Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Nõmme tee 63a
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Nõmme tee 63a, Tallinn

Nõmme tee 63a (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1990. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 101010653). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 767 €/m² (hinnanguvahemik 2 507–3 027 €/m², ±9%).

Nõmme tee 63a, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 6 korterit EHR 101010653 ↗ Kataster 78407:701:7401 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Nõmme tee 63a on 1990. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 767/m², 11,1% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Nõmme tee 63a on 1990. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (4 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 767 €/m², mis on umbes 11,1% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (4-toaline, 170 m²) on ligikaudu €455 600.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1990. aasta ehitusaeg.

€1 750–€2 140/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (Kristiine linnaosa (6 kuulutust)).

📊 Turuandmed · Kristiine linnaosa (6 kuulutust)
4,6–5,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
4-toaline 4 169.8 – 170.4 m² €2 680 €412 774–€498 426
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

4-toaline · 170 m²
− 170 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€455 600
ca €2 680 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €478 380
Eeldatav üüritulu €1 750–€2 140/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 814/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,9

Nõmme tee peatus 225 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,9

Tallinna Lilleküla Gümnaasium 243 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 179 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

64% tundidest hea, 15% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Räägu park 357 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=70): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -30,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1990. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1990) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Räägu park 357 m; toidukauplused 819 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 149 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Nõmme tee 63a

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 5,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 70 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -30%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 154 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 64% kahes parimas klassis, 21% keskmises ja 15% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 307 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Lilleküla asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 662 (2026 Q1) +1.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Nõmme tee 63a AVM tase: €2 767/m² €2 567 2024 Q3 37 tehingut €2 486 2024 Q4 42 tehingut €2 534 2025 Q1 38 tehingut €2 660 2025 Q2 41 tehingut €2 629 2025 Q3 46 tehingut €2 529 2025 Q4 37 tehingut €2 575 2026 Q1 46 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 812 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 20 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 767/m²
Hinnavahemik
€2 507–3 027
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 170 m²)
€478 380
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 814/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 18 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.412808, 24.717733 · katastritunnus 78407:701:7401.

🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
179 m · 2 min
🚏 Nõmme tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
225 m · 3 min
🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
243 m · 3 min
🚏 Räägu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
250 m · 3 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
357 m · 5 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
406 m · 5 min
🚏 Vilja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
504 m · 7 min
🚏 Linnu tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
541 m · 7 min
🎓 Käo Põhikool
Põhikool · Põhikool
603 m · 8 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
605 m · 8 min
🧒 Tallinna Sõbrakese Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
687 m · 9 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
692 m · 9 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
819 m · 11 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarket · Igapäevakaubad
855 m · 11 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
883 m · 12 min
🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
961 m · 13 min
🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
998 m · 13 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1039 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 18 objekti, lähim peatus 225 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1990
Kortereid kokku6
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 744 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010653 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101010653) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:7401 · pindala 3 744 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:7401) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Nõmme tee 63a korteriühistu (registrikood 80089899). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€0,75/m² kuustüüpiline korter €142 kuus · k.a kommunaalid · Lilleküla asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€0,49/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,02/m² · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€6 471€7 712
sh remondifondi maksed€240–
Remondikulud€240€0
Raha€955€4 349
Reservkapital€767€767
Aasta tulem−€2 320−€216
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€4 1440,31
Välikoristus€5010,04
Juriidilised kulud€00,00
Remonditasud€2400,02
Raamatupidamisteenus€730,01
Pangsteenus€00,00
Haldustasud€1 5130,11

6 korterit · liikmeid 6 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 108 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633533) · Postiindeks: 11311

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Nõmme tee korterelamud

24 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 946/m² (n=24) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Nõmme tee 1a 2018 €4 182 ~€187 953 B Vaata →
Nõmme tee 3 2019 €4 295 ~€369 706 D Vaata →
Nõmme tee 5 1964 €2 901 ~€145 050 E ~ Vaata →
Nõmme tee 7 1963 €2 901 ~€134 059 G Vaata →
Nõmme tee 11 1984 €2 823 ~€147 205 F Vaata →
Nõmme tee 18 1940 €2 990 ~€59 720 D Vaata →
Nõmme tee 19 1980 €2 790 ~€145 267 E Vaata →
Nõmme tee 23 1973 €2 720 ~€132 768 C Vaata →
Nõmme tee 63a See hoone 1990 €2 767 ~€455 600 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010653 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:7401 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · Kristiine linnaosa (6 kuulutust) · tootlus 4,6–5,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1990. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Nõmme tee 63a, Tallinn?

Nõmme tee 63a on 1990. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 101010653 ja katastritunnus 78407:701:7401. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Nõmme tee 63a korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 767 €/m². Hinnangu vahemik on 2 507–3 027 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €455 600.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Nõmme tee 63a?

2 767 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €138 350 ja 75 m² korteri väärtus umbes €207 525. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

4-toaline: €412 774–€498 426.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 814/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €478 380, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 750–€2 140 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,6%.

Kas Nõmme tee 63a sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 225 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Nõmme tee 63a ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 70 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 64% oli kahes parimas ja 15% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Nõmme tee 63a?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €0,75/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €142 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,49/m² kuus, sh remondifond €0,02/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lilleküla asum 236 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu