Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / J. Kunderi tn 22
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

J. Kunderi tänav 22, Tallinn

J. Kunderi tn 22 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1929. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 12 korterit (EHR 120642194). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 615 €/m² (hinnanguvahemik 3 272–3 958 €/m², ±10%).

J. Kunderi tänav 22, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 12 korterit EHR 120642194 ↗ Kataster 78401:112:0057 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

J. Kunderi tn 22 on 1929. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 12 korterit, energiaklass G. Estiq AVM baastase on €3 615/m², 8,2% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

J. Kunderi tn 22 on 1929. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 12 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (5 tk). Energiaklass G (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 615 €/m², mis on umbes 8,2% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 38 m²) on ligikaudu €152 038.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass G, maapealne parkimine ja 1929. aasta ehitusaeg.

€600–€730/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
4,7–5,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 24.4 m² €4 072 €89 918–€108 796
2-toaline 5 34.4 – 38.4 m² €4 001 €132 887–€160 786
3-toaline 4 50.7 – 55.7 m² €3 702 €181 587–€219 710
4-toaline 1 67.4 m² €3 534 €215 563–€260 820
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 24.4 m² 2-toaline · 36.7 m² 3-toaline · 54.2 m² 4-toaline · 67.4 m²
− 38 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€152 038
ca €4 001 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €159 640
Eeldatav üüritulu €600–€730/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 201/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Keskturg peatus 94 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,1

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium 169 m; riigieksamite tase 65.5/100; lasteaed 559 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

58% tundidest hea, 12% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 442 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=158): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -29,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1929. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud3,0

Energiamärgis G (väljastatud 15.11.2020); kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,7

Politseiaed 442 m; toidukauplused 236 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 241 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: J. Kunderi tn 22

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 158 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -29%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 001 tunninäidust (07.12.2025–05.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 58% kahes parimas klassis, 30% keskmises ja 12% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 470 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
J. Kunderi tn 22 AVM tase: €3 615/m² €3 225 2024 Q3 59 tehingut €3 114 2024 Q4 49 tehingut €3 457 2025 Q1 55 tehingut €3 582 2025 Q2 66 tehingut €3 591 2025 Q3 72 tehingut €3 636 2025 Q4 67 tehingut €3 404 2026 Q1 72 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 778 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 30 €3 560 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 615/m²
Hinnavahemik
€3 272–3 958
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 38 m²)
€159 640
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 201/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.432380, 24.771306 · katastritunnus 78401:112:0057.

🚏 Keskturg peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
94 m · 1 min
🎓 Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 65.5/100
169 m · 2 min
🚏 Keskturg (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
211 m · 3 min
🚏 Gonsiori peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
229 m · 3 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
236 m · 3 min
🚏 Ringhäälingu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
296 m · 4 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
331 m · 4 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
442 m · 6 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
454 m · 6 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
559 m · 7 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
754 m · 10 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
955 m · 13 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
991 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 94 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1929
Kortereid kokku12
Korruseid4
EnergiamärgisG
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus723 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120642194 · kanne muudetud 09.05.2026.

Puit.

EHR portaal (kood: 120642194) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:112:0057 · pindala 723 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:112:0057) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, J. Kunderi tn 22 korteriühistu (registrikood 80164879). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,22/m² kuustüüpiline korter €120 kuus · k.a kommunaalid · Torupilli asum mediaan €3,12/m² kuus
Ühistu maksed€1,82/m² kuusilma kommunaalideta · Torupilli asum mediaan €1,25/m² kuus
Remondifond€5 961€10/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€156 917€266/m² · Euribor · kuni 2041
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€12 903€15 129
Remondikulud€295€0
Remondifondi jääk€5 961€4 773
Laenujääk€156 917€163 437
Raha€4 747€3 426
Reservkapital€1 922€1 922
Aasta tulem€564€330
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€3 0960,44
Raamatupidamistasud€7520,11
Kindlustus€9170,13
Gaasipaigaldiste kontroll€00,00
Suuregaliibrilise prügi äravedu€2950,04
Panga intressid€7 8431,11

12 korterit · liikmeid 12 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (589 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Torupilli asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE02282261) · Postiindeks: 10121

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

J. Kunderi tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 395/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
J. Kunderi tn 8 1970 €3 395 ~€212 288 C Vaata →
J. Kunderi tn 22 See hoone 1929 €3 615 ~€152 038 G Aktiivne
J. Kunderi tn 46 1940 €3 152 ~€121 008 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120642194 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 09.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:112:0057 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,7–5,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1929. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass G: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil J. Kunderi tn 22, Tallinn?

J. Kunderi tn 22 on 1929. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 12 korterit. EHR kood on 120642194 ja katastritunnus 78401:112:0057. Estiqi andmetel energiaklass G.

Mis on J. Kunderi tn 22 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 615 €/m². Hinnangu vahemik on 3 272–3 958 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €152 038.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil J. Kunderi tn 22?

3 615 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €144 600 ja 50 m² korteri väärtus umbes €180 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €89 918–€108 796; 2-toaline: €132 887–€160 786; 3-toaline: €181 587–€219 710; 4-toaline: €215 563–€260 820.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 201/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €159 640, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €600–€730 kuus ja brutotootluse hinnang 4,7–5,7%.

Kas J. Kunderi tn 22 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 94 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi J. Kunderi tn 22 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 158 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 58% oli kahes parimas ja 12% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones J. Kunderi tn 22?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,22/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €120 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,82/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €5 961. Ühistu laenujääk oli €156 917. Võrdluseks: Torupilli asum 59 ühistu mediaan oli €3,12/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu