Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Pirita tee 26d
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Pirita tee 26d, Tallinn

Pirita tee 26d (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2023. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 29 korterit (EHR 121354453). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 4 927 €/m² (hinnanguvahemik 4 459–5 395 €/m², ±10%).

Pirita tee 26d, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 29 korterit EHR 121354453 ↗ Kataster 78401:115:0880 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Pirita tee 26d on 2023. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 29 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €4 927/m², 25,1% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Pirita tee 26d on 2023. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 29 korterit. Kandekonstruktsioon: Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (13 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 927 €/m², mis on umbes 25,1% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (3-toaline, 72,7 m²) on ligikaudu €345 034.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2023. aasta ehitusaeg.

€1 510–€1 840/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (3 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~180 €, talvel ~280 € · 100% möbleeritud
5,3–6,3%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 10 42.9 – 73.3 m² €4 977 €237 821–€287 750
3-toaline 13 66 – 104.2 m² €4 746 €320 846–€388 206
4-toaline 6 75.2 – 112.2 m² €4 675 €363 855–€440 245
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 52.8 m² 3-toaline · 74.7 m² 4-toaline · 86 m²
− 72,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€345 034
ca €4 746 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €362 286
Eeldatav üüritulu €1 510–€1 840/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 983/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,6

Lillepaviljon peatus 313 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tallinna Soome Kool 426 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 1739 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,1

78% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 57 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Lillepi park 950 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=19): mõõdukas risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2023. a; kandekonstruktsioon Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 19.02.2021); kütteliik Lokaalküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu6,7

Lillepi park 950 m; toidukauplused 1603 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,4

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 71 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Pirita tee 26d

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 19 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +109%.

Sagedasemad liigid: vargus, muu, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 340 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 78% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

57 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 4 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 172 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Pirita tee 26d AVM tase: €4 927/m² €4 520 2024 Q3 21 tehingut €4 723 2024 Q4 27 tehingut €4 531 2025 Q1 25 tehingut €4 523 2025 Q2 28 tehingut €4 897 2025 Q3 24 tehingut €5 068 2025 Q4 19 tehingut €4 678 2026 Q1 17 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €5 000 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 11 €4 930 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 927/m²
Hinnavahemik
€4 459–5 395
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 72,7 m²)
€362 286
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 983/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 8 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.446502, 24.806952 · katastritunnus 78401:115:0880.

🚏 Lillepaviljon peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
313 m · 4 min
🚏 Oruvärava peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
368 m · 5 min
🎓 Tallinna Soome Kool
Põhikool · Põhikool
426 m · 6 min
🚏 Lasnamägi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
429 m · 6 min
🚏 Oru peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
501 m · 7 min
🌳 Lillepi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
950 m · 13 min
🛒 Pae Rimi Super
Supermarket · Supermarket
1603 m · 21 min
🧒 Tallinna Paekaare Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1739 m · 23 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 8 objekti, lähim peatus 313 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2023
Kortereid kokku29
Korruseid5
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 504 m²
KüttesüsteemLokaalküte
KandekonstruktsioonVäike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon
Lifte1
Müratase57 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121354453 · kanne muudetud 30.05.2025.

Väike- või suurplokk, näiteks vaht, mull, kergkruus, kärg, betoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 121354453) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:115:0880 · pindala 1 504 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:115:0880) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Pirita tee 26d korteriühistu (registrikood 80619067). Andmed pärinevad ühistu 2024. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,93/m² kuustüüpiline korter €206 kuus · k.a kommunaalid · Kadrioru asum mediaan €3,02/m² kuus
Ühistu maksed€1,30/m² kuusilma kommunaalideta · Kadrioru asum mediaan €1,36/m² kuus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20242023
Liikmete maksed€31 488€18 944
Remondikulud€787€785
Raha€1 743€2 042
Reservkapital€3 026€2 421
Aasta tulem−€437€3
Ühistu maksed liigiti2024€/m² kuus
Hooldustasud€15 9050,66
Haldustasud€5 7260,24
Heakorrastuse tasu€9 1320,38
Remonditasud€00,00
Kindlustusmaksed€7250,03

29 korterit · liikmeid 24 eraisikut + 5 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 015 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kadrioru asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03921294) · Postiindeks: 12011

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Pirita tee korterelamud

9 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 508/m² (n=9) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Pirita tee 26 2015 €4 508 ~€296 837 B Vaata →
Pirita tee 26b/1 2017 €4 502 ~€225 100 B Vaata →
Pirita tee 26b/2 2017 €4 508 ~€225 400 B Vaata →
Pirita tee 26b/3 2017 €4 994 ~€249 700 B Vaata →
Pirita tee 26b/4 2017 €4 564 ~€353 265 B Vaata →
Pirita tee 26c/1 2011 €4 508 ~€276 710 C Vaata →
Pirita tee 26c/2 2011 €4 598 ~€229 900 C Vaata →
Pirita tee 26d See hoone 2023 €4 927 ~€345 034 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121354453 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:115:0880 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust selles hoones · tootlus 5,3–6,3% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2023. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Pirita tee 26d, Tallinn?

Pirita tee 26d on 2023. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 29 korterit. EHR kood on 121354453 ja katastritunnus 78401:115:0880. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Pirita tee 26d korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 927 €/m². Hinnangu vahemik on 4 459–5 395 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €345 034.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Pirita tee 26d?

4 927 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €246 350 ja 75 m² korteri väärtus umbes €369 525. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €237 821–€287 750; 3-toaline: €320 846–€388 206; 4-toaline: €363 855–€440 245.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 983/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €362 286, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €1 510–€1 840 kuus ja brutotootluse hinnang 5,3–6,3%.

Kas Pirita tee 26d sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 313 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Pirita tee 26d ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 19 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 78% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 57 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Pirita tee 26d?

Korteriühistu 2024. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,93/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €206 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,30/m² kuus. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kadrioru asum 83 ühistu mediaan oli €3,02/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu