Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Spordi tn 8
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Spordi tänav 8, Tallinn

Spordi tn 8 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1960. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit (EHR 101022323). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 4 494 €/m² (hinnanguvahemik 4 072–4 916 €/m², ±9%).

Spordi tänav 8, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 6 korterit EHR 101022323 ↗ Kataster 78407:701:0013 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Spordi tn 8 on 1960. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 6 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €4 494/m², 44,5% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Spordi tn 8 on 1960. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 6 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (2 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 494 €/m², mis on umbes 44,5% üle Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (1-toaline, 33,4 m²) on ligikaudu €168 136.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1960. aasta ehitusaeg.

€500–€620/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~56 €, talvel ~96 € · 100% möbleeritud
3,5–4,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 2 33.4 m² €5 034 €152 331–€183 940
2-toaline 2 46.7 m² €4 697 €198 731–€239 969
3-toaline 2 59.8 m² €4 494 €243 480–€294 003
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.4 m² 2-toaline · 46.7 m² 3-toaline · 59.8 m²
− 33,4 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€168 136
ca €5 034 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €176 543
Eeldatav üüritulu €500–€620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €5 286/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Hauka peatus 143 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tallinna Kristiine Gümnaasium 573 m; riigieksamite tase 54.1/100; lasteaed 568 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

67% tundidest hea, 13% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Räägu park 879 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=70): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -30,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1960. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1960) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Räägu park 879 m; toidukauplused 447 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 193 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Spordi tn 8

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 5,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 70 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -30%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 998 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 67% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 13% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 386 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Lilleküla asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 090 (2026 Q1) +5.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Spordi tn 8 AVM tase: €4 494/m² €2 557 2024 Q3 49 tehingut €2 626 2024 Q4 47 tehingut €2 821 2025 Q1 41 tehingut €2 537 2025 Q2 56 tehingut €3 006 2025 Q3 67 tehingut €2 924 2025 Q4 48 tehingut €2 971 2026 Q1 54 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 940 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 24 €3 160 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 494/m²
Hinnavahemik
€4 072–4 916
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 33,4 m²)
€176 543
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€5 286/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.421592, 24.726637 · katastritunnus 78407:701:0013.

🚏 Hauka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
143 m · 2 min
🚏 Kotka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
167 m · 2 min
🚏 Lilleküla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
407 m · 5 min
🛒 Kotka Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
447 m · 6 min
🚏 Lilleküla jaam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
458 m · 6 min
🛒 Kristiine Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
540 m · 7 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
568 m · 8 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.1/100
573 m · 8 min
🎓 Tallinna Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 56.1/100
664 m · 9 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
707 m · 9 min
🎓 Jakob Westholmi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 67.6/100
873 m · 12 min
🌳 Räägu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
879 m · 12 min
🌳 Cederhelmi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
915 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 143 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1960
Kortereid kokku6
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 672 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101022323 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101022323) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:701:0013 · pindala 2 672 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:701:0013) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Spordi tn 6 // 8 korteriühistu (registrikood 80143328). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,42/m² kuustüüpiline korter €159 kuus · k.a kommunaalid · Lilleküla asum mediaan €3,03/m² kuus
Ühistu maksed€2,12/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,37/m² · Lilleküla asum mediaan €1,12/m² kuus
Remondifond€4 560€8,15/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€3 430€6,13/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€14 202€6 853
sh remondifondi maksed€9 224€5 543
Remondikulud€9 224€5 543
Remondifondi jääk€4 560€0
Laenujääk€3 430€0
Raha€8 614€9 062
Reservkapital€3 444€1 422
Aasta tulem€43€289
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€1 1670,17
Heakorratasud€3900,06
Haldustasud€3 2120,48
Remonditasud€9 2241,37
Kindlustusmaksed€2090,03

11 korterit · liikmeid 11 eraisikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (559 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Lilleküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01783173) · Postiindeks: 11315

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Spordi tn korterelamud

25 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 935/m² (n=25) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Spordi tn 3 1961 €2 935 ~€121 440 D Vaata →
Spordi tn 3a 2023 €4 494 ~€264 680 B Vaata →
Spordi tn 3b 2023 €4 339 ~€398 340 B Vaata →
Spordi tn 4 1963 €2 751 ~€115 229 E ~ Vaata →
Spordi tn 5 1987 €2 964 ~€131 496 E ~ Vaata →
Spordi tn 6 1960 €2 902 ~€176 670 E ~ Vaata →
Spordi tn 7 1940 €3 168 ~€139 831 E ~ Vaata →
Spordi tn 8 See hoone 1960 €4 494 ~€168 136 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101022323 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:701:0013 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,5–4,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1960. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Spordi tn 8, Tallinn?

Spordi tn 8 on 1960. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 6 korterit. EHR kood on 101022323 ja katastritunnus 78407:701:0013. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Spordi tn 8 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 494 €/m². Hinnangu vahemik on 4 072–4 916 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €168 136.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Spordi tn 8?

4 494 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €179 760 ja 50 m² korteri väärtus umbes €224 700. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €152 331–€183 940; 2-toaline: €198 731–€239 969; 3-toaline: €243 480–€294 003.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €5 286/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €176 543, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €500–€620 kuus ja brutotootluse hinnang 3,5–4,5%.

Kas Spordi tn 8 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 143 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Spordi tn 8 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 70 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 67% oli kahes parimas ja 13% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Spordi tn 8?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,42/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €159 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €2,12/m² kuus, sh remondifond €1,37/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €4 560. Ühistu laenujääk oli €3 430. Võrdluseks: Lilleküla asum 236 ühistu mediaan oli €3,03/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu