Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Tuukri tn 42
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Tuukri tänav 42, Tallinn

Tuukri tn 42 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2006. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 30 korterit (EHR 120283150). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 378 €/m² (hinnanguvahemik 3 057–3 699 €/m², ±10%).

Tuukri tänav 42, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
8 korrust 30 korterit EHR 120283150 ↗ Kataster 78401:114:1940 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tuukri tn 42 on 2006. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 30 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 378/m², 14,2% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Tuukri tn 42 on 2006. aastal valminud 8-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 30 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (18 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 378 €/m², mis on umbes 14,2% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 48 m²) on ligikaudu €169 488.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 2006. aasta ehitusaeg.

€600–€730/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (11 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 11 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~110 €, talvel ~180 € · 90% möbleeritud
4,2–5,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 18 41.3 – 48 m² €3 531 €146 356–€177 083
3-toaline 12 63.7 – 69.5 m² €3 248 €195 767–€236 867
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 45.8 m² 3-toaline · 66.6 m²
− 48 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€169 488
ca €3 531 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €177 962
Eeldatav üüritulu €600–€730/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 708/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Tuukri (ajutine) peatus 100 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Tallinna Juudi Kool 158 m; riigieksamite tase 49.4/100; lasteaed 224 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

39% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 808 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=531): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -18,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,3

2006. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 07.05.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Politseiaed 808 m; toidukauplused 435 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 140 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tuukri tn 42

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 531 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -18%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kadunud ese/dokument.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 885 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 39% kahes parimas klassis, 43% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 319 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +1.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tuukri tn 42 AVM tase: €3 378/m² €3 384 2024 Q3 44 tehingut €3 452 2024 Q4 56 tehingut €3 547 2025 Q1 34 tehingut €3 401 2025 Q2 45 tehingut €3 425 2025 Q3 41 tehingut €3 423 2025 Q4 44 tehingut €3 592 2026 Q1 37 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 644 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 18 €3 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 378/m²
Hinnavahemik
€3 057–3 699
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 48 m²)
€177 962
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 708/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.439290, 24.768572 · katastritunnus 78401:114:1940.

🚏 Tuukri (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
100 m · 1 min
🚏 F. R. Kreutzwaldi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
127 m · 2 min
🎓 Tallinna Juudi Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.4/100
158 m · 2 min
🚏 Tallinna Ülikool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
179 m · 2 min
🧒 Väike Päike Kesklinna Lastehoid
Lasteaed · Alusharidus
224 m · 3 min
🚏 Uus-Sadama peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
231 m · 3 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
428 m · 6 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
435 m · 6 min
🎓 Täiskasvanute E-Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
621 m · 8 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
663 m · 9 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
799 m · 11 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
808 m · 11 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1024 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 100 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2006
Kortereid kokku30
Korruseid8
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus981 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte2
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120283150 · kanne muudetud 18.12.2025.

Metall · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120283150) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:114:1940 · pindala 981 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:114:1940) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tuukri tn 42 korteriühistu (registrikood 80526609). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€180 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,67/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,54/m² · Sadama asum mediaan €1,50/m² kuus
Remondifond€23 626€15/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€32 615€26 751
sh remondifondi maksed€10 607–
Remondikulud€9 149€5 707
Remondifondi jääk€23 626€17 373
Raha€26 326€17 898
Reservkapital€6 363€4 500
Aasta tulem€60−€68
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Haldusteenus€4 8310,25
Heakord€6 0760,31
Juhatuse liikme tasud€2 0230,10
Kindlustuse tasud€1 5910,08
Lifti tasud€2 3490,12
Porivaibad€1 3540,07
Sideteenus€3080,02
Tehnohooldus€2 7080,14
Remondi-, eri- ja lisatööd€1 4580,07
Pangateenused€380,00
Riigilõiv,maksekäsu kiirmenetlus€7300,04
Remonditasud€9 1490,47

30 korterit · liikmeid 42 eraisikut + 3 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 623 m²) ÷ 12. Võrdlus: Sadama asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00995065) · Postiindeks: 10120

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tuukri tn korterelamud

7 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 620/m² (n=7) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tuukri tn 1b 1972 €4 072 ~€202 208 B Vaata →
Tuukri tn 10 — €3 620 ~€181 000 — Vaata →
Tuukri tn 22 2020 €3 571 ~€178 550 A ~ Vaata →
Tuukri tn 23 2020 €4 747 ~€423 377 A ~ Vaata →
Tuukri tn 25 2021 €4 291 ~€216 266 A Vaata →
Tuukri tn 42 See hoone 2006 €3 378 ~€169 488 D Aktiivne
Tuukri tn 58 1997 €3 040 ~€324 132 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120283150 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 18.12.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:114:1940 ↗ Maa- ja Ruumiamet 17.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 11 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,2–5,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=11 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 2006. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tuukri tn 42, Tallinn?

Tuukri tn 42 on 2006. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 30 korterit. EHR kood on 120283150 ja katastritunnus 78401:114:1940. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Tuukri tn 42 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 378 €/m². Hinnangu vahemik on 3 057–3 699 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €169 488.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tuukri tn 42?

3 378 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €135 120 ja 50 m² korteri väärtus umbes €168 900. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €146 356–€177 083; 3-toaline: €195 767–€236 867.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 708/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €177 962, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €600–€730 kuus ja brutotootluse hinnang 4,2–5,2%.

Kas Tuukri tn 42 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 100 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tuukri tn 42 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 531 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 39% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tuukri tn 42?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €180 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,67/m² kuus, sh remondifond €0,54/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €23 626. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu