Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Telliskivi tn 33
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Telliskivi tänav 33, Tallinn

Telliskivi tn 33 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1940. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 9 korterit (EHR 101021303). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 145 €/m² (hinnanguvahemik 2 846–3 444 €/m², ±10%).

Telliskivi tänav 33, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 9 korterit EHR 101021303 ↗ Kataster 78408:803:6140 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Telliskivi tn 33 on 1940. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 9 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 145/m², 0,8% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Telliskivi tn 33 on 1940. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 9 korterit. Kandekonstruktsioon: Looduslik kivi (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (2 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 145 €/m², mis on umbes 0,8% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (5-toaline, 119,1 m²) on ligikaudu €398 866.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 1940. aasta ehitusaeg.

€1 750–€2 140/kuu

Tüüpilise 5-toalise korteri turuüür (H3-8 klaster (Telliskivi tn)).

📊 Turuandmed · H3-8 klaster (Telliskivi tn)
Kommunaalid: suvel ~60 €, talvel ~60 €
5,4–6,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 33.3 m² €3 470 €104 574–€126 528
2-toaline 2 36.8 – 59.2 m² €3 287 €142 787–€172 765
3-toaline 2 63.8 – 64.9 m² €3 059 €178 285–€215 715
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.3 m² 2-toaline · 48 m² 3-toaline · 64.4 m²
− 119,1 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€374 570
ca €3 145 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €393 299
Eeldatav üüritulu €1 750–€2 140/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 302/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Pelgulinn peatus 175 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Tallinna Euroopa Kool 299 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1271 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,1

46% tundidest hea, 22% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Falgi park 644 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=320): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +28,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,2

1940. a; kandekonstruktsioon Looduslik kivi.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 16.09.2025); kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Falgi park 644 m; toidukauplused 480 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 540 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Telliskivi tn 33

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 320 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +28%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, vargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 869 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 46% kahes parimas klassis, 32% keskmises ja 22% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 149 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Pelgulinna asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 131 (2026 Q1) +1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Telliskivi tn 33 AVM tase: €3 145/m² €2 625 2024 Q3 157 tehingut €2 668 2024 Q4 159 tehingut €2 650 2025 Q1 139 tehingut €2 851 2025 Q2 154 tehingut €2 669 2025 Q3 194 tehingut €2 684 2025 Q4 128 tehingut €2 691 2026 Q1 148 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 977 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 145/m²
Hinnavahemik
€2 846–3 444
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 5-toaline · 119,1 m²)
€418 809
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 516/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.437172, 24.722422 · katastritunnus 78408:803:6140.

🚏 Pelgulinn peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
175 m · 2 min
🎓 Tallinna Euroopa Kool
Põhikool · Põhikool
299 m · 4 min
🚏 Tehnika peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
311 m · 4 min
🚏 Kelmiküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
321 m · 4 min
🚏 Härjapea peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
327 m · 4 min
🎓 Pelgulinna Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.9/100
479 m · 6 min
🛒 Telliskivi Rimi
Supermarket · Igapäevakaubad
480 m · 6 min
🎓 Kool 21. sajandil
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 41.9/100
516 m · 7 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
644 m · 9 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
853 m · 11 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
945 m · 13 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
948 m · 13 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1271 m · 17 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 175 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1940
Kortereid kokku9
Korruseid4
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus894 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonLooduslik kivi
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101021303 · kanne muudetud 16.09.2025.

Looduslik kivi.

EHR portaal (kood: 101021303) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:803:6140 · pindala 894 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:803:6140) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Telliskivi tn 33 korteriühistu (registrikood 80432127). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,99/m² kuustüüpiline korter €140 kuus · k.a kommunaalid · Pelgulinna asum mediaan €2,89/m² kuus
Ühistu maksed€1,04/m² kuusilma kommunaalideta · Pelgulinna asum mediaan €1,31/m² kuus
Remondifond€2 086€2,84/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€598€0,81/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€9 173€7 300
Remondikulud€3 788€2 098
Remondifondi jääk€2 086€2 039
Laenujääk€598€2 886
Raha€5 227€4 843
Reservkapital€1 574€1 574
Aasta tulem€286€1 176
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€3 0000,34
raamatupidamisteenus€1 2000,14
haldusteenus€1200,01
kindlustus€6340,07
kommunalteenuste vahendus€2980,03
Laenumaksed€2 2880,26
Laenuintress€1330,02
Hoone ülevaatus€1 5000,17

9 korterit · liikmeid 9 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (734 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelgulinna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00640860) · Postiindeks: 10611

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Telliskivi tn korterelamud

38 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 426/m² (n=38) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Telliskivi tn 3/1 1940 €3 034 ~€151 700 A Vaata →
Telliskivi tn 3/2 1938 €3 031 ~€151 550 A Vaata →
Telliskivi tn 6 1940 €3 034 ~€80 385 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 8/1 1940 €4 320 ~€98 212 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 8/2 2025 €4 757 ~€280 115 B Vaata →
Telliskivi tn 9 1968 €2 844 ~€120 407 D Vaata →
Telliskivi tn 10 1940 €3 034 ~€67 355 E ~ Vaata →
Telliskivi tn 11 1939 €3 394 ~€168 837 G Vaata →
Telliskivi tn 33 See hoone 1940 €3 145 ~€398 866 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101021303 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 16.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:803:6140 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · H3-8 klaster (Telliskivi tn) · tootlus 5,4–6,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 1940. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Telliskivi tn 33, Tallinn?

Telliskivi tn 33 on 1940. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 9 korterit. EHR kood on 101021303 ja katastritunnus 78408:803:6140. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Telliskivi tn 33 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 145 €/m². Hinnangu vahemik on 2 846–3 444 €/m². Tüüpilise 5-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €398 866.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Telliskivi tn 33?

3 145 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €125 800 ja 50 m² korteri väärtus umbes €157 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €104 574–€126 528; 2-toaline: €142 787–€172 765; 3-toaline: €178 285–€215 715.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 516/m², tüüpilise 5-toalise puhul umbes €418 809, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 5-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 5-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 750–€2 140 kuus ja brutotootluse hinnang 5,4–6,4%.

Kas Telliskivi tn 33 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 175 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Telliskivi tn 33 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 320 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 46% oli kahes parimas ja 22% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Telliskivi tn 33?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,99/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €140 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,04/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €2 086. Ühistu laenujääk oli €598. Võrdluseks: Pelgulinna asum 217 ühistu mediaan oli €2,89/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu