Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Astangu tn 50a/2
Registriandmed seisuga 6. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Astangu tänav 50a/2, Tallinn

Astangu tn 50a/2 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 2008. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 59 korterit (EHR 120299625). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 06.10.2026 2 513 €/m² (hinnanguvahemik 2 274–2 752 €/m², ±10%).

Astangu tänav 50a/2, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 59 korterit EHR 120299625 ↗ Kataster 78406:604:0015 ↗ Eraomand · korteriomand Maa-alune parkimine

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Astangu tn 50a/2 on 2008. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 59 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 513/m², 6,6% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Astangu tn 50a/2 on 2008. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 59 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (31 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 513 €/m², mis on umbes 6,6% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (2-toaline, 61,3 m²) on ligikaudu €147 304.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 2008. aasta ehitusaeg.

€550–€670/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (11 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 11 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~85 €, talvel ~164 € · 100% möbleeritud
4,4–5,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 14 40.2 – 51.9 m² €2 672 €107 124–€129 615
2-toaline 31 41.7 – 67.8 m² €2 403 €130 700–€158 140
3-toaline 12 57.8 – 84.2 m² €2 403 €157 884–€191 031
4-toaline 2 85.7 – 103.5 m² €2 406 €205 985–€249 230
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 44.3 m² 2-toaline · 60.1 m² 3-toaline · 72.6 m² 4-toaline · 94.6 m²
− 61,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€147 304
ca €2 403 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €154 669
Eeldatav üüritulu €550–€670/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 523/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Astangu peatus 165 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,4

Tallinna Järveotsa Gümnaasium 685 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 1162 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

74% tundidest hea, 13% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 50 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 1574 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=26): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +63,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus8,4

2008. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 15.10.2018); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu5,1

Õismäe tiigi puhkeala 1574 m; toidukauplused 2481 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,5

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 88 tehingut kohordis „2001-2010 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Astangu tn 50a/2

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 26 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +63%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 1 926 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 74% kahes parimas klassis, 13% keskmises ja 13% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

50 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 2001-2010 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 185 tehingut · 2001-2010 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +6.1% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Astangu tn 50a/2 AVM tase: €2 513/m² €2 530 2024 Q3 19 tehingut €2 574 2024 Q4 25 tehingut €2 579 2025 Q1 31 tehingut €2 422 2025 Q2 22 tehingut €2 659 2025 Q3 27 tehingut €2 765 2025 Q4 27 tehingut €2 737 2026 Q1 20 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 580 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 14 €2 870 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 513/m²
Hinnavahemik
€2 274–2 752
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 61,3 m²)
€154 669
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 523/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 9 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.404024, 24.634870 · katastritunnus 78406:604:0015.

🚏 Astangu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
165 m · 2 min
🚏 Harku-Kadaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
248 m · 3 min
🚏 Järveotsa kool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
435 m · 6 min
🚏 Jalami peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
445 m · 6 min
🎓 Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
685 m · 9 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1162 m · 15 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 55.1/100
1195 m · 16 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
1574 m · 21 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
2481 m · 33 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 9 objekti, lähim peatus 165 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2008
Kortereid kokku59
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus8 113 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Müratase50 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120299625 · kanne muudetud 06.09.2025.

Tellis.

EHR portaal (kood: 120299625) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78406:604:0015 · pindala 8 113 m².

Sihtotstarve: 90% Elamumaa, 10% arimaa.

Katastrikaart (78406:604:0015) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Astangu tn 50a korteriühistu (registrikood 80338523). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,64/m² kuustüüpiline korter €147 kuus · k.a kommunaalid · Astangu asum mediaan €2,77/m² kuus
Ühistu maksed€0,80/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,12/m² · Astangu asum mediaan €0,96/m² kuus
Remondifond€73 513€11/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€62 428€99 322
sh remondifondi maksed€9 388€52 887
Remondikulud€9 388€52 887
Remondifondi jääk€73 513€43 724
Raha€118 726€83 489
Reservkapital€11 660€11 660
Aasta tulem€3 182−€2 824
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€53 0400,68
Remonditasud€9 3880,12

109 korterit · liikmeid 152 eraisikut + 5 juriidilist isikut · ühistu haldab 2 hoonet.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (6 526 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Astangu asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01025064) · Postiindeks: 13519

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Astangu tn korterelamud

19 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 493/m² (n=19) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Astangu tn 19/1 2017 €3 082 ~€157 507 B ~ Vaata →
Astangu tn 19/2 2017 €3 070 ~€217 302 B ~ Vaata →
Astangu tn 19/3 2017 €3 083 ~€157 703 B ~ Vaata →
Astangu tn 21/1 2006 €2 519 ~€147 545 D Vaata →
Astangu tn 21/2 2006 €2 562 ~€149 017 D Vaata →
Astangu tn 21/3 2006 €2 512 ~€135 270 D Vaata →
Astangu tn 23 2022 €3 406 ~€170 300 B Vaata →
Astangu tn 24 1991 €2 246 ~€105 773 D Vaata →
Astangu tn 50a/2 See hoone 2008 €2 513 ~€147 304 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120299625 Maa- ja Ruumiamet 06.10.2026 (EHR kanne 06.09.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78406:604:0015 ↗ Maa- ja Ruumiamet 06.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 11 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,4–5,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=11 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 2008. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: hoones on soe maa-alune parkimiskorrus / garaaž.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Astangu tn 50a/2, Tallinn?

Astangu tn 50a/2 on 2008. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 59 korterit. EHR kood on 120299625 ja katastritunnus 78406:604:0015. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Astangu tn 50a/2 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 513 €/m². Hinnangu vahemik on 2 274–2 752 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €147 304.

Kui palju maksab 50 m² või 75 m² korter aadressil Astangu tn 50a/2?

2 513 €/m² benchmarki põhjal on 50 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €125 650 ja 75 m² korteri väärtus umbes €188 475. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €107 124–€129 615; 2-toaline: €130 700–€158 140; 3-toaline: €157 884–€191 031; 4-toaline: €205 985–€249 230.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 523/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €154 669, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €550–€670 kuus ja brutotootluse hinnang 4,4–5,4%.

Kas Astangu tn 50a/2 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 165 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Astangu tn 50a/2 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 26 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 74% oli kahes parimas ja 13% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 50 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Astangu tn 50a/2?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,64/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €147 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,80/m² kuus, sh remondifond €0,12/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €73 513. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Astangu asum 34 ühistu mediaan oli €2,77/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 06.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu