Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Põllu tn
KÕNEALUNE TÄNAV Nõmme Kinnitatud: EHR & Maa-amet

Põllu tänav, Tallinn

Ametlikel registritel põhinev tänavaprofiil aadressil Põllu tn, Nõmme linnaosa. Sisaldab 6 korterelamu kataloogi, keskmist ruutmeetrihinda, väärtusvahemikke ja elanikkonna analüüsi.

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK
€3 077 €/m²
+14.6% vs Nõmme · +5.7% vs Tallinn
Tänava mediaan: €2 769/m² (n=6)

Algoritmiline turuväärtuse benchmark Maa-ameti tehingute ja EHR registri põhjal 6 korterelamule.

Korterelamuid 6
Tüüpiline korter (hoonete mediaan, n=6) €208 461
Hinnavahemik €2 102 – €4 263
Ehitusperiood 1936–2026

Korterelamud tänaval Põllu tn

Kõik 6 tänaval asuvat korterelamut koos ehitusaasta, energiaklassi ja eeldatava ruutmeetrihinnaga.

Aadress Aasta Energiaklass Est. €/m² Tüüpiline korter Profiil
Põllu tn 30 1950 E~ €3 966/m² €235 643 3-toal., 61.8 m² Hoone analüüs →
Põllu tn 122 1936 E~ €2 102/m² €143 895 3-toal., 71.2 m² Hoone analüüs →
Põllu tn 127 1999 E €2 735/m² €352 582 5-toal., 133.1 m² Hoone analüüs →
Põllu tn 128 1988 B €2 802/m² €95 112 1-toal., 30.3 m² Hoone analüüs →
Põllu tn 135 2002 G €2 594/m² €181 278 3-toal., 82.7 m² Hoone analüüs →
Põllu tn 137 2026 B €4 263/m² €420 962 4-toal., 102.2 m² Hoone analüüs →
Energiaklass võetakse EHR / KredExi energiamärgiste registrist. „~“-ga märgitud on hinnang ehitusaasta järgi (registreeritud märgist ei ole); „–“ tähendab, et andmed puuduvad.

Turupositsioon ja võrdlus piirkonnaga

Kuidas Põllu tn suhestub Nõmme ja linna Tallinn keskmise hinnatasemega.

Põllu tn
€3 077

TÄNAVA KESKMINE BENCHMARK

Nõmme
€2 685

vs Piirkond (Nõmme): +14.6% 04.2026, n=28

Tallinn
€2 911

vs Linn (Tallinn): +5.7% 04.2026, n=760

Estiq Street Scorecard™

EHR ja Maa-ameti andmetel põhinev terviklik tänava elukeskkonna reiting.

Tänava koondskoor: 6.9 / 10
Ühistranspordi ühenduvus 7.8/10

Lähim peatus „Pääsküla Gümnaasium peatus" 366 m; 4 peatust 10 min jalutuskäigus.

Kaubandus & teenused 7.4/10

Pood „Magistrali Keskus Rimi Hyper" 4126 m kaugusel; 10 min jalutuskäigus: 1 poodi, 3 kooli, 1 lasteaeda.

Elamufondi seisukord 5.6/10

Elamufond ehitatud aastatel 1936–2026; valdav on enne 1960 (33%). Hinnanguliselt 33% hoonetest on klass A–C.

Turulikviidsus ja müügikiirus 6.9/10

Estiqi andmebaasis on 10 hinnangut selle tänava 6 hoone kohta (turuaktiivsuse indikaator).

Turvalisus, keskkonnakvaliteet ja elukeskkond

PPA õigusrikkumiste statistika, reaalajas õhukvaliteet ja müratase tänaval Põllu tn

TURVALISUSE INDEKS
7.1 / 10
Trend (1a): +521.5%

Politsei- ja Piirivalveameti ametlik õigusrikkumiste statistika.

ÕHUKVALITEET (AQI)
20 (hea)
PM10: 3.0 µg/m³ · NO2: 40.0 µg/m³

Keskkonnauuringute Keskuse reaalajas seirejaamad.

MÜRATASE (PÄEV/ÖÖ)
55 dB (märgatav)
Öine tase: 45 dB

Maa-ameti ja kohaliku omavalitsuse strateegiline müramudel.

HARIDUSTARISTU
3 kooli
1 lasteaeda

Haridusasutused 10 minuti jalutuskäigu teeninduspiirkonnas.

Taristu ja tänava asukohakaart (10 min)

10 minuti jalutuskäigu raadiuses tänava Põllu tn ümbruses asub 10 olulist taristuobjekti: ühistranspordi peatused, toidupoed, koolid, lasteaiad ja puhkealad.

10 kohta lähedal lähim 5 min jalgsi
Tallinna Pääsküla Kool Lähim Põhikool · Riigieksamite tase: 34.7/100 5 min 361 m
Pääsküla Gümnaasium peatus Lähim Bussipeatus 5 min 366 m
Hõimu peatus Bussipeatus 5 min 373 m
Vikerkaare peatus Bussipeatus 5 min 381 m
Värsi peatus Bussipeatus 7 min 528 m
Hiiu Kool Põhikool · Põhikool 8 min 571 m
Tallinna Kivimäe Põhikool Põhikool · Põhikool 8 min 613 m
Glehni park Lähim Park 24 min 1813 m
Tallinna Männikäbi Lasteaed Lähim Lasteaed 50 min 3713 m
Magistrali Keskus Rimi Hyper Lähim Supermarket 55 min 4126 m

Mida need näitajad ostjale, müüjale ja üürijale tähendavad?

Analüütilised soovitused tänava Põllu tn tehinguteks

Korteriostjale

Pakub mõistlikku sisenemishinda linna Tallinn korteriturule väljakujunenud taristuga. Kontrolli konkreetse hoone energiatõhusust ja korteriühistu remondifondi kohustusi.

Korterimüüjale

Hinnasta tänava taseme lähedale (€3 077/m²): ülehindamine pikendab müügiaega kõige rohkem. Värske renoveering ja kõrgem korrus annavad tavaliselt lisahinna keskmise €/m² kohta.

Üüriinvestorile

Tänava tüüpilise korteri sisenemishind on umbes €208 461. Arvuta tootlus: aastane üür ÷ ostuhind; ajakohaseid piirkonna üürihindu vaata kuulutusportaalidest. Kompaktsed planeeringud selles hinnaklassis on üürnike seas stabiilse nõudlusega.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused põhinevad riiklikel registritel, Maa-ameti tehingutel ja Estiq AVM mudelil.

Milline on korterite keskmine ruutmeetrihind tänaval Põllu tn, Tallinn? ▼

Estiq AVM hindamismudeli ja Maa-ameti tehingute andmetel on tänava **Põllu tn** korterite keskmine hinnatase **3 077 €/m²**. Sõltuvalt hoone ehitusaastast, renoveerituse tasemest ja korrusest jäävad korterite hinnad vahemikku 2 102 €/m² kuni 4 263 €/m².

Mitu korterelamut asub tänaval Põllu tn? ▼

Tänaval **Põllu tn** on Estiqi kataloogis **6** korterelamut. Ehitisregistri andmetel on need ehitatud aastatel **1936–2026**, enamik neist enne 1960 (33%).

Kui palju maksab tüüpiline korter tänaval Põllu tn? ▼

Tüüpiline korter tänaval Põllu tn (hoonete mediaan; iga hoone puhul EHR-i levinuim korteritüüp mediaanpinnaga) maksab ca **208 461 €** (keskmise taseme 3 077 €/m² juures). Renoveeritud korterite väärtus ulatub ca 229 307 euroni, remonti vajavatel pindadel ca 177 192 euroni.

Milline on korterite keskmine müügiperiood tänaval Põllu tn? ▼

Estiq ei jälgi kuulutusi, seega konkreetset müügiaega tänava Põllu tn kohta ei esitata. Praktikas on määrav hind võrreldes tasemega **3 077 €/m²**: sellele lähedal hinnatud korterid müüvad tuntavalt kiiremini kui ülehinnatud, ning kompaktsed 1- ja 2-toalised planeeringud on tavaliselt kõige likviidsemad.

Milline on üüritootlus tänaval Põllu tn? ▼

Estiq ei kogu üürikuulutuste andmeid, seega üüritootlust tänava Põllu tn kohta ei avaldata. Selle saab ise hinnata: jaga eeldatav aastane üüritulu ostuhinnaga. Väärtuse võrdlusalus on **208 461 €** tüüpilise 49,2 m² 2-toalise korteri kohta; ajakohaseid üürihindu piirkonnas vaata kuulutusportaalidest.

Kuidas suhestuvad tänava Põllu tn hinnad piirkonna Nõmme keskmisega? ▼

Tänava Põllu tn hinnatase on 3 077 €/m², mis on **14.6% kõrgem kui** piirkonna Nõmme mediaan (2 685 €/m²). Seda toetab tugev ühistranspordiühendus ja kaubanduskeskuste vahetu lähedus.

Kuidas on parkimiskorraldus tänaval Põllu tn? ▼

Enamikul korterelamutest on oma kinnistul asuvad parkimisalad, mida reguleerivad korteriühistud parkimiskaartide alusel. Õhtune parkimiskoormus on kõrge, mida leevendavad tänavaservade ja lähedalasuvate keskuste parkimistsoonid.

Milline on ühistranspordi ühendus tänaval Põllu tn? ▼

Lähim ühistranspordipeatus on **Pääsküla Gümnaasium peatus**, ligikaudu **366 m** kaugusel (~5 min jalutuskäiku). 10-minutilise jalutuskäigu raadiuses on 4 peatust; konkreetsed liininumbrid ja sõiduplaanid leiad peatus.ee-st.

Milline on müratase ja õhukvaliteet tänaval Põllu tn? ▼

Mürakaardi (Keskkonnaportaal / Maa-amet) andmetel on modelleeritud taustamüra **Põllu tn** juures ligikaudu **55 dB** (märgatav). Õhukvaliteedi indeks (AQI) on **20**, hinnang hea. Lähim roheala on Glehni park, ligikaudu 1813 m kaugusel.

Kas tänava koondstatistika asendab kutselise hindaja EVS 875 eksperthinnangut? ▼

Ei. Estiq AVM tänava koondnäitajad on statistilised ja informatiivsed. Pangalaenu taotlemiseks nõuavad krediidiasutused litsentseeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt standardile **EVS 875**.