Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Vana-Kalamaja tn 43
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Vana-Kalamaja tänav 43, Tallinn

Vana-Kalamaja tn 43 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2015. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 21 korterit (EHR 120652296). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 803 €/m² (hinnanguvahemik 4 347–5 259 €/m², ±10%).

Vana-Kalamaja tänav 43, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 21 korterit EHR 120652296 ↗ Kataster 78408:801:3760 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Vana-Kalamaja tn 43 on 2015. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 21 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 803/m², 51,6% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Vana-Kalamaja tn 43 on 2015. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 21 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (9 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 803 €/m², mis on umbes 51,6% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 78,7 m²) on ligikaudu €371 543.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2015. aasta ehitusaeg.

€1 320–€1 610/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (26 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 26 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~119 €, talvel ~219 € · 92% möbleeritud
4,2–5,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 27.2 – 33.2 m² €5 299 €144 827–€175 233
2-toaline 3 45.8 – 52 m² €5 020 €221 703–€268 249
3-toaline 9 67.1 – 83.9 m² €4 721 €332 828–€402 704
4-toaline 5 66.5 – 101.8 m² €4 799 €381 324–€461 381
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30.2 m² 2-toaline · 48.8 m² 3-toaline · 77.9 m² 4-toaline · 87.8 m²
− 78,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€371 543
ca €4 721 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €390 120
Eeldatav üüritulu €1 320–€1 610/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 957/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Kalamaja peatus 262 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,5

Gustav Adolfi Gümnaasium 581 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 192 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,7

56% tundidest hea, 12% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 208 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=189): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +4,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,5

2015. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 05.12.2014, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 208 m; toidukauplused 849 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 24 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Vana-Kalamaja tn 43

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +4%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 783 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 56% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 12% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 60 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Vana-Kalamaja tn 43 AVM tase: €4 803/m² 2024 Q4 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 538 2024 Q3 14 tehingut €4 282 2025 Q2 10 tehingut €4 266 2025 Q3 10 tehingut €4 531 2025 Q4 7 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 803/m²
Hinnavahemik
€4 347–5 259
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 78,7 m²)
€390 120
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 957/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.448397, 24.741064 · katastritunnus 78408:801:3760.

🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
192 m · 3 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
208 m · 3 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
233 m · 3 min
🚏 Kalamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
262 m · 3 min
🚏 Lennusadam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
340 m · 5 min
🚏 Kalarand peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
364 m · 5 min
🚏 Põhja puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
526 m · 7 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
547 m · 7 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
581 m · 8 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
696 m · 9 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
837 m · 11 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
849 m · 11 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
892 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 262 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2015
Kortereid kokku21
Korruseid4
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 305 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120652296 · kanne muudetud 06.09.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120652296) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:3760 · pindala 1 305 m².

Sihtotstarve: 75% Elamumaa, 25% arimaa.

Katastrikaart (78408:801:3760) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Küti tn 2a, Vana-Kalamaja tn 41, Vana-Kalamaja tn 43, Vana-Kalamaja tn 45 korteriühistu (registrikood 80394674). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,93/m² kuustüüpiline korter €140 kuus · k.a kommunaalid · Kalamaja asum mediaan €2,97/m² kuus
Ühistu maksed€1,03/m² kuusilma kommunaalideta · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€70 651€89 061
Remondikulud€17 693€38 022
Raha€84 417€42 792
Reservkapital€17 942€17 942
Aasta tulem€5 538€5 157

88 korterit · liikmeid 81 eraisikut + 18 juriidilist isikut · ühistu haldab 4 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (5 699 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03216020) · Postiindeks: 10415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Vana-Kalamaja tn korterelamud

34 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 927/m² (n=34) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Vana-Kalamaja tn 3 1917 €4 011 ~€159 229 E ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 3b 1940 €3 988 ~€225 042 A Vaata →
Vana-Kalamaja tn 3c 1917 €4 011 ~€216 594 E ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 6 2019 €4 902 ~€349 180 B ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 7 1885 €3 869 ~€222 819 F Vaata →
Vana-Kalamaja tn 7a 1946 €4 011 ~€178 787 E ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 8 2019 €5 544 ~€466 192 B ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 10 2019 €4 856 ~€214 428 B ~ Vaata →
Vana-Kalamaja tn 43 See hoone 2015 €4 803 ~€371 543 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120652296 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 06.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:3760 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 26 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,2–5,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=26 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2015. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Vana-Kalamaja tn 43, Tallinn?

Vana-Kalamaja tn 43 on 2015. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 21 korterit. EHR kood on 120652296 ja katastritunnus 78408:801:3760. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Vana-Kalamaja tn 43 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 803 €/m². Hinnangu vahemik on 4 347–5 259 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €371 543.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Vana-Kalamaja tn 43?

4 803 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €240 150 ja 75 m² korteri väärtus umbes €360 225. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €144 827–€175 233; 2-toaline: €221 703–€268 249; 3-toaline: €332 828–€402 704; 4-toaline: €381 324–€461 381.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 957/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €390 120, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 320–€1 610 kuus ja brutotootluse hinnang 4,2–5,2%.

Kas Vana-Kalamaja tn 43 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 262 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Vana-Kalamaja tn 43 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 56% oli kahes parimas ja 12% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Vana-Kalamaja tn 43?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,93/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €140 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,03/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kalamaja asum 184 ühistu mediaan oli €2,97/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu