Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Lõime tn 13
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Lõime tänav 13, Tallinn

Lõime tn 13 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 24 korterit (EHR 101014741). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 2 698 €/m² (hinnanguvahemik 2 442–2 954 €/m², ±10%).

Lõime tänav 13, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 24 korterit EHR 101014741 ↗ Kataster 78408:805:1490 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Lõime tn 13 on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 24 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 698/m², 14,9% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Lõime tn 13 on 1961. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 24 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (16 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 698 €/m², mis on umbes 14,9% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (3-toaline, 82 m²) on ligikaudu €215 168.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1961. aasta ehitusaeg.

€890–€1 080/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~152 €, talvel ~176 €
5,0–6,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 6 60.1 – 61.1 m² €2 637 €144 621–€174 983
3-toaline 16 75.4 – 86 m² €2 624 €192 827–€233 310
4-toaline 2 99.1 – 101.2 m² €2 656 €240 849–€291 414
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 60.6 m² 3-toaline · 81.2 m² 4-toaline · 100.2 m²
− 82 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€215 168
ca €2 624 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €225 926
Eeldatav üüritulu €890–€1 080/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 755/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Lõime peatus 138 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Tallinna Vaba Waldorfkool 247 m; riigieksamite tase 58.1/100; lasteaed 227 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

76% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kopli kalmistupark 595 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=108): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +188,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1961. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 21.04.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Kopli kalmistupark 595 m; toidukauplused 895 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 540 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Lõime tn 13

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,2 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 108 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +189%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 135 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 76% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 149 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Pelguranna asum · 1940-1970 ehitusaasta · €2 504 (2026 Q1) +1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Lõime tn 13 AVM tase: €2 698/m² €2 625 2024 Q3 157 tehingut €2 668 2024 Q4 159 tehingut €2 650 2025 Q1 139 tehingut €2 851 2025 Q2 154 tehingut €2 669 2025 Q3 194 tehingut €2 684 2025 Q4 128 tehingut €2 691 2026 Q1 148 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 977 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 698/m²
Hinnavahemik
€2 442–2 954
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 82 m²)
€225 926
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 755/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.451644, 24.692174 · katastritunnus 78408:805:1490.

🚏 Lõime peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
138 m · 2 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
227 m · 3 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100
247 m · 3 min
🚏 Maleva peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
362 m · 5 min
🚏 Randla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
380 m · 5 min
🚏 Maleva (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
468 m · 6 min
🌳 Kopli kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
595 m · 8 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
610 m · 8 min
🎓 Tallinna Kunstigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.8/100
801 m · 11 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
895 m · 12 min
🎓 Karjamaa Põhikool
Põhikool · Põhikool
910 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 138 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1961
Kortereid kokku24
Korruseid3
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 292 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101014741 · kanne muudetud 04.12.2024.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101014741) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:805:1490 · pindala 2 292 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:805:1490) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Lõime tn 13 korteriühistu (registrikood 80080680). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,22/m² kuustüüpiline korter €249 kuus · k.a kommunaalid · Pelguranna asum mediaan €3,08/m² kuus
Ühistu maksed€1,70/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,03/m² · Pelguranna asum mediaan €1,14/m² kuus
Remondifond€54 459€29/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€37 907€15 357
sh remondifondi maksed€23 064€514
Remondikulud€23 064€514
Remondifondi jääk€54 459€55 625
Raha€61 306€62 593
Reservkapital€4 949€4 949
Aasta tulem−€903€272
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€14 8430,66
Remonditasud€23 0641,03

24 korterit · liikmeid 24 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 863 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelguranna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636211) · Postiindeks: 10312

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Lõime tn korterelamud

28 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 670/m² (n=28) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Lõime tn 1 1946 €2 804 ~€117 207 E Vaata →
Lõime tn 3 1946 €2 790 ~€120 680 D Vaata →
Lõime tn 4 1954 €2 670 ~€136 704 E Vaata →
Lõime tn 5 1946 €2 804 ~€116 843 E Vaata →
Lõime tn 6 1955 €2 735 ~€137 571 E Vaata →
Lõime tn 7 1988 €2 635 ~€113 549 E Vaata →
Lõime tn 7a 1946 €2 804 ~€117 496 C Vaata →
Lõime tn 11 1949 €2 702 ~€53 316 E ~ Vaata →
Lõime tn 13 See hoone 1961 €2 698 ~€215 168 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101014741 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 04.12.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:805:1490 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,0–6,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1961. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Lõime tn 13, Tallinn?

Lõime tn 13 on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 24 korterit. EHR kood on 101014741 ja katastritunnus 78408:805:1490. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Lõime tn 13 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 698 €/m². Hinnangu vahemik on 2 442–2 954 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €215 168.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Lõime tn 13?

2 698 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €134 900 ja 75 m² korteri väärtus umbes €202 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €144 621–€174 983; 3-toaline: €192 827–€233 310; 4-toaline: €240 849–€291 414.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 755/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €225 926, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €890–€1 080 kuus ja brutotootluse hinnang 5,0–6,0%.

Kas Lõime tn 13 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 138 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Lõime tn 13 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 108 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 76% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Lõime tn 13?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,22/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €249 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,70/m² kuus, sh remondifond €1,03/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €54 459. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Pelguranna asum 129 ühistu mediaan oli €3,08/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu