Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Astangu tn 19/2
Rekisteritiedot 7.10.2026 Haabersti · Tallinn

Astangu tänav 19/2, Tallinn

Astangu tn 19/2 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on vuonna 2017 rakennettu 8-kerroksinen asuinkerrostalo, 37 asuntoa (EHR 120644552). Estiq AVM -malliarvio on 3 070 €/m² (vaihteluväli 2 778–3 362 €/m²) 7.10.2026.

Astangu tänav 19/2, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
8 kerrosta 37 asuntoa EHR 120644552 ↗ Kiinteistötunnus 78406:604:0063 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Astangu tn 19/2 on vuonna 2017 rakennettu 8-kerroksinen asuinkerrostalo, 37 asuntoa, arvioitu energialuokka B. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 070/m², 14,1 % yli alueen Haabersti mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 690/m², 4/2026, n=96).

Astangu tn 19/2 on vuonna 2017 valmistunut 8-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Haabersti, 37 asuntoa. Kantava rakenne: Elementtibetonirakenne (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 3h (30 kpl). Energialuokka B (arvio rakennusvuoden perusteella).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 070 €/m², noin 14,1 % yli alueen Haabersti mediaanin (notaarikauppojen mediaani €2 690/m², 4/2026, n=96). Tyypillinen asunto (3h, 76,3 m²) on noin €217 302.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Arvioitu energialuokka B, maantason pysäköinti ja 2017 rakennusvuosi.

€600–€740/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 3h asunnolle (H3-9 klaster (Astangu tn)).

📊 Markkinadata · H3-9 klaster (Astangu tn)
Ylläpitokulut: kesä ~€70, talvi ~€150
3,2–4,2%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
3h 30 68.7 – 81.9 m² €2 848 €195 370–€236 387
4h 7 90.5 m² €2 862 €234 405–€283 617
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

3h · 75.8 m² 4h · 90.5 m²
− 76,3 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€217 302
ca €2 848 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €228 167
Arvioitu vuokratuotto €600–€740/kk
Pyyntihinta / m² €2 990/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,1

Jalami pysäkki 147 m / 2 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut5,2

Tallinna Järveotsa Gümnaasium 879 m; ylioppilaskokeiden taso 57.2/100; päiväkoti 1221 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö7,4

83% tunneista hyvä, 6% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohtalainen), melutaso 52 dB (kohtalainen), mallinnettu (Lden), lähin puisto Õismäe tiigi puhkeala 1658 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski7,2

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=106): kohtalainen riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: -42,6%.

Paino 10%
Kunto ja ikä9,4

Rakennettu 2017; kantava rakenne Elementtibetonirakenne.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys8,9

Rekisteröityä todistusta ei ole; rakennusvuoden (2017) perusteella odotettu luokka on B. Lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut4,8

Õismäe tiigi puhkeala 1658 m; ruokakaupat 2688 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,6

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (113 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 2016-2020”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Astangu tn 19/2

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: keskimääräistä korkeampi · indeksi 6,2 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 106 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -43%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohtalainen

Viimeisen 12 kk:n 2 700 tuntilukemasta (07.12.2025–08.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 83% kahdessa parhaassa luokassa, 11% keskimmäisessä ja 6% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

52 dB Lden · kohtalainen

Arvioitu tieliikennemelu on WHO:n suositustason (53 dB Lden) sisällä.

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Ruudussa ei ole mittausta; taso on johdettu lähimmistä. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Haabersti · otos: rakennusvuosi 2016-2020.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 260 kauppaa · rakennusvuosi 2016-2020)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. +3.3% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Astangu tn 19/2 AVM-taso: €3 070/m² €3 066 2024 Q3 39 kauppaa €3 170 2024 Q4 43 kauppaa €3 264 2025 Q1 35 kauppaa €3 338 2025 Q2 30 kauppaa €3 077 2025 Q3 45 kauppaa €3 421 2025 Q4 32 kauppaa €3 371 2026 Q1 24 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €3 122 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 12 €3 450 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 070/m²
Hintahaarukka
€2 778–3 362
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 3h · 76,3 m²)
€228 167
Indikatiivinen pyyntihinta€2 990/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 8 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.406104, 24.626000 · kiinteistötunnus 78406:604:0063.

🚏 Jalami pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
147 m · 2 min
🚏 Järvekalda pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
239 m · 3 min
🚏 Astangu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
388 m · 5 min
🚏 Järveotsa tee pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
502 m · 7 min
🎓 Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 57.2/100
879 m · 12 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1221 m · 16 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
1658 m · 22 min
🛒 Haabersti Rimi Hyper
Supermarket · Supermarket
2688 m · 36 min
10 minuutin kävelymatkalla: 8 kohdetta, lähin pysäkki 147 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Haabersti linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

46 750 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 19.7% · 9 208
18–64 (Työikäiset) 60% · 28 038
65 ja vanhemmat (Seniorit) 20.3% · 9 504

Koulutustaso (15+)

38 987 asukasta
Perusaste tai alempi 12.6% · 4 918
Keskiaste tai ammatillinen 37.7% · 14 686
Korkeakoulututkinto 47.6% · 18 572
Koulutustaso tuntematon 2.1% · 811

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

22 911 asuntoa
Historialliset (< 1945) 0.3% · 80
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 15 057
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 16.1% · 3 691
Uudiskohteet (2011+) 16.8% · 3 860

Eniten rakennettu aikakausi: 1971–1980.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 7.5%
Luokka B (Matalaenergia) 9.3%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 10.8%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 5.3%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.7%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 0.3%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi2017
Asuntoja yhteensä37
Kerroksia8
Energialuokka (arvio)B ~
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala31 192 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneElementtibetonirakenne
Hissejä1
Melutaso52 dB (kohtalainen)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 120644552 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Elementtibetonirakenne · hissejä EHR:n mukaan: 1.

EHR-portaali (koodi: 120644552) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78406:604:0063 · pinta-ala 31 192 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78406:604:0063) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Astangu tn 19 korteriühistu (rekisteritunnus 80414767). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,85/m² / kktyypillinen asunto €169/kk · sis. käyttömaksut · Astangu (asum) mediaani €2,77/m² / kk
Vastikkeet€1,13/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,39/m² · Astangu (asum) mediaani €0,96/m² / kk
Korjausrahasto€77 946€5,26/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€201 439€176 707
josta korjausrahasto€69 199€52 560
Korjauskulut€72 943€55 761
Korjausrahaston saldo€77 946€32 769
Rahavarat€109 922€67 126
Vararahasto€39 631€30 000
Tilikauden tulos€65−€7
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€29 5990,17
Tasud üldkulude katteks€52 1730,29
Heakorrtasud€46 7360,26
Remondifondist muud tulusse arvestatavad kulud€69 1990,39
Kindlustus€3 7320,02

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

241 asuntoa · jäseniä 226 yksityistä + 8 yritystä · taloyhtiöllä on 3 rakennusta.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (14 816 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Astangu (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE03218161) · Postinumero: 13519

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Astangu tn

19 taloa kadulla · kadun mediaani €2 493/m² (n=19) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Astangu tn 19/1 2017 €3 082 ~€157 507 B ~ Katso →
Astangu tn 19/2 Tämä talo 2017 €3 070 ~€217 302 B ~ Aktiivinen
Astangu tn 19/3 2017 €3 083 ~€157 703 B ~ Katso →
Astangu tn 21/1 2006 €2 519 ~€147 545 D Katso →
Astangu tn 21/2 2006 €2 562 ~€149 017 D Katso →
Astangu tn 21/3 2006 €2 512 ~€135 270 D Katso →
Astangu tn 23 2022 €3 406 ~€170 300 B Katso →
Astangu tn 24 1991 €2 246 ~€105 773 D Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 120644552 Maa- ja Ruumiamet 07.10.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78406:604:0063 ↗ Maanmittauslaitos 14.09.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · H3-9 klaster (Astangu tn) · tuotto 3,2–4,2 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

B · tämä rakennus Matalapäästöinen energiatalo Erittäin hyvä lämmöneristys

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 2017 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Arvioitu energialuokka B: yleensä matalampi lämmitystarve kuin keskimääräisessä vanhemmassa talossa. Virallista todistusta ei ole; luokka on arvioitu rakennusvuoden perusteella. Tarkista todellinen luokka ja lämmityskulut todistuksesta ja todellisista laskuista.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Astangu tn 19/2, Tallinn?

Astangu tn 19/2 on vuonna 2017 rakennettu 8-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Haabersti linnaosa, jossa on 37 asuntoa. EHR-koodi on 120644552 ja kiinteistötunnus 78406:604:0063. Estiqin mukaan arvioitu energialuokka B.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Astangu tn 19/2?

Estiq AVM -arvio on 3 070 €/m². Arvoväli on 2 778–3 362 €/m². Tyypillisen 3h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €217 302.

Paljonko maksaa 50 m² tai 75 m² asunto osoitteessa Astangu tn 19/2?

3 070 €/m² vertailutason mukaan 50 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €153 500 ja 75 m² asunnon noin €230 250. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

3h: €195 370–€236 387; 4h: €234 405–€283 617.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €2 990/m² (tyypilliselle 3h asunnolle noin €228 167), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 3h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 3h asunnon arvioitu markkinavuokra on €600–€740 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 3,2–4,2 %.

Sopiiko Astangu tn 19/2 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 147 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Astangu tn 19/2 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 106 tapahtumaa (taso: keskimääräistä korkeampi). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 83 % oli kahdessa parhaassa ja 6 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohtalainen). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 52 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Astangu tn 19/2?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,85/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €169 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,13/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,39/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €77 946. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Astangu (asum) 34 taloyhtiön mediaani oli €2,77/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 07.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä