Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Tuukri tn 1b
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Tuukri tänav 1b, Tallinn

Tuukri tn 1b (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1972. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 50 korterit (EHR 120796837). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 4 072 €/m² (hinnanguvahemik 3 685–4 459 €/m², ±10%).

Tuukri tänav 1b, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 50 korterit EHR 120796837 ↗ Kataster 78401:101:2416 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tuukri tn 1b on 1972. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 50 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 072/m², 3,4% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Tuukri tn 1b on 1972. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 50 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (20 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 072 €/m², mis on umbes 3,4% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 47,5 m²) on ligikaudu €202 208.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 1972. aasta ehitusaeg.

€610–€750/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (47 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 47 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~114 €, talvel ~203 € · 96% möbleeritud
3,5–4,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 2 26.9 – 27.6 m² €5 485 €135 515–€163 966
2-toaline 20 32.6 – 53 m² €4 257 €175 293–€212 094
3-toaline 17 51.5 – 71.8 m² €3 916 €225 043–€272 289
4-toaline 9 79.6 – 83.3 m² €3 916 €287 062–€347 330
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 27.3 m² 2-toaline · 45.5 m² 3-toaline · 63.5 m² 4-toaline · 81 m²
− 47,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€202 208
ca €4 257 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €212 318
Eeldatav üüritulu €610–€750/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 470/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,3 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Tuukri (ajutine) peatus 116 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,6

Tallinna Juudi Kool 204 m; riigieksamite tase 49.4/100; lasteaed 1251 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

39% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 881 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=531): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -18,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,2

1972. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 01.03.2017); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Politseiaed 881 m; toidukauplused 416 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 91 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tuukri tn 1b

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 531 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -18%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kadunud ese/dokument.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 885 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 39% kahes parimas klassis, 43% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 181 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +11.1% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tuukri tn 1b AVM tase: €4 072/m² €2 846 2024 Q3 21 tehingut €2 887 2024 Q4 25 tehingut €2 884 2025 Q1 23 tehingut €2 808 2025 Q2 21 tehingut €3 188 2025 Q3 27 tehingut €3 144 2025 Q4 34 tehingut €3 205 2026 Q1 21 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 180 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 9 €3 410 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 072/m²
Hinnavahemik
€3 685–4 459
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 47,5 m²)
€212 318
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 470/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.439641, 24.768474 · katastritunnus 78401:101:2416.

🚏 Tuukri (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
116 m · 2 min
🚏 Uus-Sadama peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
158 m · 2 min
🎓 Tallinna Juudi Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.4/100
204 m · 3 min
🚏 F. R. Kreutzwaldi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
205 m · 3 min
🚏 Tallinna Ülikool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
237 m · 3 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
416 m · 6 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
505 m · 7 min
🎓 Täiskasvanute E-Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
634 m · 8 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
742 m · 10 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
830 m · 11 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
881 m · 12 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1048 m · 14 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1251 m · 17 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 116 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1972
Kortereid kokku50
Korruseid6
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 132 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120796837 · kanne muudetud 31.05.2024.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 120796837) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:2416 · pindala 2 132 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:2416) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tuukri tn 1b korteriühistu (registrikood 80557202). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€160 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,43/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,43/m² · Sadama asum mediaan €1,50/m² kuus
Remondifond€12 315€4,04/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€52 485€46 490
sh remondifondi maksed€15 742–
Remondikulud€15 742€11 182
Remondifondi jääk€12 315€7 042
Raha€14 799€10 459
Reservkapital€3 874€3 874
Aasta tulem€2€73
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Haldusteenus€5 8570,16
Raamatupidamine€2 0500,06
Lifti tehnohooldus€1 7110,05
ATS ja fonosüsteemi korrashoid€2 6350,07
Sise- ja välikoristus€14 6410,40
Vee- ja elektrinäitude edastamine€1 4100,04
Kindlustus€00,00
Porivaip€2 9310,08
Muud hooldustööd€1 1190,03
Muruniitmine€2440,01
Soojasõlme hooldus€1 2000,03
Garaaži põranda kuivpuhastus€00,00
Pangateenus€460,00
Suitsueemaldussüsteemi hooldus€1 5810,04
Käiduteenus€1 3180,04
Remonditasud€15 7420,43

50 korterit · liikmeid 48 eraisikut + 15 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 051 m²) ÷ 12. Võrdlus: Sadama asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03618162) · Postiindeks: 10151

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tuukri tn korterelamud

7 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 620/m² (n=7) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Tuukri tn 1b See hoone 1972 €4 072 ~€202 208 B Aktiivne
Tuukri tn 10 — €3 620 ~€181 000 — Vaata →
Tuukri tn 22 2020 €3 571 ~€178 550 A ~ Vaata →
Tuukri tn 23 2020 €4 747 ~€423 377 A ~ Vaata →
Tuukri tn 25 2021 €4 291 ~€216 266 A Vaata →
Tuukri tn 42 2006 €3 378 ~€169 488 D Vaata →
Tuukri tn 58 1997 €3 040 ~€324 132 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120796837 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 31.05.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:2416 ↗ Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 47 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 3,5–4,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=47 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 1972. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tuukri tn 1b, Tallinn?

Tuukri tn 1b on 1972. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 50 korterit. EHR kood on 120796837 ja katastritunnus 78401:101:2416. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Tuukri tn 1b korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 072 €/m². Hinnangu vahemik on 3 685–4 459 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €202 208.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Tuukri tn 1b?

4 072 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €162 880 ja 50 m² korteri väärtus umbes €203 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €135 515–€163 966; 2-toaline: €175 293–€212 094; 3-toaline: €225 043–€272 289; 4-toaline: €287 062–€347 330.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 470/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €212 318, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €610–€750 kuus ja brutotootluse hinnang 3,5–4,5%.

Kas Tuukri tn 1b sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 116 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tuukri tn 1b ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 531 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 39% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tuukri tn 1b?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €160 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,43/m² kuus, sh remondifond €0,43/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €12 315. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu