Estiq Value / Tallinn / Nõmme / Valdeku tn 120
Registriandmed seisuga 1. oktoober 2026 Nõmme · Tallinn

Valdeku tänav 120, Tallinn

Valdeku tn 120 (Tallinn, Nõmme linnaosa) on 1959. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 24 korterit (EHR 101002090). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 01.10.2026 2 916 €/m² (hinnanguvahemik 2 604–3 228 €/m², ±11%).

Valdeku tänav 120, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 24 korterit EHR 101002090 ↗ Kataster 78404:405:4240 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Valdeku tn 120 on 1959. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 24 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 916/m², 8,6% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28).

Valdeku tn 120 on 1959. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Nõmme linnaosas, 24 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (12 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 916 €/m², mis on umbes 8,6% üle Nõmme mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 685/m², 04.2026, n=28). Tüüpiline korter (2-toaline, 48,9 m²) on ligikaudu €149 683.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1959. aasta ehitusaeg.

€480–€590/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~80 €, talvel ~180 € · 100% möbleeritud
3,8–4,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 12 46.3 – 49.7 m² €3 061 €131 753–€163 327
3-toaline 10 48.8 – 82.2 m² €2 797 €164 600–€204 045
4-toaline 2 82.4 – 84 m² €2 816 €209 222–€259 360
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 48.2 m² 3-toaline · 65.9 m² 4-toaline · 83.2 m²
− 48,9 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€149 683
ca €3 061 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €157 167
Eeldatav üüritulu €480–€590/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 214/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,4

Kraavi peatus 27 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,1

Tallinna Rahumäe Põhikool 1068 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 3018 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,8

75% tundidest hea, 8% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 45 dB (vaikne), modelleeritud (Lden), lähim park Sütiste parkmets 2364 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=27): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -93,9%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1959. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1959) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu4,5

Sütiste parkmets 2364 m; toidukauplused 2829 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 101 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Valdeku tn 120

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 5,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 27 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -94%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, mootorsoiduki vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 467 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 75% kahes parimas klassis, 17% keskmises ja 8% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

45 dB Lden · vaikne

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Nõmme · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 196 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +18.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Valdeku tn 120 AVM tase: €2 916/m² €2 533 2024 Q3 23 tehingut €2 488 2024 Q4 33 tehingut €2 342 2025 Q1 17 tehingut €2 723 2025 Q2 22 tehingut €2 708 2025 Q3 35 tehingut €2 961 2025 Q4 30 tehingut €2 768 2026 Q1 24 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 884 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 12 €3 050 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 916/m²
Hinnavahemik
€2 604–3 228
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 48,9 m²)
€157 167
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 214/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.375503, 24.715579 · katastritunnus 78404:405:4240.

🚏 Kraavi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
27 m · 1 min
🚏 Pihlaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
265 m · 4 min
🚏 P. Kerese peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
301 m · 4 min
🚏 Karusmarja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
494 m · 7 min
🎓 Tallinna Rahumäe Põhikool
Põhikool · Põhikool
1068 m · 14 min
🌳 Sütiste parkmets
Park · Roheala
2364 m · 32 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
2829 m · 38 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
3018 m · 40 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 27 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Nõmme linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

34 680 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 20.2% · 7 011
18–64 (Tööealised) 59.7% · 20 690
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.1% · 6 979

Haridustase (15+)

28 980 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.9% · 4 023
Keskharidus või kutseharidus 36.2% · 10 479
Kõrgharidus või magistrikraad 48.1% · 13 935
Haridustase teadmata 1.9% · 543

Ehitusaeg & elamufond

15 620 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 16.3% · 2 545
Nõukogude periood (1946–1990) 68% · 10 629
Taasiseseisvunud (1991–2010) 11.9% · 1 866
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 3.2% · 506

Enim ehitatud periood: 1946–1960.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 1%
B-klass (Madalenergia) 2.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 3.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 8.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.5%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 16.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1959
Kortereid kokku24
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 307 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase45 dB (vaikne)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101002090 · kanne muudetud 21.03.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101002090) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78404:405:4240 · pindala 2 307 m².

Sihtotstarve: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Katastrikaart (78404:405:4240) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Valdeku tn 120 korteriühistu (registrikood 80297285). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,12/m² kuustüüpiline korter €115 kuus · k.a kommunaalid · Männiku asum mediaan €3,15/m² kuus
Ühistu maksed€0,48/m² kuusilma kommunaalideta · Männiku asum mediaan €1,13/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€8 082€14 242
Raha€22 680€27 416
Reservkapital€2 625€2 625
Aasta tulem−€4 845€4 810

24 korterit · liikmeid 24 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 404 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Männiku asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00627187) · Postiindeks: 11215

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Valdeku tn korterelamud

31 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 621/m² (n=31) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Valdeku tn 3 1925 €2 758 ~€154 172 E ~ Vaata →
Valdeku tn 6 2007 €2 468 ~€351 645 C ~ Vaata →
Valdeku tn 7 1932 €2 758 ~€133 232 E ~ Vaata →
Valdeku tn 8/1 1932 €2 621 ~€212 357 E ~ Vaata →
Valdeku tn 8/3 1946 €2 621 ~€110 586 E ~ Vaata →
Valdeku tn 9 1935 €2 621 ~€249 067 E ~ Vaata →
Valdeku tn 17 1958 €2 383 ~€163 372 E ~ Vaata →
Valdeku tn 19 1981 €1 990 ~€230 243 E ~ Vaata →
Valdeku tn 120 See hoone 1959 €2 916 ~€149 683 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101002090 Maa- ja Ruumiamet 01.10.2026 (EHR kanne 21.03.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78404:405:4240 ↗ Maa- ja Ruumiamet 15.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,8–4,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1959. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Valdeku tn 120, Tallinn?

Valdeku tn 120 on 1959. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Nõmme linnaosa, milles on kokku 24 korterit. EHR kood on 101002090 ja katastritunnus 78404:405:4240. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Valdeku tn 120 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 916 €/m². Hinnangu vahemik on 2 604–3 228 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €149 683.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Valdeku tn 120?

2 916 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €116 640 ja 50 m² korteri väärtus umbes €145 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €131 753–€163 327; 3-toaline: €164 600–€204 045; 4-toaline: €209 222–€259 360.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 214/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €157 167, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €480–€590 kuus ja brutotootluse hinnang 3,8–4,8%.

Kas Valdeku tn 120 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 27 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Valdeku tn 120 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 27 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 75% oli kahes parimas ja 8% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 45 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Valdeku tn 120?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,12/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €115 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,48/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Männiku asum 44 ühistu mediaan oli €3,15/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 01.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu