Kasutame hädavajalikke küpsiseid lehe toimimiseks. Teie nõusolekul kasutame ka Google Analytics 4 külastusstatistikat ja Tawk.to reaalajas vestlust; Google ja tawk.to võivad andmeid töödelda USA-s. Nõusoleku saate igal ajal tagasi võtta jaluse lingi „Halda küpsiseid“ kaudu.
Küpsiste loetelu ·
Privaatsuspoliitika
Hädavajalikud
Sessioon, turvalisus ja teie küpsisevaliku meelespidamine.
Alati sees
Analüütika (Google Analytics 4)
Koondstatistika selle kohta, kuidas lehte kasutatakse. Teenusepakkuja Google Ireland Ltd / Google LLC.
Reaalajas vestlus (Tawk.to)
Vestlusakna laadimine lehe nurgas. Teenusepakkuja tawk.to inc.
Tuukri tn 22 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2024. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 1 korterit. Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 13.10.2026 3 571 €/m² (hinnanguvahemik 3 232–3 910 €/m², ±10%).
5 korrust1 korteritMetro Capital (Tivoli kvartal, Nordecon)
Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.
Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte
Tuukri tn 22 on 2024. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 1 korterit, eeldatav energiaklass A. Estiq AVM baastase on €3 571/m², 9,3% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).
Tuukri tn 22 on 2024. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 1 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Energiaklass A (hinnang ehitusaasta järgi).
Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 571 €/m², mis on umbes 9,3% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline) on ligikaudu €175 693.
✓ Sobib hästi
Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.
⚠ Arvesta
Eeldatav energiaklass A, maapealne parkimine ja 2024. aasta ehitusaeg.
€680–€830/kuu
Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (62 kuulutust 500 m raadiuses).
📊 Turuandmed · 62 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~123 €, talvel ~196 € · 97% möbleeritud
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€175 693
ca €3 571 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii.€184 478
Eeldatav üüritulu
€680–€830/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta
€3 750/m²
Kauplemisruum
3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.
Estiq Building Scorecard™
8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.
Koondskoor 7,8 / 10
Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika
Asukoht & ühendused8,8
Tuukri (ajutine) peatus 254 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.
Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,7
Tallinna Juudi Kool 115 m; riigieksamite tase 49.4/100; lasteaed 1182 m.
Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3
39% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 799 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.
Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7
PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=531): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -18,4%.
Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2024) põhjal on eeldatav klass A. Kütteliik Kaugküte (Municipal District Heating).
Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,4
Politseiaed 799 m; toidukauplused 272 m.
Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4
Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 71 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).
Kaal 10%
Keskkond ja ohutus: Tuukri tn 22
Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.
Turvalisus
Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10
Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 531 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -18%.
Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kadunud ese/dokument.
Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.
Allikas: PPA avaandmed.
Õhukvaliteet
Kõrgenenud
Viimase 12 kuu 2 885 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 39% kahes parimas klassis, 43% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.
Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.
Müra
60 dB Lden · lärmakas
Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).
Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.
Radoon pinnases
Kõrge · 50–100 kBq/m³
Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.
Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.
Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).
Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.
A · see hoone
Liginullenergiahoone
Väga madal energiatarve
Olulised riskid
2024. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
Eeldatav energiaklass A: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.
Korduma kippuvad küsimused
Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.
Milline hoone asub aadressil Tuukri tn 22, Tallinn?
Tuukri tn 22 on 2024. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 1 korterit. EHR kood on avalikus registris puudub ja katastritunnus avalikus registris puudub. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass A.
Mis on Tuukri tn 22 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?
Estiq AVM hinnang on 3 571 €/m². Hinnangu vahemik on 3 232–3 910 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €175 693.
Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tuukri tn 22?
3 571 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €142 840 ja 50 m² korteri väärtus umbes €178 550. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.
Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 750/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €184 478, 3–5% kauplemisruumiga.
Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?
Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €680–€830 kuus ja brutotootluse hinnang 4,7–5,7%.
Kas Tuukri tn 22 sobib üüriinvesteeringuks?
Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 254 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.
Milline on aadressi Tuukri tn 22 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?
Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 531 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 39% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.
Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?
Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →
Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?
Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.
Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga.
Vajad teist arvamust?
Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.