5 229 €/m², ±10%).

Vana-Kalamaja tänav 31, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 6 korterit EHR 120686904 ↗ Kataster 78408:801:0125 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Vana-Kalamaja tn 31 on 2015. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 6 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 775/m², 50,7% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Vana-Kalamaja tn 31 on 2015. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis, väikeplokk (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (3 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 775 €/m², mis on umbes 50,7% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 69,3 m²) on ligikaudu €320 166.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2015. aasta ehitusaeg.

€1 110–€1 360/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (27 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 27 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~106 €, talvel ~184 € · 91% möbleeritud
4,1–5,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 1 58.7 m² €4 803 €255 152–€308 720
3-toaline 3 69.3 – 72 m² €4 620 €293 513–€355 135
4-toaline 2 78.8 – 83.1 m² €4 669 €342 261–€414 117
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 58.7 m² 3-toaline · 70.2 m² 4-toaline · 81 m²
− 69,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€320 166
ca €4 620 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €336 174
Eeldatav üüritulu €1 110–€1 360/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 851/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Kalamaja peatus 153 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,7

Gustav Adolfi Gümnaasium 478 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 184 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,7

56% tundidest hea, 12% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 323 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=189): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +4,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2015. a; kandekonstruktsioon Tellis, väikeplokk.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 20.12.2013, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 323 m; toidukauplused 745 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 24 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Vana-Kalamaja tn 31

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +4%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 783 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 56% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 12% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 60 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Vana-Kalamaja tn 31 AVM tase: €4 775/m² 2024 Q4 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 538 2024 Q3 14 tehingut €4 282 2025 Q2 10 tehingut €4 266 2025 Q3 10 tehingut €4 531 2025 Q4 7 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 775/m²
Hinnavahemik
€4 321–5 229
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 69,3 m²)
€336 174
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 851/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.446720, 24.739282 · katastritunnus 78408:801:0125.

🚏 Kalamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
153 m · 2 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
184 m · 2 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
284 m · 4 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
323 m · 4 min
🚏 Lennusadam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
360 m · 5 min
🚏 Kalarand peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
419 m · 6 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
478 m · 6 min
🚏 Põhja puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
493 m · 7 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
538 m · 7 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
691 m · 9 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
723 m · 10 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
745 m · 10 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
831 m · 11 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1041 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 153 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2015
Kortereid kokku6
Korruseid3
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 520 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonTellis, väikeplokk
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120686904 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis, väikeplokk.

EHR portaal (kood: 120686904) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:0125 · pindala 1 520 m².

Sihtotstarve: 75% Elamumaa, 20% arimaa.

Katastrikaart (78408:801:0125) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Suur-Laagri tn 2 // Vana-Kalamaja tn 31 korteriühistu (registrikood 80435157). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€229 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,54/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,16/m² · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
Remondifond€5 158€5,94/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€16 098€19 973
sh remondifondi maksed€1 711€4 848
Remondikulud€2 249€5 357
Remondifondi jääk€5 158€978
Raha€3 790€5 553
Reservkapital€3 315€3 315
Aasta tulem−€1 637€77
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€3 1980,31
Haldustasud€4 1620,40
Heakorratasud€4 7640,46
Majandus- ja hooldustasu€1 7250,17
Remonditasud€1 7110,16
Kindlustuse tasud€5380,05

12 korterit · liikmeid 14 eraisikut + 6 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (868 m²) ÷ 12. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03306295) · Postiindeks: 10415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Vana-Kalamaja tn korterelamud

34 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 927/m² (n=34) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Vana-Kalamaja tn 3 1917 €4 011 ~€159 229 E ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 3b 1940 €3 988 ~€225 042 A Vaata →
Vana-Kalamaja tn 3c 1917 €4 011 ~€216 594 E ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 6 2019 €4 902 ~€349 180 B ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 7 1885 €3 869 ~€222 819 F Vaata →
Vana-Kalamaja tn 7a 1946 €4 011 ~€178 787 E ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 8 2019 €5 544 ~€466 192 B ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 10 2019 €4 856 ~€214 428 B ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 31 See hoone 2015 €4 775 ~€320 166 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120686904 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:0125 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 27 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,1–5,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=27 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2015. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Vana-Kalamaja tn 31, Tallinn?

Vana-Kalamaja tn 31 on 2015. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 120686904 ja katastritunnus 78408:801:0125. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Vana-Kalamaja tn 31 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 775 €/m². Hinnangu vahemik on 4 321–5 229 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €320 166.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Vana-Kalamaja tn 31?

4 775 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €191 000 ja 50 m² korteri väärtus umbes €238 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €255 152–€308 720; 3-toaline: €293 513–€355 135; 4-toaline: €342 261–€414 117.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 851/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €336 174, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 110–€1 360 kuus ja brutotootluse hinnang 4,1–5,1%.

Kas Vana-Kalamaja tn 31 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 153 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Vana-Kalamaja tn 31 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 56% oli kahes parimas ja 12% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Vana-Kalamaja tn 31?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €229 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,54/m² kuus, sh remondifond €0,16/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €5 158. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu