Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Järveotsa tee 29
Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Järveotsa tee 29, Tallinn

Järveotsa tee 29 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 1977. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 144 korterit (EHR 101014282). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 2 161 €/m² (hinnanguvahemik 1 956–2 366 €/m², ±10%).

Järveotsa tee 29, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
9 korrust 144 korterit EHR 101014282 ↗ Kataster 78406:603:0280 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Järveotsa tee 29 on 1977. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu, 144 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 161/m², 19,7% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Järveotsa tee 29 on 1977. aastal valminud 9-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 144 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (75 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 161 €/m², mis on umbes 19,7% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (3-toaline, 65,5 m²) on ligikaudu €132 507.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1977. aasta ehitusaeg.

€660–€800/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~120 €, talvel ~ € · 100% möbleeritud
6,1–7,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 36 32.8 m² €2 597 €77 089–€93 274
2-toaline 33 49.4 m² €2 258 €100 948–€122 142
3-toaline 75 49.4 – 65.6 m² €2 023 €118 820–€143 766
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 32.8 m² 2-toaline · 49.4 m² 3-toaline · 64.9 m²
− 65,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€132 507
ca €2 023 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €139 132
Eeldatav üüritulu €660–€800/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 124/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Järveotsa kool peatus 94 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,5

Tallinna Järveotsa Gümnaasium 191 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 678 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,4

79% tundidest hea, 5% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 52 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 1062 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=360): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -58,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1977. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 20.03.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,0

Õismäe tiigi puhkeala 1062 m; toidukauplused 2137 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 399 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Järveotsa tee 29

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 7,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 360 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -59%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 874 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 5% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

52 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 861 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Väike-Õismäe asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 364 (2026 Q1) +9.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Järveotsa tee 29 AVM tase: €2 161/m² €2 046 2024 Q3 106 tehingut €2 076 2024 Q4 130 tehingut €2 171 2025 Q1 112 tehingut €2 203 2025 Q2 114 tehingut €2 216 2025 Q3 123 tehingut €2 266 2025 Q4 118 tehingut €2 371 2026 Q1 112 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 205 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 46 €2 470 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 161/m²
Hinnavahemik
€1 956–2 366
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 65,5 m²)
€139 132
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 124/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.408337, 24.639529 · katastritunnus 78406:603:0280.

🚏 Järveotsa kool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
94 m · 1 min
🎓 Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
191 m · 3 min
🚏 Harku-Kadaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
341 m · 5 min
🚏 Järveotsa tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
455 m · 6 min
🚏 Kullerkupu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
563 m · 8 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 55.1/100
671 m · 9 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
678 m · 9 min
🎓 Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 70.5/100
784 m · 10 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
1062 m · 14 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
2137 m · 28 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 94 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1977
Kortereid kokku144
Korruseid9
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus4 348 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase52 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101014282 · kanne muudetud 21.05.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101014282) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78406:603:0280 · pindala 4 348 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78406:603:0280) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Järveotsa tee 27 // 29 korteriühistu (registrikood 80127559). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,37/m² kuustüüpiline korter €125 kuus · k.a kommunaalid · Väike-Õismäe asum mediaan €2,66/m² kuus
Ühistu maksed€0,98/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,58/m² · Väike-Õismäe asum mediaan €0,96/m² kuus
Remondifond€43 215€3,76/m² · piirkonna madalaim veerand
Laenud€376 884€33/m² · 4,10% fikseeritud · kuni 2032 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€135 051€151 765
sh remondifondi maksed€79 608€96 405
Remondikulud€61 193€69 939
Remondifondi jääk€43 215€20 000
Laenujääk€376 884€427 909
Raha€93 118€73 943
Reservkapital€47 609€47 609
Aasta tulem−€6 284€670
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€55 4430,40
Remonditasud€79 6080,58

216 korterit · liikmeid 228 eraisikut + 3 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (11 509 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Väike-Õismäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01905695) · Postiindeks: 13520

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Järveotsa tee korterelamud

17 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 209/m² (n=17) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Järveotsa tee 1 1983 €2 209 ~€148 330 E Vaata →
Järveotsa tee 2 1982 €2 209 ~€117 519 E Vaata →
Järveotsa tee 7 1977 €2 348 ~€148 351 B Vaata →
Järveotsa tee 9 1977 €2 104 ~€131 137 E ~ Vaata →
Järveotsa tee 13 1977 €2 230 ~€134 619 D Vaata →
Järveotsa tee 17 1979 €2 172 ~€137 038 C Vaata →
Järveotsa tee 17a 1983 €2 296 ~€100 565 D Vaata →
Järveotsa tee 19 1977 €2 125 ~€131 991 D Vaata →
Järveotsa tee 29 See hoone 1977 €2 161 ~€132 507 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101014282 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 21.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78406:603:0280 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,1–7,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1977. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Järveotsa tee 29, Tallinn?

Järveotsa tee 29 on 1977. aastal ehitatud 9-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 144 korterit. EHR kood on 101014282 ja katastritunnus 78406:603:0280. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Järveotsa tee 29 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 161 €/m². Hinnangu vahemik on 1 956–2 366 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €132 507.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Järveotsa tee 29?

2 161 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €86 440 ja 50 m² korteri väärtus umbes €108 050. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €77 089–€93 274; 2-toaline: €100 948–€122 142; 3-toaline: €118 820–€143 766.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 124/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €139 132, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €660–€800 kuus ja brutotootluse hinnang 6,1–7,1%.

Kas Järveotsa tee 29 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 94 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Järveotsa tee 29 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 360 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 5% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 52 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Järveotsa tee 29?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,37/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €125 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,98/m² kuus, sh remondifond €0,58/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €43 215. Ühistu laenujääk oli €376 884. Võrdluseks: Väike-Õismäe asum 150 ühistu mediaan oli €2,66/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu