Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Kungla tn 52
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Kungla tänav 52, Tallinn

Kungla tn 52 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1885. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 8 korterit (EHR 101022054). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 429 €/m² (hinnanguvahemik 3 103–3 755 €/m², ±10%).

Kungla tänav 52, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
2 korrust 8 korterit EHR 101022054 ↗ Kataster 78408:801:5670 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kungla tn 52 on 1885. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu, 8 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 429/m², 8,2% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Kungla tn 52 on 1885. aastal valminud 2-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 8 korterit. Kandekonstruktsioon: Puit (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (8 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 429 €/m², mis on umbes 8,2% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (1-toaline, 25,6 m²) on ligikaudu €99 840.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1885. aasta ehitusaeg.

€500–€610/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (9 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 9 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~58 €, talvel ~147 € · 100% möbleeritud
6,1–7,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 8 25.7 m² €3 900 €90 708–€109 752
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 25.7 m²
− 25,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€99 840
ca €3 900 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €104 832
Eeldatav üüritulu €500–€610/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 095/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,8

Kungla peatus 230 m / 3 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,1

Kalamaja Põhikool 624 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 631 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,9

74% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Kalamaja kalmistupark 321 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=134): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +7,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus5,9

1885. a; kandekonstruktsioon Puit.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1885) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kohtküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,1

Kalamaja kalmistupark 321 m; toidukauplused 837 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,6

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 125 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kungla tn 52

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 134 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +7%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 723 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 74% kahes parimas klassis, 20% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 282 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kalamaja asum · <1939 ehitusaasta · €3 496 (2025 Q4) +6.6% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kungla tn 52 AVM tase: €3 429/m² €3 264 2024 Q3 35 tehingut €3 256 2024 Q4 42 tehingut €2 801 2025 Q1 33 tehingut €2 911 2025 Q2 47 tehingut €3 401 2025 Q3 39 tehingut €3 468 2025 Q4 33 tehingut €2 985 2026 Q1 40 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 520 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 13 €3 200 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 429/m²
Hinnavahemik
€3 103–3 755
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 25,6 m²)
€104 832
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 095/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 13 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.449056, 24.732493 · katastritunnus 78408:801:5670.

🚏 Kungla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
230 m · 3 min
🚏 Lennusadam peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
296 m · 4 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
321 m · 4 min
🚏 Noblessneri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
372 m · 5 min
🚏 Kalamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
501 m · 7 min
🎓 Kalamaja Põhikool
Põhikool · Põhikool
624 m · 8 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
631 m · 8 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
640 m · 9 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
706 m · 9 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
722 m · 10 min
🛒 Arsenal Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
837 m · 11 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
923 m · 12 min
🎓 Tallinna Avatud Kool
Põhikool · Põhikool
1065 m · 14 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 13 objekti, lähim peatus 230 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1885
Kortereid kokku8
Korruseid2
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus903 m²
KüttesüsteemKohtküte
KandekonstruktsioonPuit
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101022054 · kanne muudetud 30.05.2025.

Puit · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101022054) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:5670 · pindala 903 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:801:5670) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kungla tn 52 korteriühistu (registrikood 80542904). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,22/m² kuustüüpiline korter €83 kuus · k.a kommunaalid · Kalamaja asum mediaan €2,97/m² kuus
Ühistu maksed€0,41/m² kuusilma kommunaalideta · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
Remondifond€20 315€99/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€1 022€2 229
sh remondifondi maksed€0€1 348
Remondikulud€0€1 348
Remondifondi jääk€20 315€15 216
Raha€20 020€14 838
Reservkapital€300€300
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasud (üldkulude katteks)€7100,29
Majandus- ja hooldustasud€960,04
Heakorratasud€2160,09
Remonditasud€00,00

8 korterit · liikmeid 8 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (206 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00641458) · Postiindeks: 10413

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kungla tn korterelamud

45 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 429/m² (n=45) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kungla tn 12 1913 €3 412 ~€230 326 E ~ Vaata →
Kungla tn 13 1937 €3 412 ~€142 238 E ~ Vaata →
Kungla tn 14 1957 €3 249 ~€183 244 D Vaata →
Kungla tn 15 1946 €3 412 ~€126 159 E ~ Vaata →
Kungla tn 17 1946 €3 412 ~€121 130 E ~ Vaata →
Kungla tn 18 1946 €3 386 ~€150 945 D Vaata →
Kungla tn 19 1931 €3 412 ~€229 998 E ~ Vaata →
Kungla tn 20 1925 €3 412 ~€143 750 E ~ Vaata →
Kungla tn 52 See hoone 1885 €3 429 ~€99 840 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101022054 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:5670 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 9 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 6,1–7,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=9 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1885. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kungla tn 52, Tallinn?

Kungla tn 52 on 1885. aastal ehitatud 2-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 8 korterit. EHR kood on 101022054 ja katastritunnus 78408:801:5670. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Kungla tn 52 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 429 €/m². Hinnangu vahemik on 3 103–3 755 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €99 840.

Kui palju maksab 30 m² või 40 m² korter aadressil Kungla tn 52?

3 429 €/m² benchmarki põhjal on 30 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €102 870 ja 40 m² korteri väärtus umbes €137 160. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €90 708–€109 752.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 095/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €104 832, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €500–€610 kuus ja brutotootluse hinnang 6,1–7,1%.

Kas Kungla tn 52 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 230 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kungla tn 52 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 134 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 74% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kungla tn 52?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,22/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €83 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,41/m² kuus. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €20 315. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kalamaja asum 184 ühistu mediaan oli €2,97/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu