Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Tuukri põik 10
Registriandmed seisuga 8. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Tuukri põik 10, Tallinn

Tuukri põik 10 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 13 korterit (EHR 101015074). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 08.10.2026 3 634 €/m² (hinnanguvahemik 3 289–3 979 €/m², ±10%).

Tuukri põik 10, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 13 korterit EHR 101015074 ↗ Kataster 78401:114:1860 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Tuukri põik 10 on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 13 korterit, energiaklass D. Estiq AVM baastase on €3 634/m², 7,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Tuukri põik 10 on 1940. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 13 korterit. Kandekonstruktsioon: Looduslik kivi (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (7 tk). Energiaklass D (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 634 €/m², mis on umbes 7,7% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 64,8 m²) on ligikaudu €226 411.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass D, maapealne parkimine ja 1940. aasta ehitusaeg.

€940–€1 140/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~125 €, talvel ~280 € · 100% möbleeritud
5,0–6,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 42.5 m² €3 798 €146 081–€176 749
2-toaline 3 51.5 – 86.8 m² €3 634 €208 179–€251 885
3-toaline 7 53 – 81.2 m² €3 494 €209 961–€254 042
4-toaline 2 88.9 – 112.6 m² €3 457 €315 361–€381 570
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 42.5 m² 2-toaline · 63.3 m² 3-toaline · 66.4 m² 4-toaline · 100.8 m²
− 64,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€226 411
ca €3 494 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €237 732
Eeldatav üüritulu €940–€1 140/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 669/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Tuukri (ajutine) peatus 64 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,6

Tallinna Juudi Kool 202 m; riigieksamite tase 49.4/100; lasteaed 1171 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

39% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 61 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Politseiaed 814 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=531): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -18,4%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1940. a; kandekonstruktsioon Looduslik kivi.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud6,5

Energiamärgis D (väljastatud 05.05.2011, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Politseiaed 814 m; toidukauplused 492 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Tuukri põik 10

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,7 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 531 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -18%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, kadunud ese/dokument.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 885 tunninäidust (07.12.2025–07.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 39% kahes parimas klassis, 43% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

61 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 8 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Tuukri põik 10 AVM tase: €3 634/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 634/m²
Hinnavahemik
€3 289–3 979
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 64,8 m²)
€237 732
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 669/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.439371, 24.769966 · katastritunnus 78401:114:1860.

🚏 Tuukri (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
64 m · 1 min
🚏 F. R. Kreutzwaldi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
92 m · 1 min
🚏 Tallinna Ülikool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
123 m · 2 min
🎓 Tallinna Juudi Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.4/100
202 m · 3 min
🚏 Uus-Sadama peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
241 m · 3 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
433 m · 6 min
🛒 Nautica Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
492 m · 7 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
625 m · 8 min
🎓 Täiskasvanute E-Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
671 m · 9 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
814 m · 11 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
842 m · 11 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1068 m · 14 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1171 m · 16 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 64 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1940
Kortereid kokku13
Korruseid3
EnergiamärgisD
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus794 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonLooduslik kivi
Lifte0
Müratase61 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101015074 · kanne muudetud 30.05.2025.

Looduslik kivi · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101015074) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:114:1860 · pindala 794 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:114:1860) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Tuukri põik 10 korteriühistu (registrikood 80119815). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,57/m² kuustüüpiline korter €95 kuus · k.a kommunaalid · Sadama asum mediaan €3,33/m² kuus
Ühistu maksed€0,99/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,06/m² · Sadama asum mediaan €1,37/m² kuus
Remondifond€8 754€9,74/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€10 659€15 024
sh remondifondi maksed€685€5 384
Remondikulud€685€5 384
Remondifondi jääk€8 754€5 125
Raha€9 238€5 535
Reservkapital€906€906
Aasta tulem€0€2
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud ja tasud üldkulude katteks€9 9740,92
Remondifondist tulusse arvestatud kulud€6850,06

13 korterit · liikmeid 14 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (899 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Sadama asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00636450) · Postiindeks: 10120

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Tuukri põik korterelamud

0 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101015074 Maa- ja Ruumiamet 08.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:114:1860 ↗ Maa- ja Ruumiamet 08.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 5,0–6,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

D · see hoone Keskmine / rekonstrueeritud Keskmised küttekulud

Olulised riskid

  • 1940. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass D: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Tuukri põik 10, Tallinn?

Tuukri põik 10 on 1940. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 13 korterit. EHR kood on 101015074 ja katastritunnus 78401:114:1860. Estiqi andmetel energiaklass D.

Mis on Tuukri põik 10 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 634 €/m². Hinnangu vahemik on 3 289–3 979 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €226 411.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Tuukri põik 10?

3 634 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €181 700 ja 75 m² korteri väärtus umbes €272 550. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €146 081–€176 749; 2-toaline: €208 179–€251 885; 3-toaline: €209 961–€254 042; 4-toaline: €315 361–€381 570.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 669/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €237 732, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €940–€1 140 kuus ja brutotootluse hinnang 5,0–6,0%.

Kas Tuukri põik 10 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 64 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Tuukri põik 10 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 531 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 39% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 61 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Tuukri põik 10?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,57/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €95 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,99/m² kuus, sh remondifond €0,06/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €8 754. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Sadama asum 27 ühistu mediaan oli €3,33/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 08.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu