Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Aiandi tn 16/2
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Mustamäe · Tallinn

Aiandi tänav 16/2, Tallinn

Aiandi tn 16/2 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on 2024. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 65 korterit (EHR 121349953). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 3 867 €/m² (hinnanguvahemik 3 643–4 091 €/m², ±6%).

Aiandi tänav 16/2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
8 korrust 65 korterit EHR 121349953 ↗ Kataster 78405:502:0137 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Aiandi tn 16/2 on 2024. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu, 65 korterit, energiaklass B. Estiq AVM baastase on €3 867/m², 46,4% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132).

Aiandi tn 16/2 on 2024. aastal valminud 8-korruseline korterelamu Mustamäe linnaosas, 65 korterit. Kandekonstruktsioon: Monoliitne raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (39 tk). Energiaklass B (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 867 €/m², mis on umbes 46,4% üle Mustamäe mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 642/m², 04.2026, n=132). Tüüpiline korter (2-toaline, 41 m²) on ligikaudu €158 547.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass B, maapealne parkimine ja 2024. aasta ehitusaeg.

€630–€770/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (8 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 8 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~124 €, talvel ~124 € · 100% möbleeritud
4,8–5,8%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 2 28.1 – 38.6 m² €4 060 €127 739–€143 469
2-toaline 39 39 – 50.5 m² €3 867 €154 815–€173 880
3-toaline 21 51.6 – 69.6 m² €3 712 €216 796–€243 492
4-toaline 3 74.2 – 83 m² €3 596 €265 236–€297 898
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 33.4 m² 2-toaline · 42.5 m² 3-toaline · 62 m² 4-toaline · 78.3 m²
− 41 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€158 547
ca €3 867 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €166 474
Eeldatav üüritulu €630–€770/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 060/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,3

Karjavälja peatus 429 m / 6 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,8

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium 561 m; riigieksamite tase 60.7/100; lasteaed 1142 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

66% tundidest hea, 10% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Löwenruh park 1169 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=352): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +96,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,8

2024. a; kandekonstruktsioon Monoliitne raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud8,9

Energiamärgis B (väljastatud 26.11.2020); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Löwenruh park 1169 m; toidukauplused 506 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 47 tehingut kohordis „2021 ... ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Aiandi tn 16/2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 352 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +96%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 727 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 66% kahes parimas klassis, 24% keskmises ja 10% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Mustamäe · 2021 ... ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 105 tehingut · 2021 ... ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +17.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Aiandi tn 16/2 AVM tase: €3 867/m² €3 810 2024 Q3 12 tehingut €3 443 2024 Q4 18 tehingut €3 715 2025 Q1 10 tehingut €3 821 2025 Q2 18 tehingut €4 192 2025 Q3 11 tehingut €3 827 2025 Q4 18 tehingut €4 376 2026 Q1 10 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €4 053 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 8 €4 600 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 867/m²
Hinnavahemik
€3 643–4 091
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 41 m²)
€166 474
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 060/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.412443, 24.679951 · katastritunnus 78405:502:0137.

🚏 Karjavälja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
429 m · 6 min
🚏 Sääse peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
445 m · 6 min
🚏 Lakiotsa peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
453 m · 6 min
🚏 Laki peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
500 m · 7 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Igapäevakaubad
506 m · 7 min
🛒 Mustamäe Keskus Rimi Hyper
Supermarket · Igapäevakaubad
523 m · 7 min
🎓 Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 60.7/100
561 m · 7 min
🎓 Tallinna 32. Keskkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 69.5/100
893 m · 12 min
🎓 Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 54.5/100
1085 m · 14 min
🧒 Tallinna Männikäbi Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1142 m · 15 min
🌳 Löwenruh park
Park · Roheala
1169 m · 16 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 429 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Mustamäe linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

66 333 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 17.3% · 11 493
18–64 (Tööealised) 61.6% · 40 890
65 ja vanemad (Seeniorid) 21% · 13 950

Haridustase (15+)

56 459 elanikku
Põhiharidus või madalam 13.4% · 7 551
Keskharidus või kutseharidus 39.5% · 22 298
Kõrgharidus või magistrikraad 44.9% · 25 342
Haridustase teadmata 2.2% · 1 268

Ehitusaeg & elamufond

34 988 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0% · 14
Nõukogude periood (1946–1990) 85.7% · 29 985
Taasiseseisvunud (1991–2010) 6.8% · 2 368
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 6.1% · 2 126

Enim ehitatud periood: 1961–1970.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 2.4%
B-klass (Madalenergia) 3.7%
C-klass (Hea energiatõhusus) 5.3%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 1.5%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 87.1%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2024
Kortereid kokku65
Korruseid8
EnergiamärgisB
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus5 030 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonoliitne raudbetoon
Lifte3
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 121349953 · kanne muudetud 27.03.2025.

Monoliitne raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 3.

EHR portaal (kood: 121349953) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78405:502:0137 · pindala 5 030 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78405:502:0137) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Aiandi tn 16 korteriühistu (registrikood 80633222). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,93/m² kuustüüpiline korter €137 kuus · k.a kommunaalid · Kadaka asum mediaan €2,93/m² kuus
Ühistu maksed€1,02/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,06/m² · Kadaka asum mediaan €1,26/m² kuus
Remondifond€7 769€2,38/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€39 748€52 956
sh remondifondi maksed€2 191–
Remondikulud€3 240€1 246
Remondifondi jääk€7 769€3 637
Raha€12 349€9 266
Reservkapital€6 523€6 523
Aasta tulem€101€10
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€9 6090,25
Heakorrastuse tasu€15 9870,41
Haldustasud€10 9120,28
Remonditasud€2 1910,06
Kindlustus€1 0490,03

65 korterit · liikmeid 78 eraisikut + 6 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 261 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kadaka asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03994759) · Postiindeks: 12915

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Aiandi tn korterelamud

3 hoonet tänaval · tänava mediaan €3 867/m² (n=3) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Aiandi tn 3/1 2008 €2 864 ~€143 200 D Vaata →
Aiandi tn 14 2025 €3 883 ~€227 774 B Vaata →
Aiandi tn 16/2 See hoone 2024 €3 867 ~€158 547 B Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 121349953 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 27.03.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78405:502:0137 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 8 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,8–5,8% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=8 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

B · see hoone Madalenergiahoone Väga hea soojapidavus

Olulised riskid

  • 2024. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass B: eeldatavalt madalam küttevajadus kui vanemas keskmises hoones. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Aiandi tn 16/2, Tallinn?

Aiandi tn 16/2 on 2024. aastal ehitatud 8-korruseline korterelamu asukohas Mustamäe linnaosa, milles on kokku 65 korterit. EHR kood on 121349953 ja katastritunnus 78405:502:0137. Estiqi andmetel energiaklass B.

Mis on Aiandi tn 16/2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 867 €/m². Hinnangu vahemik on 3 643–4 091 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €158 547.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Aiandi tn 16/2?

3 867 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €154 680 ja 50 m² korteri väärtus umbes €193 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €127 739–€143 469; 2-toaline: €154 815–€173 880; 3-toaline: €216 796–€243 492; 4-toaline: €265 236–€297 898.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 060/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €166 474, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €630–€770 kuus ja brutotootluse hinnang 4,8–5,8%.

Kas Aiandi tn 16/2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 429 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Aiandi tn 16/2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 352 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 66% oli kahes parimas ja 10% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Aiandi tn 16/2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,93/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €137 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,02/m² kuus, sh remondifond €0,06/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €7 769. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Kadaka asum 45 ühistu mediaan oli €2,93/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu