Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Roosikrantsi tn 8/1
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Roosikrantsi tänav 8/1, Tallinn

Roosikrantsi tn 8/1 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1939. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 120260345). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 814 €/m² (hinnanguvahemik 3 452–4 176 €/m², ±10%).

Roosikrantsi tänav 8/1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 8 korterit EHR 120260345 ↗ Kataster 78401:107:0120 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Roosikrantsi tn 8/1 on 1939. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 8 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 814/m², 3,2% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Roosikrantsi tn 8/1 on 1939. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 4-toaline (2 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 814 €/m², mis on umbes 3,2% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (4-toaline, 105,5 m²) on ligikaudu €432 445.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1939. aasta ehitusaeg.

€1 460–€1 780/kuu

Tüüpilise 4-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~117 €, talvel ~183 € · 75% möbleeritud
4,0–5,0%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 1 38 m² €4 089 €140 621–€170 143
2-toaline 1 54.6 m² €3 905 €192 958–€233 468
4-toaline 2 103.1 – 107.9 m² €4 099 €391 362–€473 527
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 38 m² 2-toaline · 54.6 m² 4-toaline · 105.5 m²
− 105,5 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€432 445
ca €4 099 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €454 067
Eeldatav üüritulu €1 460–€1 780/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 304/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Kosmos peatus 177 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,3

Tallinna Prantsuse Lütseum 86 m; riigieksamite tase 63.6/100; lasteaed 444 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond4,3

27% tundidest hea, 24% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrge), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Hirvepark 427 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=165): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -26,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1939. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 01.04.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,3

Hirvepark 427 m; toidukauplused 591 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 241 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Roosikrantsi tn 8/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -27%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrge

Viimase 12 kuu 2 976 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 27% kahes parimas klassis, 49% keskmises ja 24% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 470 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Roosikrantsi tn 8/1 AVM tase: €3 814/m² €3 225 2024 Q3 59 tehingut €3 114 2024 Q4 49 tehingut €3 457 2025 Q1 55 tehingut €3 582 2025 Q2 66 tehingut €3 591 2025 Q3 72 tehingut €3 636 2025 Q4 67 tehingut €3 404 2026 Q1 72 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 778 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 30 €3 560 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 814/m²
Hinnavahemik
€3 452–4 176
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 4-toaline · 105,5 m²)
€454 067
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 304/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 16 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.431383, 24.743303 · katastritunnus 78401:107:0120.

🎓 Tallinna Prantsuse Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.6/100
86 m · 1 min
🎓 Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 63.8/100
159 m · 2 min
🚏 Kosmos peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
177 m · 2 min
🎓 Sakala Eragümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 74.8/100
201 m · 3 min
🚏 Vabaduse väljak peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
341 m · 5 min
🚏 Võllamägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
376 m · 5 min
🚏 Tõnismägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
377 m · 5 min
🌳 Hirvepark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
427 m · 6 min
🧒 Tallinna Komeedi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
444 m · 6 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
512 m · 7 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
591 m · 8 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
626 m · 8 min
🌳 Falgi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
710 m · 9 min
🧒 Tallinna Virmalise Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
768 m · 10 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
865 m · 12 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
951 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 16 objekti, lähim peatus 177 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1939
Kortereid kokku8
Korruseid4
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 230 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte1
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120260345 · kanne muudetud 24.11.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120260345) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:107:0120 · pindala 1 230 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78401:107:0120) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Roosikrantsi tn 8, Roosikrantsi tn 8a korteriühistu (registrikood 80216004). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€358 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,29/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,32/m² · Tõnismäe asum mediaan €1,87/m² kuus
Remondifond€59 711€36/m² · jääk aasta lõpus
Laenud€20 913€13/m² · 5,29% fikseeritud · kuni 2028 · LHV
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€25 428€66 796
sh remondifondi maksed€6 358€47 503
Remondikulud€6 358€47 503
Remondifondi jääk€59 711€47 176
Laenujääk€20 913€27 870
Raha€72 516€61 082
Reservkapital€8 122€8 122
Aasta tulem€19€57
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud€7 9750,41
Koristustasud€7 7790,40
Tehnohooldus€1 1950,06
Kindlustus€8010,04
Remonditasud€6 3580,32
Remondifondi tasud laenuintressideks€1 3200,07

16 korterit · liikmeid 10 eraisikut + 2 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 638 m²) ÷ 12. Võrdlus: Tõnismäe asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01145957) · Postiindeks: 10119

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Roosikrantsi tn korterelamud

6 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 732/m² (n=6) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Roosikrantsi tn 4 1930 €3 895 ~€273 226 E ~ Vaata →
Roosikrantsi tn 7 1928 €3 890 ~€330 818 E ~ Vaata →
Roosikrantsi tn 8/1 See hoone 1939 €3 814 ~€432 445 E Aktiivne
Roosikrantsi tn 10 1912 €3 649 ~€183 545 E ~ Vaata →
Roosikrantsi tn 10a 1960 €3 491 ~€97 596 F Vaata →
Roosikrantsi tn 15 1912 €3 649 ~€348 075 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120260345 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 24.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:107:0120 ↗ Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,0–5,0% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1939. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Roosikrantsi tn 8/1, Tallinn?

Roosikrantsi tn 8/1 on 1939. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 120260345 ja katastritunnus 78401:107:0120. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Roosikrantsi tn 8/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 814 €/m². Hinnangu vahemik on 3 452–4 176 €/m². Tüüpilise 4-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €432 445.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Roosikrantsi tn 8/1?

3 814 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €190 700 ja 75 m² korteri väärtus umbes €286 050. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €140 621–€170 143; 2-toaline: €192 958–€233 468; 4-toaline: €391 362–€473 527.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 304/m², tüüpilise 4-toalise puhul umbes €454 067, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 4-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 4-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 460–€1 780 kuus ja brutotootluse hinnang 4,0–5,0%.

Kas Roosikrantsi tn 8/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 177 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Roosikrantsi tn 8/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 27% oli kahes parimas ja 24% kahes halvimas klassis (tase: kõrge). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Roosikrantsi tn 8/1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €358 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,29/m² kuus, sh remondifond €0,32/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €59 711. Ühistu laenujääk oli €20 913. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu