Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / L. Koidula tn 3
Registriandmed seisuga 29. september 2026 Kesklinna · Tallinn

L. Koidula tänav 3, Tallinn

L. Koidula tn 3 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1961. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 23 korterit (EHR 101010921). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 29.09.2026 4 083 €/m² (hinnanguvahemik 3 695–4 471 €/m², ±10%).

L. Koidula tänav 3, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 23 korterit EHR 101010921 ↗ Kataster 78401:115:3210 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

L. Koidula tn 3 on 1961. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 23 korterit, energiaklass F. Estiq AVM baastase on €4 083/m², 3,7% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

L. Koidula tn 3 on 1961. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 23 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (11 tk). Energiaklass F (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 4 083 €/m², mis on umbes 3,7% üle Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 51,2 m²) on ligikaudu €209 050.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass F, maapealne parkimine ja 1961. aasta ehitusaeg.

€630–€770/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~50 €, talvel ~230 € · 100% möbleeritud
3,5–4,5%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 3 42.6 m² €4 268 €164 544–€199 089
2-toaline 11 50.6 – 62.7 m² €4 083 €200 275–€242 322
3-toaline 3 80.6 – 85.5 m² €3 896 €290 885–€351 955
4-toaline 2 85.9 – 165.5 m² €3 911 €444 909–€538 316
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 42.6 m² 2-toaline · 54.2 m² 3-toaline · 82.5 m² 4-toaline · 125.7 m²
− 51,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€209 050
ca €4 083 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €219 503
Eeldatav üüritulu €630–€770/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 287/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

L. Koidula peatus 171 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Kadrioru Saksa Gümnaasium 632 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 867 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,3

59% tundidest hea, 11% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 60 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Kadrioru park 537 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,9

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=23): madal risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -94,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1961. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud4,0

Energiamärgis F (väljastatud 12.01.2011, aegunud märgis); kütteliik Katel.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Kadrioru park 537 m; toidukauplused 588 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 407 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: L. Koidula tn 3

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 4,4 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 23 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -95%.

Sagedasemad liigid: kelmus, vargus, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 51 332 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, 18 ruutu ~600 m raadiuses): 59% kahes parimas klassis, 30% keskmises ja 11% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

60 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 7 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Keskmine või madal.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 879 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
L. Koidula tn 3 AVM tase: €4 083/m² €3 041 2024 Q3 114 tehingut €3 108 2024 Q4 129 tehingut €3 276 2025 Q1 115 tehingut €3 068 2025 Q2 114 tehingut €3 193 2025 Q3 118 tehingut €3 146 2025 Q4 131 tehingut €3 373 2026 Q1 108 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 549 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 50 €3 390 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€4 083/m²
Hinnavahemik
€3 695–4 471
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 51,2 m²)
€219 503
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 287/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.438316, 24.780006 · katastritunnus 78401:115:3210.

🚏 L. Koidula peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
171 m · 2 min
🚏 Kadriorg peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
243 m · 3 min
🚏 L. Koidula (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
301 m · 4 min
🚏 J. Poska peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
375 m · 5 min
🌳 Kadrioru park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
537 m · 7 min
🛒 Torupilli Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
588 m · 8 min
🎓 Kadrioru Saksa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
632 m · 8 min
🎓 Tallinna Juudi Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 49.4/100
784 m · 10 min
🎓 Tallinna 21. Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75/100
828 m · 11 min
🧒 Tallinna Asunduse Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
867 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 171 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1961
Kortereid kokku23
Korruseid6
EnergiamärgisF
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 059 m²
KüttesüsteemKatel
KandekonstruktsioonTellis
Lifte1
Müratase60 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010921 · kanne muudetud 28.05.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 101010921) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:115:3210 · pindala 1 059 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78401:115:3210) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, L. Koidula tn 3 korteriühistu (registrikood 80035610). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,16/m² kuustüüpiline korter €246 kuus · k.a kommunaalid · Kadrioru asum mediaan €3,19/m² kuus
Ühistu maksed€1,61/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,60/m² · Kadrioru asum mediaan €1,34/m² kuus
Remondifond€55 728€31/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€34 543€38 071
sh remondifondi maksed€12 816€22 690
Remondikulud€13 703€23 166
Remondifondi jääk€55 728€22 553
Raha€60 254€46 466
Reservkapital€1 982€1 982
Aasta tulem€5 891€3 660
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasu€7 0860,33
KÜ haldustasu€00,00
Heakord€8 9710,42
Tehnohooldus€4 7830,22
Remonditasud€12 8160,60
Kindlustus€8870,04

23 korterit · liikmeid 21 eraisikut + 4 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 788 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kadrioru asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633700) · Postiindeks: 10125

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

L. Koidula tn korterelamud

7 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 052/m² (n=7) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
L. Koidula tn 3 See hoone 1961 €4 083 ~€209 050 F Aktiivne
L. Koidula tn 7 1940 €4 052 ~€611 170 E ~ Vaata →
L. Koidula tn 8 1897 €3 774 ~€308 743 E ~ Vaata →
L. Koidula tn 10 1915 €3 774 ~€128 005 E ~ Vaata →
L. Koidula tn 12 1940 €3 858 ~€81 900 E ~ Vaata →
L. Koidula tn 22 1940 €4 084 ~€143 490 E ~ Vaata →
L. Koidula tn 24 1897 €4 083 ~€222 431 D Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010921 Maa- ja Ruumiamet 29.09.2026 (EHR kanne 28.05.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:115:3210 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 7 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,5–4,5% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=7 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

F–G · see hoone Suur / väga suur energiatarve Vajab suuremat energiatõhususe parandamist

Olulised riskid

  • 1961. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass F: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil L. Koidula tn 3, Tallinn?

L. Koidula tn 3 on 1961. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 23 korterit. EHR kood on 101010921 ja katastritunnus 78401:115:3210. Estiqi andmetel energiaklass F.

Mis on L. Koidula tn 3 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 4 083 €/m². Hinnangu vahemik on 3 695–4 471 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €209 050.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil L. Koidula tn 3?

4 083 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €204 150 ja 75 m² korteri väärtus umbes €306 225. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €164 544–€199 089; 2-toaline: €200 275–€242 322; 3-toaline: €290 885–€351 955; 4-toaline: €444 909–€538 316.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 287/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €219 503, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €630–€770 kuus ja brutotootluse hinnang 3,5–4,5%.

Kas L. Koidula tn 3 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 171 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi L. Koidula tn 3 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 23 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 59% oli kahes parimas ja 11% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 60 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones L. Koidula tn 3?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,16/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €246 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,61/m² kuus, sh remondifond €0,60/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €55 728. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kadrioru asum 73 ühistu mediaan oli €3,19/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 29.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu