Estiq Value / Tallinn / Kesklinna / Kaupmehe tn 14
Registriandmed seisuga 26. september 2026 Kesklinna · Tallinn

Kaupmehe tänav 14, Tallinn

Kaupmehe tn 14 (Tallinn, Kesklinna linnaosa) on 1936. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 38 korterit (EHR 101025119). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 26.09.2026 3 523 €/m² (hinnanguvahemik 3 188–3 858 €/m², ±10%).

Kaupmehe tänav 14, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024–05.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
6 korrust 38 korterit EHR 101025119 ↗ Kataster 78401:105:0440 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Kaupmehe tn 14 on 1936. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu, 38 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €3 523/m², 10,6% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156).

Kaupmehe tn 14 on 1936. aastal valminud 6-korruseline korterelamu Kesklinna linnaosas, 38 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (10 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 523 €/m², mis on umbes 10,6% alla Kesklinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 939/m², 04.2026, n=156). Tüüpiline korter (2-toaline, 39,8 m²) on ligikaudu €158 762.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1936. aasta ehitusaeg.

€510–€620/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
3,8–4,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 9 15.2 – 40 m² €4 625 €83 713–€101 288
2-toaline 10 34.3 – 58.6 m² €3 989 €152 344–€184 328
3-toaline 10 37.1 – 95.7 m² €3 264 €194 959–€235 889
4-toaline 5 67.6 – 102.7 m² €3 172 €251 183–€303 917
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 20 m² 2-toaline · 42.2 m² 3-toaline · 66 m² 4-toaline · 87.5 m²
− 39,8 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€158 762
ca €3 989 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €166 700
Eeldatav üüritulu €510–€620/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 188/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Keskhaigla peatus 139 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

Tallinna Südalinna Kool 153 m; riigieksamite tase 44.1/100; lasteaed 522 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,5

50% tundidest hea, 19% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 63 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Lembitu park 198 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,0

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=72): mõõdukas risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: -33,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1936. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 04.06.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,8

Lembitu park 198 m; toidukauplused 355 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,9

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 241 tehingut kohordis „<1939 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Kaupmehe tn 14

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: keskmisest kõrgem · indeks 6,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 72 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -33%.

Sagedasemad liigid: vargus, jalgratta mopeedi vargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 3 270 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 50% kahes parimas klassis, 31% keskmises ja 19% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

63 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 10 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kesklinna · <1939 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 470 tehingut · <1939 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Kaupmehe tn 14 AVM tase: €3 523/m² €3 225 2024 Q3 59 tehingut €3 114 2024 Q4 49 tehingut €3 457 2025 Q1 55 tehingut €3 582 2025 Q2 66 tehingut €3 591 2025 Q3 72 tehingut €3 636 2025 Q4 67 tehingut €3 404 2026 Q1 72 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €3 778 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 30 €3 560 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 523/m²
Hinnavahemik
€3 188–3 858
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 39,8 m²)
€166 700
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 188/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 15 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.429262, 24.754780 · katastritunnus 78401:105:0440.

🚏 Keskhaigla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
139 m · 2 min
🎓 Tallinna Südalinna Kool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 44.1/100
153 m · 2 min
🌳 Lembitu park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
198 m · 3 min
🚏 Ravi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
227 m · 3 min
🚏 Hotell Olümpia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
278 m · 4 min
🚏 Liivalaia peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
333 m · 4 min
🎓 EBS Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
335 m · 4 min
🛒 Stockmann Delikatess
Supermarket · Igapäevakaubad
355 m · 5 min
🎓 Sakala Eragümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 74.8/100
494 m · 7 min
🧒 Tallinna Liivamäe Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
522 m · 7 min
🛒 Solaris Toidupood
Supermarket · Igapäevakaubad
569 m · 8 min
🌳 Politseiaed
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
611 m · 8 min
🌳 Tammsaare park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
734 m · 10 min
🛒 Kaubamaja Toidumaailm
Supermarket · Igapäevakaubad
752 m · 10 min
🧒 Tallinna Lasteaed Luha
Lasteaed · Alusharidus
759 m · 10 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 15 objekti, lähim peatus 139 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kesklinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

64 551 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.9% · 12 854
18–64 (Tööealised) 67.2% · 43 399
65 ja vanemad (Seeniorid) 12.9% · 8 298

Haridustase (15+)

53 514 elanikku
Põhiharidus või madalam 9.4% · 5 016
Keskharidus või kutseharidus 28% · 14 969
Kõrgharidus või magistrikraad 59% · 31 582
Haridustase teadmata 3.6% · 1 947

Ehitusaeg & elamufond

36 655 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 34.5% · 12 631
Nõukogude periood (1946–1990) 33.1% · 12 127
Taasiseseisvunud (1991–2010) 19.2% · 7 050
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 11.7% · 4 298

Enim ehitatud periood: 1919–1945.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 4%
B-klass (Madalenergia) 7.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 9.7%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 9.6%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 34.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 34.5%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1936
Kortereid kokku38
Korruseid6
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus795 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase63 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101025119 · kanne muudetud 05.07.2026.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101025119) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:105:0440 · pindala 795 m².

Sihtotstarve: 85% Elamumaa, 15% arimaa.

Katastrikaart (78401:105:0440) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Kaupmehe tn 14 // Kentmanni tn 21 // Liivalaia tn 27 korteriühistu (registrikood 80153284). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€170 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€1,07/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,44/m² · Sibulaküla asum mediaan €1,17/m² kuus
Remondifond€77 244€36/m² · jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€27 929€31 943
sh remondifondi maksed€11 527€16 801
Remondikulud€4 931€10 797
Remondifondi jääk€77 244€51 084
Raha€94 511€64 779
Reservkapital€10 000€10 000
Aasta tulem€2 399€3 091
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€9 0040,35
Juhatuse kulude fond€6 5960,25
Haldustasud€7 3980,28
Remonditasud€4 9310,19

38 korterit · liikmeid 31 eraisikut + 11 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 167 m²) ÷ 12. Võrdlus: Sibulaküla asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00643821) · Postiindeks: 10114

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Kaupmehe tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 689/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Kaupmehe tn 2 1934 €3 568 ~€217 365 E ~ Vaata →
Kaupmehe tn 6 2004 €3 809 ~€225 498 C ~ Vaata →
Kaupmehe tn 14 See hoone 1936 €3 523 ~€158 762 E Aktiivne
Kaupmehe tn 19 2021 €4 876 ~€322 990 B Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101025119 Maa- ja Ruumiamet 26.09.2026 (EHR kanne 05.07.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:105:0440 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,8–4,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1936. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Kaupmehe tn 14, Tallinn?

Kaupmehe tn 14 on 1936. aastal ehitatud 6-korruseline korterelamu asukohas Kesklinna linnaosa, milles on kokku 38 korterit. EHR kood on 101025119 ja katastritunnus 78401:105:0440. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Kaupmehe tn 14 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 523 €/m². Hinnangu vahemik on 3 188–3 858 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €158 762.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Kaupmehe tn 14?

3 523 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €176 150 ja 75 m² korteri väärtus umbes €264 225. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €83 713–€101 288; 2-toaline: €152 344–€184 328; 3-toaline: €194 959–€235 889; 4-toaline: €251 183–€303 917.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 188/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €166 700, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €510–€620 kuus ja brutotootluse hinnang 3,8–4,8%.

Kas Kaupmehe tn 14 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 139 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Kaupmehe tn 14 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 72 sündmust (sündmuste tase: keskmisest kõrgem). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 50% oli kahes parimas ja 19% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 63 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Kaupmehe tn 14?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €170 kuus koos kommunaalteenustega. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,07/m² kuus, sh remondifond €0,44/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €77 244. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 26.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu