Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Kentmanni tn 28
Registriandmed seisuga 28. september 2026 Kesklinna · Tallinn

Kentmanni tänav 28, Tallinn

Kentmanni tn 28 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2023. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 34 korterit (EHR 121273669). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 28.09.2026 4 811 €/m² (hinnanguvahemik 4 354–5 268 €/m², ±10%).

Kentmanni tänav 28, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
7 korrust 34 korterit EHR 121273669 ↗ Kataster 78401:101:3863 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kentmanni tn 28 on 2023. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu, 34 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 811/m², 22,1% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Kentmanni tn 28 on 2023. aastal valminud 7-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 34 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (13 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 811 €/m², mis on umbes 22,1% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 75,2 m²) on ligikaudu €381 189.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2023. aasta ehitusaeg.

€1 150–€1 400/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (3 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~90 €, talvel ~140 € · 100% möbleeritud
3,5–4,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 31.3 m² €5 034 €142 596–€172 533
2-toaline 11 44.9 – 55.7 m² €4 898 €214 099–€259 048
3-toaline 13 53.5 – 108.1 m² €5 069 €333 966–€404 080
4-toaline 3 76.8 – 156.4 m² €5 622 €581 548–€703 641
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 31.3 m² 2-toaline · 48.3 m² 3-toaline · 72.8 m² 4-toaline · 114.3 m²
− 75,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€381 189
ca €5 069 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €400 248
Eeldatav üüritulu €1 150–€1 400/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 322/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Keskhaigla peatus 77 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tallinna Südalinna Kool 74 m; riigieksamite tase 44.1/100; lasteaed 610 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

50% tundidest hea, 19% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Lembitu park 183 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=165): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -26,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2023. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 27.06.2019); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,8

Lembitu park 183 m; toidukauplused 395 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 71 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kentmanni tn 28

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -27%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 270 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 50% kahes parimas klassis, 31% keskmises ja 19% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 172 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kentmanni tn 28 AVM tase: €4 811/m² €4 520 2024 Q3 21 tehingut €4 723 2024 Q4 27 tehingut €4 531 2025 Q1 25 tehingut €4 523 2025 Q2 28 tehingut €4 897 2025 Q3 24 tehingut €5 068 2025 Q4 19 tehingut €4 678 2026 Q1 17 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €5 000 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €4 930 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 811/m²
Hinnavahemik
€4 354–5 268
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 75,2 m²)
€400 248
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 322/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.429396, 24.753250 · katastritunnus 78401:101:3863.

🎓 Tallinna Südalinna Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 44.1/100
74 m · 1 min
🚏 Keskhaigla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
77 m · 1 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
183 m · 2 min
🚏 Liivalaia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
264 m · 4 min
🚏 Ravi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
315 m · 4 min
🚏 Hotell Olümpia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
345 m · 5 min
🎓 EBS Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
359 m · 5 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
395 m · 5 min
🎓 Sakala Eragümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 74.8/100
407 m · 5 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
528 m · 7 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
610 m · 8 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
675 m · 9 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
692 m · 9 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
705 m · 9 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
751 m · 10 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 77 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2023
Kortereid kokku34
Korruseid7
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 306 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte2
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121273669 · kanne muudetud 04.08.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 2.

EHR portaal (kood: 121273669) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:3863 · pindala 1 306 m².

Sihtotstarve: 70% Elamumaa, 30% arimaa.

Katastrikaart (78401:101:3863) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kentmanni tn 28 korteriühistu (registrikood 80609838). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€197 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,90/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,49/m² · Tatari asum mediaan €1,67/m² kuus
Remondifond€14 823€5,88/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€57 403€55 521
sh remondifondi maksed€14 684€14 294
Remondikulud€7 522€8 385
Remondifondi jääk€14 823€8 710
Raha€25 710€17 612
Reservkapital€12 270€11 270
Aasta tulem€329−€86
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€5 0590,17
Heakorra tasud€22 2010,73
Tehnohoolduse tasud€7 6960,25
Kindlustuse tasud€3 0810,10
Porivaipade tasud€2 2090,07
Sideteenuste tasud€2000,01
Liftihoolduse tasud€2 2730,08
Remondi-, eri- ja lisatööde tasud€7 1620,24
Remonditasud€7 5220,25

34 korterit · liikmeid 39 eraisikut + 8 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 522 m²) ÷ 12. Võrdlus: Tatari asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03775567) · Postiindeks: 10116

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kentmanni tn korterelamud

1 hoonet tänaval · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121273669 Maa- ja Ruumiamet 28.09.2026 (EHR kanne 04.08.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:3863 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust selles hoones · tootlus 3,5–4,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2023. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kentmanni tn 28, Tallinn?

Kentmanni tn 28 on 2023. aastal ehitatud 7-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 34 korterit. EHR kood on 121273669 ja katastritunnus 78401:101:3863. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Kentmanni tn 28 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 811 €/m². Hinnangu vahemik on 4 354–5 268 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €381 189.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kentmanni tn 28?

4 811 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €240 550 ja 75 m² korteri väärtus umbes €360 825. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €142 596–€172 533; 2-toaline: €214 099–€259 048; 3-toaline: €333 966–€404 080; 4-toaline: €581 548–€703 641.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 322/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €400 248, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 150–€1 400 kuus ja brutotootluse hinnang 3,5–4,5%.

Kas Kentmanni tn 28 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 77 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kentmanni tn 28 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 50% oli kahes parimas ja 19% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kentmanni tn 28?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €197 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,90/m² kuus, sh remondifond €0,49/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €14 823. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 28.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu