Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Astangu tn 50a/2
Rekisteritiedot 6.10.2026 Haabersti · Tallinn

Astangu tänav 50a/2, Tallinn

Astangu tn 50a/2 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on vuonna 2008 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 59 asuntoa (EHR 120299625). Estiq AVM -malliarvio on 2 513 €/m² (vaihteluväli 2 274–2 752 €/m²) 6.10.2026.

Astangu tänav 50a/2, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 59 asuntoa EHR 120299625 ↗ Kiinteistötunnus 78406:604:0015 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus Maanalainen pysäköinti

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Astangu tn 50a/2 on vuonna 2008 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 59 asuntoa, energialuokka E. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 513/m², 6,6 % alle alueen Haabersti mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 690/m², 4/2026, n=96).

Astangu tn 50a/2 on vuonna 2008 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Haabersti, 59 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (31 kpl). Energialuokka E (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 513 €/m², noin 6,6 % alle alueen Haabersti mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 690/m², 4/2026, n=96). Tyypillinen asunto (2h, 61,3 m²) on noin €147 304.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka E, maantason pysäköinti ja 2008 rakennusvuosi.

€550–€670/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (11 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 11 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€85, talvi ~€164 · 100% kalustettu
4,4–5,4%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 14 40.2 – 51.9 m² €2 672 €107 124–€129 615
2h 31 41.7 – 67.8 m² €2 403 €130 700–€158 140
3h 12 57.8 – 84.2 m² €2 403 €157 884–€191 031
4h 2 85.7 – 103.5 m² €2 406 €205 985–€249 230
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 44.3 m² 2h · 60.1 m² 3h · 72.6 m² 4h · 94.6 m²
− 61,3 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€147 304
ca €2 403 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €154 669
Arvioitu vuokratuotto €550–€670/kk
Pyyntihinta / m² €2 523/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,0

Astangu pysäkki 165 m / 2 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut5,4

Tallinna Järveotsa Gümnaasium 685 m; ylioppilaskokeiden taso 57.2/100; päiväkoti 1162 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö6,8

74% tunneista hyvä, 13% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 50 dB (kohtalainen), mallinnettu (Lden), lähin puisto Õismäe tiigi puhkeala 1574 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,8

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=26): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: +63,0%.

Paino 10%
Kunto ja ikä8,3

Rakennettu 2008; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys5,2

EHR-energiatodistus E (myönnetty 15.10.2018); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut5,1

Õismäe tiigi puhkeala 1574 m; ruokakaupat 2481 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,5

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (88 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 2001-2010”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Astangu tn 50a/2

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 7,5 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 26 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: +63%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 1 926 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 74% kahdessa parhaassa luokassa, 13% keskimmäisessä ja 13% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

50 dB Lden · kohtalainen

Arvioitu tieliikennemelu on WHO:n suositustason (53 dB Lden) sisällä.

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Haabersti · otos: rakennusvuosi 2001-2010.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 185 kauppaa · rakennusvuosi 2001-2010)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. +6.1% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Astangu tn 50a/2 AVM-taso: €2 513/m² €2 530 2024 Q3 19 kauppaa €2 574 2024 Q4 25 kauppaa €2 579 2025 Q1 31 kauppaa €2 422 2025 Q2 22 kauppaa €2 659 2025 Q3 27 kauppaa €2 765 2025 Q4 27 kauppaa €2 737 2026 Q1 20 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 580 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 14 €2 870 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 513/m²
Hintahaarukka
€2 274–2 752
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 61,3 m²)
€154 669
Indikatiivinen pyyntihinta€2 523/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 9 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.404024, 24.634870 · kiinteistötunnus 78406:604:0015.

🚏 Astangu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
165 m · 2 min
🚏 Harku-Kadaka pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
248 m · 3 min
🚏 Järveotsa kool pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
435 m · 6 min
🚏 Jalami pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
445 m · 6 min
🎓 Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 57.2/100
685 m · 9 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1162 m · 15 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 55.1/100
1195 m · 16 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
1574 m · 21 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
2481 m · 33 min
10 minuutin kävelymatkalla: 9 kohdetta, lähin pysäkki 165 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Haabersti linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

46 750 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 19.7% · 9 208
18–64 (Työikäiset) 60% · 28 038
65 ja vanhemmat (Seniorit) 20.3% · 9 504

Koulutustaso (15+)

38 987 asukasta
Perusaste tai alempi 12.6% · 4 918
Keskiaste tai ammatillinen 37.7% · 14 686
Korkeakoulututkinto 47.6% · 18 572
Koulutustaso tuntematon 2.1% · 811

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

22 911 asuntoa
Historialliset (< 1945) 0.3% · 80
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 15 057
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 16.1% · 3 691
Uudiskohteet (2011+) 16.8% · 3 860

Eniten rakennettu aikakausi: 1971–1980.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 7.5%
Luokka B (Matalaenergia) 9.3%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 10.8%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 5.3%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.7%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 0.3%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi2008
Asuntoja yhteensä59
Kerroksia5
EnergialuokkaE
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala8 113 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Melutaso50 dB (kohtalainen)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 120299625 · tietue päivitetty 06.09.2025.

Tiili.

EHR-portaali (koodi: 120299625) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78406:604:0015 · pinta-ala 8 113 m².

Käyttötarkoitus: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Kiinteistökartta (78406:604:0015) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Astangu tn 50a korteriühistu (rekisteritunnus 80338523). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,64/m² / kktyypillinen asunto €147/kk · sis. käyttömaksut · Astangu (asum) mediaani €2,77/m² / kk
Vastikkeet€0,80/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,12/m² · Astangu (asum) mediaani €0,96/m² / kk
Korjausrahasto€73 513€11/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€62 428€99 322
josta korjausrahasto€9 388€52 887
Korjauskulut€9 388€52 887
Korjausrahaston saldo€73 513€43 724
Rahavarat€118 726€83 489
Vararahasto€11 660€11 660
Tilikauden tulos€3 182−€2 824
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€53 0400,68
Remonditasud€9 3880,12

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

109 asuntoa · jäseniä 152 yksityistä + 5 yritystä · taloyhtiöllä on 2 rakennusta.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (6 526 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Astangu (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE01025064) · Postinumero: 13519

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Astangu tn

19 taloa kadulla · kadun mediaani €2 493/m² (n=19) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Astangu tn 19/1 2017 €3 082 ~€157 507 B ~ Katso →
Astangu tn 19/2 2017 €3 070 ~€217 302 B ~ Katso →
Astangu tn 19/3 2017 €3 083 ~€157 703 B ~ Katso →
Astangu tn 21/1 2006 €2 519 ~€147 545 D Katso →
Astangu tn 21/2 2006 €2 562 ~€149 017 D Katso →
Astangu tn 21/3 2006 €2 512 ~€135 270 D Katso →
Astangu tn 23 2022 €3 406 ~€170 300 B Katso →
Astangu tn 24 1991 €2 246 ~€105 773 D Katso →
Astangu tn 50a/2 Tämä talo 2008 €2 513 ~€147 304 E Aktiivinen

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 120299625 Maa- ja Ruumiamet 06.10.2026 (EHR-tietue 06.09.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78406:604:0015 ↗ Maanmittauslaitos 06.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 11 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 4,4–5,4 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=11 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

E · tämä rakennus Korkeampi energiankulutus Havaittava lämpöhäviö; tyypillinen vanhemmalle kannalle

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 2008 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka E: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: rakennuksessa on maanalainen lämmin pysäköintihalli.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Astangu tn 50a/2, Tallinn?

Astangu tn 50a/2 on vuonna 2008 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Haabersti linnaosa, jossa on 59 asuntoa. EHR-koodi on 120299625 ja kiinteistötunnus 78406:604:0015. Estiqin mukaan energialuokka E.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Astangu tn 50a/2?

Estiq AVM -arvio on 2 513 €/m². Arvoväli on 2 274–2 752 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €147 304.

Paljonko maksaa 50 m² tai 75 m² asunto osoitteessa Astangu tn 50a/2?

2 513 €/m² vertailutason mukaan 50 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €125 650 ja 75 m² asunnon noin €188 475. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €107 124–€129 615; 2h: €130 700–€158 140; 3h: €157 884–€191 031; 4h: €205 985–€249 230.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €2 523/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €154 669), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €550–€670 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 4,4–5,4 %.

Sopiiko Astangu tn 50a/2 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 165 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Astangu tn 50a/2 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 26 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 74 % oli kahdessa parhaassa ja 13 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 50 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Astangu tn 50a/2?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,64/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €147 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,80/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,12/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €73 513. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Astangu (asum) 34 taloyhtiön mediaani oli €2,77/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 06.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä