Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Nõmme tee 60
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Nõmme tee 60, Tallinn

Nõmme tee 60 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2019. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 7 korterit (EHR 120810432). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 104 €/m² (hinnanguvahemik 3 718–4 490 €/m², ±9%).

Nõmme tee 60, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 7 korterit EHR 120810432 ↗ Kataster 78407:701:0461 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Nõmme tee 60 on 2019. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 7 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 104/m², 31,9% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Nõmme tee 60 on 2019. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 7 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (7 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 104 €/m², mis on umbes 31,9% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (4-toaline, 134,5 m²) on ligikaudu €530 872.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2019. aasta ehitusaeg.

€1 460–€1 780/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (Kristiine linnaosa (6 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Kristiine linnaosa (6 kuulutust)
3,2–4,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
4-toaline 7 133.5 – 138.4 m² €3 947 €484 903–€585 523
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

4-toaline · 135.6 m²
− 134,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€530 872
ca €3 947 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €557 416
Eeldatav üüritulu €1 460–€1 780/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 144/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Nõmme tee peatus 187 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Tallinna Lilleküla Gümnaasium 334 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 84 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,0

64% tundidest hea, 15% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 65 dB (väga vali), modelleeritud (Lden), lähim park Räägu park 379 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=70): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -30,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,4

2019. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 03.03.2014, aegunud märgis); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Räägu park 379 m; toidukauplused 760 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 29 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Nõmme tee 60

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 5,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 70 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -30%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 154 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 64% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 15% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

65 dB Lden · väga vali

Liiklusmüra hinnang on 12 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 85 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii.
Nõmme tee 60 AVM tase: €4 104/m² 2024 Q3 liiga vähe tehinguid11 tehingut liiga vähe tehinguid— 2025 Q3 liiga vähe tehinguid6 tehingut liiga vähe tehinguid— 2026 Q2 liiga vähe tehinguid2 tehingut liiga vähe tehinguid— €3 631 2024 Q4 18 tehingut €3 615 2025 Q1 10 tehingut €4 077 2025 Q2 17 tehingut €3 867 2025 Q4 12 tehingut €3 757 2026 Q1 9 tehingut €3 870 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 104/m²
Hinnavahemik
€3 718–4 490
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 134,5 m²)
€557 416
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 144/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 18 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.412648, 24.715757 · katastritunnus 78407:701:0461.

🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
84 m · 1 min
🚏 Nõmme tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
187 m · 2 min
🚏 Räägu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
311 m · 4 min
🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
334 m · 4 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
337 m · 4 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
379 m · 5 min
🚏 Vilja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
391 m · 5 min
🚏 Linnu tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
433 m · 6 min
🧒 Tallinna Sõbrakese Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
593 m · 8 min
🎓 Käo Põhikool
Põhikool · Põhikool
615 m · 8 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
660 m · 9 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
730 m · 10 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarket · Igapäevakaubad
760 m · 10 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
808 m · 11 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
913 m · 12 min
🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
922 m · 12 min
🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
998 m · 13 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1020 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 18 objekti, lähim peatus 187 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2019
Kortereid kokku7
Korruseid2
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 279 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonPuit
Müratase65 dB (väga vali)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120810432 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit.

EHR portaal (kood: 120810432) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:0461 · pindala 2 279 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:0461) ↗

Korteriühistu ja In-ADS

Hoonet haldab korteriühistu. Ühistu ametlikud registriandmed on kontrollitavad e-äriregistris.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03610457) · Postiindeks: 11311

KÜ registrikood täpsustamisel

Nõmme tee korterelamud

24 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 946/m² (n=24) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Nõmme tee 1a 2018 €4 182 ~€187 953 B Vaata →
Nõmme tee 3 2019 €4 295 ~€369 706 D Vaata →
Nõmme tee 5 1964 €2 901 ~€145 050 E ~ Vaata →
Nõmme tee 7 1963 €2 901 ~€134 059 G Vaata →
Nõmme tee 11 1984 €2 823 ~€147 205 F Vaata →
Nõmme tee 18 1940 €2 990 ~€59 720 D Vaata →
Nõmme tee 19 1980 €2 790 ~€145 267 E Vaata →
Nõmme tee 23 1973 €2 720 ~€132 768 C Vaata →
Nõmme tee 60 See hoone 2019 €4 104 ~€530 872 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120810432 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:0461 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Kristiine linnaosa (6 kuulutust) · tootlus 3,2–4,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2019. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Nõmme tee 60, Tallinn?

Nõmme tee 60 on 2019. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 7 korterit. EHR kood on 120810432 ja katastritunnus 78407:701:0461. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Nõmme tee 60 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 104 €/m². Hinnangu vahemik on 3 718–4 490 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €530 872.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Nõmme tee 60?

4 104 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €205 200 ja 75 m² korteri väärtus umbes €307 800. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

4-toaline: €484 903–€585 523.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 144/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €557 416, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 460–€1 780 kuus ja brutotootluse hinnang 3,2–4,2%.

Kas Nõmme tee 60 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 187 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Nõmme tee 60 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 70 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 64% oli kahes parimas ja 15% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 65 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu