Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Siili tn 27
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Siili tänav 27, Tallinn

Siili tn 27 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 1988. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 36 korterit (EHR 101011410). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 652 €/m² (hinnanguvahemik 2 498–2 806 €/m², ±6%).

Siili tänav 27, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 36 korterit EHR 101011410 ↗ Kataster 78405:504:0120 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Siili tn 27 on 1988. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 36 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €2 652/m², 0,4% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Siili tn 27 on 1988. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 36 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (18 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 652 €/m², mis on umbes 0,4% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (4-toaline, 74,7 m²) on ligikaudu €187 049.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 1988. aasta ehitusaeg.

€930–€1 140/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (Mustamäe linnaosa (5 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Mustamäe linnaosa (5 kuulutust)
Kommunaalid: suvel ~173 €, talvel ~330 €
6,1–7,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 9 37.7 m² €2 970 €105 475–€118 463
3-toaline 9 65.6 m² €2 504 €154 735–€173 790
4-toaline 18 73.3 – 76.1 m² €2 504 €176 200–€197 898
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 37.7 m² 3-toaline · 65.6 m² 4-toaline · 74.7 m²
− 74,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€187 049
ca €2 504 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €196 401
Eeldatav üüritulu €930–€1 140/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 629/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Tüve peatus 95 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Audentese Erakool 329 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 271 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

56% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Parditiigi park 115 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=174): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +195,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,8

1988. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 24.09.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu9,2

Parditiigi park 115 m; toidukauplused 74 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 292 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Siili tn 27

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 174 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +196%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, jalgratta mopeedi vargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 225 tunninäidust (07.12.2025–08.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 56% kahes parimas klassis, 26% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 610 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Siili asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 282 (2025 Q4) +12.4% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Siili tn 27 AVM tase: €2 652/m² €2 382 2024 Q3 75 tehingut €2 221 2024 Q4 78 tehingut €2 197 2025 Q1 81 tehingut €2 208 2025 Q2 84 tehingut €2 378 2025 Q3 92 tehingut €2 376 2025 Q4 83 tehingut €2 469 2026 Q1 79 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 246 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 38 €2 600 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 652/m²
Hinnavahemik
€2 498–2 806
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 74,7 m²)
€196 401
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 629/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 17 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.405271, 24.708719 · katastritunnus 78405:504:0120.

🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
74 m · 1 min
🚏 Tüve peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
95 m · 1 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
115 m · 2 min
🚏 Retke tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
263 m · 4 min
🧒 Tallinna Allika Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
271 m · 4 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarket · Igapäevakaubad
328 m · 4 min
🎓 Audentese Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
329 m · 4 min
🎓 Audentese Spordigümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
329 m · 4 min
🎓 Audentese Rahvusvaheline Kool
Gümnaasium · Gümnaasium
329 m · 4 min
🧒 Tallinna Sõbrakese Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
393 m · 5 min
🚏 Siili peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
431 m · 6 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
451 m · 6 min
🚏 Marsi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
517 m · 7 min
🌳 Lepistiku park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
558 m · 7 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
828 m · 11 min
🛒 Magistrali Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
845 m · 11 min
🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
922 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 17 objekti, lähim peatus 95 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1988
Kortereid kokku36
Korruseid9
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 461 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101011410 · kanne muudetud 25.09.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101011410) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:504:0120 · pindala 2 461 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:504:0120) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Siili tn 27 korteriühistu (registrikood 80080510). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,67/m² kuustüüpiline korter €181 kuus · k.a kommunaalid · Siili asum mediaan €2,89/m² kuus
Ühistu maksed€0,49/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,05/m² · Siili asum mediaan €0,99/m² kuus
Laenud€58 796€26/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€13 377€110 133
sh remondifondi maksed€1 463€7 452
Remondikulud€1 463€101 226
Laenujääk€58 796€64 038
Raha€29 198€21 125
Reservkapital€6 457€6 457
Aasta tulem€585€121
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Liikmemaksud€3 9800,15
Hooldustasud€4 7930,18
Tugiteenused€3 1410,12
Kommunaalmaksete vahendamine€00,00
Remonditasud€1 4630,05
Elanike omaosalus€00,00
Swedbanki laen€00,00

36 korterit · liikmeid 35 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 274 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Siili asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633997) · Postiindeks: 13422

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Siili tn korterelamud

21 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 652/m² (n=21) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Siili tn 3 1985 €2 695 ~€159 375 E Vaata →
Siili tn 6 1971 €2 533 ~€115 718 C Vaata →
Siili tn 7a 1985 €2 719 ~€161 022 B Vaata →
Siili tn 7b 1988 €2 701 ~€144 452 A Vaata →
Siili tn 7c 1983 €2 719 ~€192 525 A Vaata →
Siili tn 8 1971 €2 634 ~€120 350 D Vaata →
Siili tn 10 1971 €3 776 ~€171 695 C Vaata →
Siili tn 11 1982 €2 719 ~€158 147 C Vaata →
Siili tn 27 See hoone 1988 €2 652 ~€187 049 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101011410 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 25.09.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:504:0120 ↗ Maa- ja Ruumiamet 15.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Mustamäe linnaosa (5 kuulutust) · tootlus 6,1–7,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 1988. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Siili tn 27, Tallinn?

Siili tn 27 on 1988. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 36 korterit. EHR kood on 101011410 ja katastritunnus 78405:504:0120. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Siili tn 27 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 652 €/m². Hinnangu vahemik on 2 498–2 806 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €187 049.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Siili tn 27?

2 652 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €106 080 ja 50 m² korteri väärtus umbes €132 600. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €105 475–€118 463; 3-toaline: €154 735–€173 790; 4-toaline: €176 200–€197 898.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 629/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €196 401, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €930–€1 140 kuus ja brutotootluse hinnang 6,1–7,1%.

Kas Siili tn 27 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 95 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Siili tn 27 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 174 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 56% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Siili tn 27?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,67/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €181 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,49/m² kuus, sh remondifond €0,05/m². Ühistu laenujääk oli €58 796. Võrdluseks: Siili asum 25 ühistu mediaan oli €2,89/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu