Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Telliskivi tn 41
Registriandmed seisuga 22. september 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Telliskivi tänav 41, Tallinn

Telliskivi tn 41 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2021. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 120875331). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 22.09.2026 4 420 €/m² (hinnanguvahemik 4 000–4 840 €/m², ±10%).

Telliskivi tänav 41, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 8 korterit EHR 120875331 ↗ Kataster 78408:803:4840 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Telliskivi tn 41 on 2021. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 8 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €4 420/m², 39,5% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Telliskivi tn 41 on 2021. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (3 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 420 €/m², mis on umbes 39,5% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 43,5 m²) on ligikaudu €200 970.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2021. aasta ehitusaeg.

€550–€670/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (26 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 26 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~52 €, talvel ~85 € · 95% möbleeritud
3,1–4,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 3 38.5 – 43.5 m² €4 620 €174 770–€211 462
3-toaline 3 51.7 – 78.8 m² €4 420 €246 806–€298 622
4-toaline 1 76.6 m² €4 250 €294 623–€356 477
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 41.8 m² 3-toaline · 61.7 m² 4-toaline · 76.6 m²
− 43,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€200 970
ca €4 620 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €211 019
Eeldatav üüritulu €550–€670/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 851/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,6

Kelmiküla peatus 302 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Tallinna Euroopa Kool 268 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1319 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

57% tundidest hea, 16% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Falgi park 639 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=30): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -87,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,7

2021. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 20.04.2026); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4

Falgi park 639 m; toidukauplused 352 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 128 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Telliskivi tn 41

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 4,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 30 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -87%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus,kelmus, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 281 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 57% kahes parimas klassis, 27% keskmises ja 16% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 220 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +14.7% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Telliskivi tn 41 AVM tase: €4 420/m² €4 300 2024 Q3 21 tehingut €4 457 2024 Q4 19 tehingut €4 520 2025 Q1 16 tehingut €4 661 2025 Q2 36 tehingut €5 244 2025 Q3 48 tehingut €5 452 2025 Q4 39 tehingut €5 184 2026 Q1 34 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €5 954 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 7 €5 760 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 420/m²
Hinnavahemik
€4 000–4 840
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 43,5 m²)
€211 019
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 851/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.437731, 24.723649 · katastritunnus 78408:803:4840.

🎓 Tallinna Euroopa Kool
Põhikool · Põhikool
268 m · 4 min
🚏 Kelmiküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
302 m · 4 min
🚏 Pelgulinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
305 m · 4 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
352 m · 5 min
🚏 Härjapea peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
368 m · 5 min
🚏 Tehnika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
376 m · 5 min
🎓 Pelgulinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.9/100
596 m · 8 min
🎓 Kool 21. sajandil
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 41.9/100
624 m · 8 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
639 m · 9 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
738 m · 10 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
868 m · 12 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
938 m · 13 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1319 m · 18 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 302 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2021
Kortereid kokku8
Korruseid3
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus878 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120875331 · kanne muudetud 20.04.2026.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

EHR portaal (kood: 120875331) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:803:4840 · pindala 878 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:803:4840) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Telliskivi tn 41 korteriühistu (registrikood 80579451). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,37/m² kuustüüpiline korter €196 kuus · k.a kommunaalid · Pelgulinna asum mediaan €2,89/m² kuus
Ühistu maksed€1,13/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,42/m² · Pelgulinna asum mediaan €1,31/m² kuus
Remondifond€0€0,00/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€1 323€2,69/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€6 643€21 229
sh remondifondi maksed€2 494€17 254
Remondikulud€3 023€17 770
Remondifondi jääk€0€365
Laenujääk€1 323€10 974
Raha€1 031€6 290
Reservkapital€1 383€1 383
Aasta tulem−€2−€5
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€4480,08
Heakorratasud€2620,04
Haldustasud€2 9100,49
Remonditasud€2 4940,42
Kindlustus€5290,09

8 korterit · liikmeid 8 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (491 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelgulinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03745018) · Postiindeks: 10611

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Telliskivi tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 426/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Telliskivi tn 3/1 1940 €3 034 ~€151 700 A Vaata →
Telliskivi tn 3/2 1938 €3 031 ~€151 550 A Vaata →
Telliskivi tn 6 1940 €3 034 ~€80 385 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 8/1 1940 €4 320 ~€98 212 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 8/2 2025 €4 757 ~€280 115 B Vaata →
Telliskivi tn 9 1968 €2 844 ~€120 407 D Vaata →
Telliskivi tn 10 1940 €3 034 ~€67 355 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 11 1939 €3 394 ~€168 837 G Vaata →
Telliskivi tn 41 See hoone 2021 €4 420 ~€200 970 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120875331 Maa- ja Ruumiamet 22.09.2026 (EHR kanne 20.04.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:803:4840 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 26 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,1–4,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=26 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2021. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Telliskivi tn 41, Tallinn?

Telliskivi tn 41 on 2021. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 120875331 ja katastritunnus 78408:803:4840. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Telliskivi tn 41 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 420 €/m². Hinnangu vahemik on 4 000–4 840 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €200 970.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Telliskivi tn 41?

4 420 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €176 800 ja 50 m² korteri väärtus umbes €221 000. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €174 770–€211 462; 3-toaline: €246 806–€298 622; 4-toaline: €294 623–€356 477.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 851/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €211 019, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €550–€670 kuus ja brutotootluse hinnang 3,1–4,1%.

Kas Telliskivi tn 41 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 302 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Telliskivi tn 41 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 30 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 57% oli kahes parimas ja 16% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Telliskivi tn 41?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,37/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €196 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,13/m² kuus, sh remondifond €0,42/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €0. Ühistu laenujääk oli €1 323. Võrdluseks: Pelgulinna asum 217 ühistu mediaan oli €2,89/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 22.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu