Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Telliskivi tn 18/1
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Telliskivi tänav 18/1, Tallinn

Telliskivi tn 18/1 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2014. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 5 korterit (EHR 120679762). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 4 046 €/m² (hinnanguvahemik 3 662–4 430 €/m², ±10%).

Telliskivi tänav 18/1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 5 korterit EHR 120679762 ↗ Kataster 78408:803:0420 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Telliskivi tn 18/1 on 2014. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 5 korterit, eeldatav energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 046/m², 27,7% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Telliskivi tn 18/1 on 2014. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 5 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (4 tk). Energiaklass B (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 046 €/m², mis on umbes 27,7% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 65,2 m²) on ligikaudu €252 585.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass B, maapealne parkimine ja 2014. aasta ehitusaeg.

€710–€870/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses
3,3–4,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
3-toaline 4 63.1 – 132.4 m² €3 874 €285 737–€345 725
4-toaline 1 91.9 m² €3 893 €323 779–€391 755
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

3-toaline · 81.5 m² 4-toaline · 91.9 m²
− 65,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€252 585
ca €3 874 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €265 214
Eeldatav üüritulu €710–€870/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 068/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Pelgulinn peatus 53 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Pelgulinna Gümnaasium 287 m; riigieksamite tase 57.9/100; lasteaed 1235 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,1

46% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Falgi park 730 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=320): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +28,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,4

2014. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2014) põhjal on eeldatav klass B. Kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,9

Falgi park 730 m; toidukauplused 707 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus6,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 24 tehingut kohordis „2011-2015 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Telliskivi tn 18/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 320 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +28%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 869 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 46% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2011-2015 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 60 tehingut · 2011-2015 ehitusaasta)
Tehingud
Telliskivi tn 18/1 AVM tase: €4 046/m² 2024 Q4 liiga vähe tehinguid10 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q1 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q1 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid3 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 538 2024 Q3 14 tehingut €4 282 2025 Q2 10 tehingut €4 266 2025 Q3 10 tehingut €4 531 2025 Q4 7 tehingut

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 046/m²
Hinnavahemik
€3 662–4 430
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 65,2 m²)
€265 214
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 068/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.435159, 24.719595 · katastritunnus 78408:803:0420.

🚏 Pelgulinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
53 m · 1 min
🚏 Ristiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
197 m · 3 min
🎓 Pelgulinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.9/100
287 m · 4 min
🚏 Sõle peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
326 m · 4 min
🚏 Tehnika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
335 m · 4 min
🎓 Kool 21. sajandil
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 41.9/100
346 m · 5 min
🎓 Eurogümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 40.9/100
346 m · 5 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
707 m · 9 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
730 m · 10 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1025 m · 14 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1235 m · 16 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 53 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2014
Kortereid kokku5
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)B ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 138 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonMetall
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120679762 · kanne muudetud 30.05.2025.

Metall.

EHR portaal (kood: 120679762) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:803:0420 · pindala 1 138 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:803:0420) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Telliskivi tn 16, Telliskivi tn 18 korteriühistu (registrikood 80375441). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,25/m² kuustüüpiline korter €205 kuus · k.a kommunaalid · Pelgulinna asum mediaan €2,89/m² kuus
Ühistu maksed€2,55/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,78/m² · Pelgulinna asum mediaan €1,31/m² kuus
Remondifond€4 286€3,08/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€42 557€19 569
sh remondifondi maksed€29 683–
Remondikulud€30 384€701
Remondifondi jääk€4 286€11 742
Raha€6 283€1 723
Reservkapital€4 041€4 041
Aasta tulem−€1 978−€662
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€1 6910,10
Heakorratasud€7 2600,44
Haldustasud€3 4540,21
Remonditasud€29 6831,78
Kindlustusmaksed€4690,03

20 korterit · liikmeid 24 eraisikut · ühistu haldab 4 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 389 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelgulinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03263951) · Postiindeks: 10611

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Telliskivi tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 426/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Telliskivi tn 3/1 1940 €3 034 ~€151 700 A Vaata →
Telliskivi tn 3/2 1938 €3 031 ~€151 550 A Vaata →
Telliskivi tn 6 1940 €3 034 ~€80 385 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 8/1 1940 €4 320 ~€98 212 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 8/2 2025 €4 757 ~€280 115 B Vaata →
Telliskivi tn 9 1968 €2 844 ~€120 407 D Vaata →
Telliskivi tn 10 1940 €3 034 ~€67 355 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 11 1939 €3 394 ~€168 837 G Vaata →
Telliskivi tn 18/1 See hoone 2014 €4 046 ~€252 585 B ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120679762 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:803:0420 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,3–4,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2014. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Telliskivi tn 18/1, Tallinn?

Telliskivi tn 18/1 on 2014. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 5 korterit. EHR kood on 120679762 ja katastritunnus 78408:803:0420. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass B.

Mis on Telliskivi tn 18/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 046 €/m². Hinnangu vahemik on 3 662–4 430 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €252 585.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Telliskivi tn 18/1?

4 046 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €202 300 ja 75 m² korteri väärtus umbes €303 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

3-toaline: €285 737–€345 725; 4-toaline: €323 779–€391 755.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 068/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €265 214, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €710–€870 kuus ja brutotootluse hinnang 3,3–4,3%.

Kas Telliskivi tn 18/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 53 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Telliskivi tn 18/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 320 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 46% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Telliskivi tn 18/1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,25/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €205 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,55/m² kuus, sh remondifond €1,78/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €4 286. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pelgulinna asum 217 ühistu mediaan oli €2,89/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu