Estiq Value / Tallinn / Mustamäe / Sääse tn 5
Rekisteritiedot 3.10.2026 Mustamäe · Tallinn

Sääse tänav 5, Tallinn

Sääse tn 5 (Tallinn, Mustamäe linnaosa) on vuonna 1969 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 59 asuntoa (EHR 101018664). Estiq AVM -malliarvio on 2 419 €/m² (vaihteluväli 2 279–2 559 €/m²) 3.10.2026.

Sääse tänav 5, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 59 asuntoa EHR 101018664 ↗ Kiinteistötunnus 78405:503:0002 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus Maanalainen pysäköinti

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Sääse tn 5 on vuonna 1969 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 59 asuntoa, energialuokka D. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 419/m², 8,4 % alle alueen Mustamäe mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 642/m², 4/2026, n=132).

Sääse tn 5 on vuonna 1969 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Mustamäe, 59 asuntoa. Kantava rakenne: Elementtibetonirakenne (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (37 kpl). Energialuokka D (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 419 €/m², noin 8,4 % alle alueen Mustamäe mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 642/m², 4/2026, n=132). Tyypillinen asunto (2h, 43,7 m²) on noin €110 474.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka D, maantason pysäköinti ja 1969 rakennusvuosi.

€570–€700/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (23 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 23 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€100, talvi ~€166 · 78% kalustettu
6,4–7,4%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 10 29.8 m² €2 860 €80 285–€90 171
2h 37 43.5 – 47.3 m² €2 528 €105 971–€119 021
3h 12 59.7 – 60.9 m² €2 276 €130 355–€146 407
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 29.8 m² 2h · 44.5 m² 3h · 60.8 m²
− 43,7 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€110 474
ca €2 528 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €115 998
Arvioitu vuokratuotto €570–€700/kk
Pyyntihinta / m² €2 654/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,0

Sääse pysäkki 182 m / 2 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,8

Tallinna 32. Keskkool 296 m; ylioppilaskokeiden taso 69.5/100; päiväkoti 951 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö6,5

56% tunneista hyvä, 17% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 55 dB (havaittava), mallinnettu (Lden), lähin puisto Löwenruh park 999 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,6

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=352): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: +96,0%.

Paino 10%
Kunto ja ikä6,7

Rakennettu 1969; kantava rakenne Elementtibetonirakenne.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys6,5

EHR-energiatodistus D (myönnetty 17.10.2020); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,2

Löwenruh park 999 m; ruokakaupat 316 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,4

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (694 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1940-1970”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Sääse tn 5

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 7,8 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 352 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: +96%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 3 257 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 56% kahdessa parhaassa luokassa, 27% keskimmäisessä ja 17% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

55 dB Lden · havaittava

Arvioitu tieliikennemelu on 2 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Ruudussa ei ole mittausta; taso on johdettu lähimmistä. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Mustamäe · otos: rakennusvuosi 1940-1970.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 1 458 kauppaa · rakennusvuosi 1940-1970)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Sääse (asum) · rakennusvuosi 1940-1970 · €2 383 (2026 Q1) +8.9% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Sääse tn 5 AVM-taso: €2 419/m² €2 246 2024 Q3 181 kauppaa €2 151 2024 Q4 199 kauppaa €2 232 2025 Q1 178 kauppaa €2 401 2025 Q2 206 kauppaa €2 342 2025 Q3 222 kauppaa €2 398 2025 Q4 201 kauppaa €2 430 2026 Q1 185 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 476 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 86 €2 540 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 419/m²
Hintahaarukka
€2 279–2 559
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 43,7 m²)
€115 998
Indikatiivinen pyyntihinta€2 654/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 13 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.409905, 24.689850 · kiinteistötunnus 78405:503:0002.

🚏 Sääse pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
182 m · 2 min
🚏 Mustamäe tee pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
231 m · 3 min
🎓 Tallinna 32. Keskkool
Lukio · Arvosana: 69.5/100
296 m · 4 min
🛒 Mustamäe Keskus Rimi Hyper
Supermarketti · Päivittäistavarat
316 m · 4 min
🚏 Sipelga pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
384 m · 5 min
🚏 Karjavälja pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
419 m · 6 min
🎓 Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium
Lukio · Arvosana: 54.5/100
599 m · 8 min
🎓 Tallinna Arte Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 62.2/100
692 m · 9 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarketti · Päivittäistavarat
703 m · 9 min
🛒 Sõpruse Maxima X / Grossi
Supermarketti · Päivittäistavarat
946 m · 13 min
🧒 Tallinna Allika Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
951 m · 13 min
🌳 Löwenruh park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
999 m · 13 min
🌳 Lepistiku park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
1020 m · 14 min
10 minuutin kävelymatkalla: 13 kohdetta, lähin pysäkki 182 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Mustamäe linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

66 333 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 17.3% · 11 493
18–64 (Työikäiset) 61.6% · 40 890
65 ja vanhemmat (Seniorit) 21% · 13 950

Koulutustaso (15+)

56 459 asukasta
Perusaste tai alempi 13.4% · 7 551
Keskiaste tai ammatillinen 39.5% · 22 298
Korkeakoulututkinto 44.9% · 25 342
Koulutustaso tuntematon 2.2% · 1 268

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

34 988 asuntoa
Historialliset (< 1945) 0% · 14
Neuvostoaika (1946–1990) 85.7% · 29 985
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 6.8% · 2 368
Uudiskohteet (2011+) 6.1% · 2 126

Eniten rakennettu aikakausi: 1961–1970.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 2.4%
Luokka B (Matalaenergia) 3.7%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 5.3%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 1.5%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 87.1%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 0%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1969
Asuntoja yhteensä59
Kerroksia5
EnergialuokkaD
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala1 286 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneElementtibetonirakenne
Hissejä0
Melutaso55 dB (havaittava)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101018664 · tietue päivitetty 27.05.2026.

Elementtibetonirakenne · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101018664) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78405:503:0002 · pinta-ala 1 286 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78405:503:0002) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Sääse tn 5 korteriühistu (rekisteritunnus 80417292). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,78/m² / kktyypillinen asunto €120/kk · sis. käyttömaksut · Sääse (asum) mediaani €2,89/m² / kk
Vastikkeet€0,72/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,27/m² · Sääse (asum) mediaani €0,97/m² / kk
Korjausrahasto€119 156€45/m² · alueen ylin neljännes
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€23 155€29 286
josta korjausrahasto€8 530€14 873
Korjauskulut€8 947€15 233
Korjausrahaston saldo€119 156€106 603
Rahavarat€128 893€114 557
Vararahasto€8 615€7 199
Tilikauden tulos€1 476€2 706
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€7200,02
Haldustasud€5 3220,17
Heakorratasud€8 1170,25
E-arvete teenustasu€490,00
Remondifondi kasutus€8 5300,27
Kindlustus€4170,01

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

59 asuntoa · jäseniä 62 yksityistä + 3 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (2 672 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Sääse (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE01655053) · Postinumero: 12918

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Sääse tn

4 taloa kadulla · kadun mediaani €3 253/m² (n=4) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Sääse tn 4 2027 €4 137 ~€201 230 A Katso →
Sääse tn 5 Tämä talo 1969 €2 419 ~€110 474 D Aktiivinen
Sääse tn 11 1970 €2 738 ~€157 980 C Katso →
Sääse tn 14 2019 €3 767 ~€272 313 C Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101018664 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR-tietue 27.05.2026) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78405:503:0002 ↗ Maanmittauslaitos 03.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 23 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 6,4–7,4 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=23 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

D · tämä rakennus Keskitaso / peruskorjattu Kohtalaiset lämmityskulut

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1969 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka D: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: rakennuksessa on maanalainen lämmin pysäköintihalli.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Sääse tn 5, Tallinn?

Sääse tn 5 on vuonna 1969 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Mustamäe linnaosa, jossa on 59 asuntoa. EHR-koodi on 101018664 ja kiinteistötunnus 78405:503:0002. Estiqin mukaan energialuokka D.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Sääse tn 5?

Estiq AVM -arvio on 2 419 €/m². Arvoväli on 2 279–2 559 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €110 474.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Sääse tn 5?

2 419 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €96 760 ja 50 m² asunnon noin €120 950. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €80 285–€90 171; 2h: €105 971–€119 021; 3h: €130 355–€146 407.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €2 654/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €115 998), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €570–€700 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 6,4–7,4 %.

Sopiiko Sääse tn 5 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 182 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Sääse tn 5 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 352 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 56 % oli kahdessa parhaassa ja 17 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 55 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Sääse tn 5?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,78/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €120 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,72/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,27/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €119 156. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Sääse (asum) 40 taloyhtiön mediaani oli €2,89/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 03.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä