Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Telliskivi tn 8/2
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Telliskivi tänav 8/2, Tallinn

Telliskivi tn 8/2 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2025. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 7 korterit (EHR 121364689). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 757 €/m² (hinnanguvahemik 4 305–5 209 €/m², ±10%).

Telliskivi tänav 8/2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 7 korterit EHR 121364689 ↗ Kataster 78408:803:3430 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Telliskivi tn 8/2 on 2025. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 7 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 757/m², 50,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Telliskivi tn 8/2 on 2025. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 7 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (4 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 757 €/m², mis on umbes 50,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 55,9 m²) on ligikaudu €280 115.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2025. aasta ehitusaeg.

€660–€800/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (10 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 10 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~170 €, talvel ~300 € · 90% möbleeritud
2,6–3,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 3 38.6 – 40.7 m² €4 971 €179 950–€217 730
3-toaline 4 55.2 – 62.9 m² €5 011 €260 760–€315 505
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 40 m² 3-toaline · 57.5 m²
− 55,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€280 115
ca €5 011 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €294 121
Eeldatav üüritulu €660–€800/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 262/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Ristiku peatus 95 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Pelgulinna Gümnaasium 252 m; riigieksamite tase 57.9/100; lasteaed 1202 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,1

46% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Falgi park 761 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=320): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +28,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2025. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 04.08.2022); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Falgi park 761 m; toidukauplused 805 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 128 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Telliskivi tn 8/2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 320 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +28%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 869 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 46% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 220 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +14.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Telliskivi tn 8/2 AVM tase: €4 757/m² €4 300 2024 Q3 21 tehingut €4 457 2024 Q4 19 tehingut €4 520 2025 Q1 16 tehingut €4 661 2025 Q2 36 tehingut €5 244 2025 Q3 48 tehingut €5 452 2025 Q4 39 tehingut €5 184 2026 Q1 34 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €5 954 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €5 760 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 757/m²
Hinnavahemik
€4 305–5 209
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 55,9 m²)
€294 121
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 262/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.434172, 24.719556 · katastritunnus 78408:803:3430.

🚏 Ristiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
95 m · 1 min
🚏 Pelgulinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
154 m · 2 min
🚏 Sõle peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
242 m · 3 min
🎓 Pelgulinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.9/100
252 m · 3 min
🎓 Kool 21. sajandil
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 41.9/100
326 m · 4 min
🎓 Eurogümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 40.9/100
326 m · 4 min
🚏 Tehnika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
366 m · 5 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
761 m · 10 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
805 m · 11 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
936 m · 12 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1046 m · 14 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1202 m · 16 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 95 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2025
Kortereid kokku7
Korruseid3
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 123 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121364689 · kanne muudetud 06.09.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 121364689) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:803:3430 · pindala 1 123 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:803:3430) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE04020310) · Postiindeks: 10611

KÜ registrikood täpsustamisel

Telliskivi tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 426/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Telliskivi tn 3/1 1940 €3 034 ~€151 700 A Vaata →
Telliskivi tn 3/2 1938 €3 031 ~€151 550 A Vaata →
Telliskivi tn 6 1940 €3 034 ~€80 385 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 8/1 1940 €4 320 ~€98 212 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 8/2 See hoone 2025 €4 757 ~€280 115 B Aktiivne
Telliskivi tn 9 1968 €2 844 ~€120 407 D Vaata →
Telliskivi tn 10 1940 €3 034 ~€67 355 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 11 1939 €3 394 ~€168 837 G Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121364689 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 06.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:803:3430 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 10 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 2,6–3,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=10 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2025. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Telliskivi tn 8/2, Tallinn?

Telliskivi tn 8/2 on 2025. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 7 korterit. EHR kood on 121364689 ja katastritunnus 78408:803:3430. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Telliskivi tn 8/2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 757 €/m². Hinnangu vahemik on 4 305–5 209 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €280 115.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Telliskivi tn 8/2?

4 757 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €190 280 ja 50 m² korteri väärtus umbes €237 850. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €179 950–€217 730; 3-toaline: €260 760–€315 505.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 262/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €294 121, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €660–€800 kuus ja brutotootluse hinnang 2,6–3,6%.

Kas Telliskivi tn 8/2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 95 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Telliskivi tn 8/2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 320 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 46% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu