Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Spordi tn 19
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Spordi tänav 19, Tallinn

Spordi tn 19 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 14 korterit (EHR 101029684). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 903 €/m² (hinnanguvahemik 2 630–3 176 €/m², ±9%).

Spordi tänav 19, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 14 korterit EHR 101029684 ↗ Kataster 78407:701:0253 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Spordi tn 19 on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 14 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €2 903/m², 6,7% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Spordi tn 19 on 2006. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 14 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (11 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 903 €/m², mis on umbes 6,7% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (3-toaline, 62,8 m²) on ligikaudu €185 637.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 2006. aasta ehitusaeg.

€850–€1 040/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~135 €, talvel ~300 € · 100% möbleeritud
5,6–6,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 3 71.7 – 93.9 m² €2 966 €213 095–€257 313
3-toaline 11 56.2 – 93.5 m² €2 956 €176 489–€213 112
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 79.3 m² 3-toaline · 65.9 m²
− 62,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€185 637
ca €2 956 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €194 919
Eeldatav üüritulu €850–€1 040/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 104/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Allpool "–" märgitud mõõtmed ei ole selle hoone kohta mõõdetud; koondskooris arvestatakse neid neutraalse (mitte langetava ega tõstva) hinnanguna.

Asukoht & ühendused9,0

Ööbiku peatus 174 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,0

Tallinna Lilleküla Gümnaasium 545 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 683 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

62% tundidest hea, 14% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Räägu park 709 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk–

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=2): väga madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2006. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 01.12.2010, aegunud märgis); kütteliik Katel.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,5

Räägu park 709 m; toidukauplused 238 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,0

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 33 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Spordi tn 19

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Vähe sündmusi

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 2 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -100%.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 59 693 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, 19 ruutu ~600 m raadiuses): 62% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 14% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Väga kõrge · 250–500 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 83 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -3.1% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Spordi tn 19 AVM tase: €2 903/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid5 tehingut liiga vähe tehinguid— €2 779 2024 Q3 14 tehingut €2 923 2024 Q4 16 tehingut €3 137 2025 Q1 10 tehingut €3 004 2025 Q2 10 tehingut €3 140 2025 Q3 11 tehingut €3 190 2025 Q4 7 tehingut €3 041 2026 Q1 10 tehingut €3 130 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 903/m²
Hinnavahemik
€2 630–3 176
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 62,8 m²)
€194 919
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 104/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.415881, 24.730214 · katastritunnus 78407:701:0253.

🚏 Ööbiku peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
174 m · 2 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
238 m · 3 min
🚏 Koolimaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
514 m · 7 min
🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
545 m · 7 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
552 m · 7 min
🚏 Kotka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
577 m · 8 min
🚏 Tallinn-Väike peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
601 m · 8 min
🎓 Tallinna Tondi Kool
Põhikool · Põhikool
655 m · 9 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
683 m · 9 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
709 m · 9 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 174 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2006
Kortereid kokku14
Korruseid4
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 532 m²
KüttesüsteemKatel
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101029684 · kanne muudetud 30.05.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101029684) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:0253 · pindala 1 532 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:0253) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Spordi tn 19 korteriühistu (registrikood 80174665). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€1,52/m² kuustüüpiline korter €102 kuus · k.a kommunaalid · Lilleküla asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€1,16/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,58/m² · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€13 423€13 427
sh remondifondi maksed€6 752€6 844
Remondikulud€2 493€3 734
Raha€10 140€5 374
Reservkapital€2 947€2 947
Aasta tulem€4 165€3 086
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€6 6710,58
Remonditasud€6 7520,58

14 korterit · liikmeid 13 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (963 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00647557) · Postiindeks: 11315

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Spordi tn korterelamud

25 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 935/m² (n=25) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Spordi tn 3 1961 €2 935 ~€121 440 D Vaata →
Spordi tn 3a 2023 €4 494 ~€264 680 B Vaata →
Spordi tn 3b 2023 €4 339 ~€398 340 B Vaata →
Spordi tn 4 1963 €2 751 ~€115 229 E ~ Vaata →
Spordi tn 5 1987 €2 964 ~€131 496 E ~ Vaata →
Spordi tn 6 1960 €2 902 ~€176 670 E ~ Vaata →
Spordi tn 7 1940 €3 168 ~€139 831 E ~ Vaata →
Spordi tn 8 1960 €4 494 ~€168 136 E ~ Vaata →
Spordi tn 19 See hoone 2006 €2 903 ~€185 637 F Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101029684 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:0253 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,6–6,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 2006. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Spordi tn 19, Tallinn?

Spordi tn 19 on 2006. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 14 korterit. EHR kood on 101029684 ja katastritunnus 78407:701:0253. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on Spordi tn 19 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 903 €/m². Hinnangu vahemik on 2 630–3 176 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €185 637.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Spordi tn 19?

2 903 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €116 120 ja 50 m² korteri väärtus umbes €145 150. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €213 095–€257 313; 3-toaline: €176 489–€213 112.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 104/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €194 919, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €850–€1 040 kuus ja brutotootluse hinnang 5,6–6,6%.

Kas Spordi tn 19 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 174 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Spordi tn 19 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 2 sündmust (sündmuste tase: vähe sündmusi). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 62% oli kahes parimas ja 14% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: väga kõrge (250–500 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Spordi tn 19?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €1,52/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €102 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,16/m² kuus, sh remondifond €0,58/m². Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Lilleküla asum 236 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu