Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Valdeku tn 116
Registriandmed seisuga 28. september 2026 Nõmme · Tallinn

Valdeku tänav 116, Tallinn

Valdeku tn 116 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1988. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit (EHR 101020842). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 28.09.2026 2 480 €/m² (hinnanguvahemik 2 215–2 745 €/m², ±11%).

Valdeku tänav 116, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 60 korterit EHR 101020842 ↗ Kataster 78404:405:4680 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Valdeku tn 116 on 1988. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €2 480/m², 7,6% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Valdeku tn 116 on 1988. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 60 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (39 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 480 €/m², mis on umbes 7,6% alla Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (2-toaline, 43,7 m²) on ligikaudu €113 620.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1988. aasta ehitusaeg.

€440–€540/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~80 €, talvel ~180 € · 100% möbleeritud
4,7–5,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 29.8 – 30.3 m² €2 990 €79 835–€98 967
2-toaline 39 43.2 – 47.5 m² €2 600 €103 320–€128 080
3-toaline 11 43.4 – 61 m² €2 392 €126 241–€156 493
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 29.9 m² 2-toaline · 44.5 m² 3-toaline · 59.1 m²
− 43,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€113 620
ca €2 600 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €119 301
Eeldatav üüritulu €440–€540/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 730/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Kraavi peatus 156 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,2

Tallinna Rahumäe Põhikool 968 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 2977 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,8

75% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 2259 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=27): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -93,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1988. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 30.04.2018); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala 2259 m; toidukauplused 2771 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 82 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Valdeku tn 116

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 27 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -94%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, mootorsoiduki vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 467 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 75% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +2.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Valdeku tn 116 AVM tase: €2 480/m² €2 331 2024 Q3 21 tehingut €2 336 2024 Q4 30 tehingut €2 204 2025 Q1 21 tehingut €2 397 2025 Q2 31 tehingut €2 263 2025 Q3 25 tehingut €2 515 2025 Q4 20 tehingut €2 261 2026 Q1 26 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 562 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €2 340 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 480/m²
Hinnavahemik
€2 215–2 745
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 43,7 m²)
€119 301
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 730/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.375624, 24.713048 · katastritunnus 78404:405:4680.

🚏 Kraavi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
156 m · 2 min
🚏 Pihlaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
372 m · 5 min
🚏 P. Kerese peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
377 m · 5 min
🚏 Astri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
437 m · 6 min
🎓 Tallinna Rahumäe Põhikool
Põhikool · Põhikool
968 m · 13 min
🌳 Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala
Park · Roheala
2259 m · 30 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
2771 m · 37 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
2977 m · 40 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 156 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1988
Kortereid kokku60
Korruseid5
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 341 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020842 · kanne muudetud 29.12.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101020842) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:405:4680 · pindala 3 341 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78404:405:4680) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Valdeku tn 116 korteriühistu (registrikood 80141559). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,50/m² kuustüüpiline korter €105 kuus · k.a kommunaalid · Männiku asum mediaan €3,15/m² kuus
Ühistu maksed€0,72/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,17/m² · Männiku asum mediaan €1,13/m² kuus
Remondifond€15 551€5,80/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€5 472€2,04/m² · 5,01% fikseeritud · kuni 2026 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€23 075€28 097
sh remondifondi maksed€5 477€10 059
Remondikulud€4 756€9 317
Remondifondi jääk€15 551€13 108
Laenujääk€5 472€18 124
Raha€25 928€31 838
Reservkapital€6 559€4 880
Aasta tulem€135−€1 531
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€16 9320,53
Remonditasud€3 4200,11
Muud sihtotstarbelised tasud€2 0570,06
Remondifondi maksed laenuintresside katteks€6660,02

60 korterit · liikmeid 67 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 683 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Männiku asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00640531) · Postiindeks: 11215

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Valdeku tn korterelamud

31 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 621/m² (n=31) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Valdeku tn 3 1925 €2 758 ~€154 172 E ~ Vaata →
Valdeku tn 6 2007 €2 468 ~€351 645 C ~ Vaata →
Valdeku tn 7 1932 €2 758 ~€133 232 E ~ Vaata →
Valdeku tn 8/1 1932 €2 621 ~€212 357 E ~ Vaata →
Valdeku tn 8/3 1946 €2 621 ~€110 586 E ~ Vaata →
Valdeku tn 9 1935 €2 621 ~€249 067 E ~ Vaata →
Valdeku tn 17 1958 €2 383 ~€163 372 E ~ Vaata →
Valdeku tn 19 1981 €1 990 ~€230 243 E ~ Vaata →
Valdeku tn 116 See hoone 1988 €2 480 ~€113 620 D Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020842 Maa- ja Ruumiamet 28.09.2026 (EHR kanne 29.12.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:405:4680 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,7–5,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1988. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Valdeku tn 116, Tallinn?

Valdeku tn 116 on 1988. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 60 korterit. EHR kood on 101020842 ja katastritunnus 78404:405:4680. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Valdeku tn 116 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 480 €/m². Hinnangu vahemik on 2 215–2 745 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €113 620.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Valdeku tn 116?

2 480 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €99 200 ja 50 m² korteri väärtus umbes €124 000. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €79 835–€98 967; 2-toaline: €103 320–€128 080; 3-toaline: €126 241–€156 493.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 730/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €119 301, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €440–€540 kuus ja brutotootluse hinnang 4,7–5,7%.

Kas Valdeku tn 116 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 156 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Valdeku tn 116 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 27 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 75% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Valdeku tn 116?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,50/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €105 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,72/m² kuus, sh remondifond €0,17/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €15 551. Ühistu laenujääk oli €5 472. Võrdluseks: Männiku asum 44 ühistu mediaan oli €3,15/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 28.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu