Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Kaupmehe tn 6
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kesklinna · Tallinn

Kaupmehe tänav 6, Tallinn

Kaupmehe tn 6 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 2004. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 113 korterit (EHR 120221360). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 3 809 €/m² (hinnanguvahemik 3 447–4 171 €/m², ±10%).

Kaupmehe tänav 6, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
8 korrust 113 korterit EHR 120221360 ↗ Kataster 78401:105:0230 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kaupmehe tn 6 on 2004. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 113 korterit, eeldatav energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 809/m², 3,3% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Kaupmehe tn 6 on 2004. aastal valminud 8-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 113 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (54 tk). Energiaklass C (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 809 €/m², mis on umbes 3,3% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 59 m²) on ligikaudu €225 498.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass C, maapealne parkimine ja 2004. aasta ehitusaeg.

€600–€740/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~109 €, talvel ~196 € · 100% möbleeritud
3,1–4,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 15 38.3 – 89.3 m² €3 925 €177 961–€215 324
2-toaline 54 49.8 – 112.9 m² €3 822 €219 987–€266 172
3-toaline 35 54.7 – 145.3 m² €3 628 €318 812–€385 745
4-toaline 8 91.9 – 140.4 m² €3 657 €362 069–€438 083
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 50.1 m² 2-toaline · 63.6 m² 3-toaline · 97.1 m² 4-toaline · 109.4 m²
− 59 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€225 498
ca €3 822 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €236 773
Eeldatav üüritulu €600–€740/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 013/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Keskhaigla peatus 179 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,8

Tallinna Südalinna Kool 162 m; riigieksamite tase 44.1/100; lasteaed 611 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

50% tundidest hea, 19% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Lembitu park 78 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=165): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -26,6%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,6

2004. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (2004) põhjal on eeldatav klass C. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu9,0

Lembitu park 78 m; toidukauplused 313 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,7

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 140 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kaupmehe tn 6

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,0 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -27%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 270 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 50% kahes parimas klassis, 31% keskmises ja 19% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 319 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +1.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kaupmehe tn 6 AVM tase: €3 809/m² €3 384 2024 Q3 44 tehingut €3 452 2024 Q4 56 tehingut €3 547 2025 Q1 34 tehingut €3 401 2025 Q2 45 tehingut €3 425 2025 Q3 41 tehingut €3 423 2025 Q4 44 tehingut €3 592 2026 Q1 37 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 644 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 18 €3 570 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 809/m²
Hinnavahemik
€3 447–4 171
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 59 m²)
€236 773
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 013/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.430346, 24.753517 · katastritunnus 78401:105:0230.

🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
78 m · 1 min
🎓 Tallinna Südalinna Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 44.1/100
162 m · 2 min
🚏 Keskhaigla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
179 m · 2 min
🎓 EBS Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
265 m · 4 min
🚏 Hotell Olümpia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
299 m · 4 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
313 m · 4 min
🚏 Estonia 7 peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
314 m · 4 min
🚏 Estonia 6 peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
317 m · 4 min
🎓 Sakala Eragümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 74.8/100
398 m · 5 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
431 m · 6 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
602 m · 8 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
611 m · 8 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
613 m · 8 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
644 m · 9 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
766 m · 10 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 179 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2004
Kortereid kokku113
Korruseid8
Energiaklass (hinnang)C ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 131 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte1
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120221360 · kanne muudetud 31.05.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 1.

EHR portaal (kood: 120221360) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:105:0230 · pindala 3 131 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78401:105:0230) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kaupmehe tn 6 korteriühistu (registrikood 80432914). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,81/m² kuustüüpiline korter €181 kuus · k.a kommunaalid
Ühistu maksed€0,78/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,23/m² · Sibulaküla asum mediaan €1,17/m² kuus
Remondifond€70 404€8,21/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€80 365€91 941
sh remondifondi maksed€23 465€36 312
Remondikulud€23 465€36 312
Remondifondi jääk€70 404€49 213
Raha€112 937€86 735
Reservkapital€28 456€28 456
Aasta tulem€3 211€2 012
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldamine€19 9820,19
Heakord€16 3220,16
Tehnohooldus€8 9440,09
Kindlustus€3 2290,03
Valveteenus€8 4230,08
Hooldusfond€18 5860,18
Garaaži hooldusfond€4 0690,04
Garaaži heakorrafond€8100,01

113 korterit · liikmeid 99 eraisikut + 21 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (8 573 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Sibulaküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01087332) · Postiindeks: 10114

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kaupmehe tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 689/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kaupmehe tn 2 1934 €3 568 ~€217 365 E ~ Vaata →
Kaupmehe tn 6 See hoone 2004 €3 809 ~€225 498 C ~ Aktiivne
Kaupmehe tn 14 1936 €3 523 ~€158 762 E Vaata →
Kaupmehe tn 19 2021 €4 876 ~€322 990 B Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120221360 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 31.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:105:0230 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust selles hoones · tootlus 3,1–4,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2004. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kaupmehe tn 6, Tallinn?

Kaupmehe tn 6 on 2004. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 113 korterit. EHR kood on 120221360 ja katastritunnus 78401:105:0230. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass C.

Mis on Kaupmehe tn 6 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 809 €/m². Hinnangu vahemik on 3 447–4 171 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €225 498.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kaupmehe tn 6?

3 809 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €190 450 ja 75 m² korteri väärtus umbes €285 675. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €177 961–€215 324; 2-toaline: €219 987–€266 172; 3-toaline: €318 812–€385 745; 4-toaline: €362 069–€438 083.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 013/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €236 773, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €600–€740 kuus ja brutotootluse hinnang 3,1–4,1%.

Kas Kaupmehe tn 6 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 179 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kaupmehe tn 6 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 165 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 50% oli kahes parimas ja 19% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kaupmehe tn 6?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,81/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €181 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,78/m² kuus, sh remondifond €0,23/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €70 404. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu