Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Siili tn 7a
Registriandmed seisuga 28. september 2026 Mustamäe · Tallinn

Siili tänav 7a, Tallinn

Siili tn 7a (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1985. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 50 korterit (EHR 101013598). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 28.09.2026 2 719 €/m² (hinnanguvahemik 2 561–2 877 €/m², ±6%).

Siili tänav 7a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 50 korterit EHR 101013598 ↗ Kataster 78405:504:0060 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Siili tn 7a on 1985. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 50 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €2 719/m², 2,9% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Siili tn 7a on 1985. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 50 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (23 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 719 €/m², mis on umbes 2,9% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (3-toaline, 61,6 m²) on ligikaudu €161 022.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 1985. aasta ehitusaeg.

€690–€840/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses
5,2–6,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 6 28.8 – 36.1 m² €3 216 €90 884–€102 076
2-toaline 13 42.4 – 48.4 m² €2 842 €122 882–€138 014
3-toaline 23 48.4 – 68.3 m² €2 614 €151 929–€170 638
4-toaline 8 76 m² €2 614 €187 141–€210 187
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 30 m² 2-toaline · 45.9 m² 3-toaline · 61.7 m² 4-toaline · 76 m²
− 61,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€161 022
ca €2 614 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €169 073
Eeldatav üüritulu €690–€840/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 745/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Siili peatus 196 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,8

Audentese Erakool 540 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 83 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,3

56% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Parditiigi park 225 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=174): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +195,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,2

1985. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 13.03.2025); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu9,1

Parditiigi park 225 m; toidukauplused 90 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 292 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Siili tn 7a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 174 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +196%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 225 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 56% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 610 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Siili asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 282 (2025 Q4) +12.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Siili tn 7a AVM tase: €2 719/m² €2 382 2024 Q3 75 tehingut €2 221 2024 Q4 78 tehingut €2 197 2025 Q1 81 tehingut €2 208 2025 Q2 84 tehingut €2 378 2025 Q3 92 tehingut €2 376 2025 Q4 83 tehingut €2 469 2026 Q1 79 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 246 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 38 €2 600 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 719/m²
Hinnavahemik
€2 561–2 877
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 61,6 m²)
€169 073
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 745/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 16 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.408222, 24.707565 · katastritunnus 78405:504:0060.

🧒 Tallinna Sõbrakese Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
83 m · 1 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarket · Igapäevakaubad
90 m · 1 min
🧒 Tallinna Allika Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
151 m · 2 min
🚏 Siili peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
196 m · 3 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
225 m · 3 min
🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
303 m · 4 min
🚏 Tüve peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
312 m · 4 min
🚏 Vilja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
497 m · 7 min
🎓 Audentese Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
540 m · 7 min
🎓 Audentese Spordigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
540 m · 7 min
🎓 Audentese Rahvusvaheline Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
540 m · 7 min
🚏 Nõmme tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
570 m · 8 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
595 m · 8 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
721 m · 10 min
🌳 Lepistiku park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
751 m · 10 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1016 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 16 objekti, lähim peatus 196 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1985
Kortereid kokku50
Korruseid5
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus6 630 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101013598 · kanne muudetud 11.08.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101013598) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:504:0060 · pindala 6 630 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:504:0060) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Siili tn 7a // 7b // 7c korteriühistu (registrikood 80010231). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€313 kuusühistu maksed, ilma kommunaalideta
Ühistu maksed€5,66/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €3,00/m² · Siili asum mediaan €1,15/m² kuus
Laenud€3 167 495€460/m² · Euribor · kuni 2047
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€467 998€494 360
sh remondifondi maksed€247 806–
Remondikulud€247 806€1 829 065
Laenujääk€3 167 495€3 235 872
Raha€88 809€380 625
Reservkapital€18 590€18 590
Aasta tulem€5 567€11 948
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Hooldustasud€36 5150,44
Remonditasud€247 8063,00
Intressitasud€183 6772,22

114 korterit · liikmeid 111 eraisikut + 3 juriidilist isikut · ühistu haldab 3 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (6 890 m²) ÷ 12. Võrdlus: Siili asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01819849) · Postiindeks: 13422

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Siili tn korterelamud

21 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 652/m² (n=21) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Siili tn 3 1985 €2 695 ~€159 375 E Vaata →
Siili tn 6 1971 €2 533 ~€115 718 C Vaata →
Siili tn 7a See hoone 1985 €2 719 ~€161 022 B Aktiivne
Siili tn 7b 1988 €2 701 ~€144 452 A Vaata →
Siili tn 7c 1983 €2 719 ~€192 525 A Vaata →
Siili tn 8 1971 €2 634 ~€120 350 D Vaata →
Siili tn 10 1971 €3 776 ~€171 695 C Vaata →
Siili tn 11 1982 €2 719 ~€158 147 C Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101013598 Maa- ja Ruumiamet 28.09.2026 (EHR kanne 11.08.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:504:0060 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,2–6,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 1985. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Siili tn 7a, Tallinn?

Siili tn 7a on 1985. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 50 korterit. EHR kood on 101013598 ja katastritunnus 78405:504:0060. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Siili tn 7a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 719 €/m². Hinnangu vahemik on 2 561–2 877 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €161 022.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Siili tn 7a?

2 719 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €108 760 ja 50 m² korteri väärtus umbes €135 950. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €90 884–€102 076; 2-toaline: €122 882–€138 014; 3-toaline: €151 929–€170 638; 4-toaline: €187 141–€210 187.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 745/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €169 073, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €690–€840 kuus ja brutotootluse hinnang 5,2–6,2%.

Kas Siili tn 7a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 196 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Siili tn 7a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 174 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 56% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Siili tn 7a?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter ühistule €313 kuus, lisaks kommunaalteenused. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €5,66/m² kuus, sh remondifond €3,00/m². Ühistu laenujääk oli €3 167 495. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 28.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu