Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Puhangu tn 65
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Puhangu tänav 65, Tallinn

Puhangu tn 65 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1972. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit (EHR 101017218). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 665 €/m² (hinnanguvahemik 2 412–2 918 €/m², ±10%).

Puhangu tänav 65, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 05.05.2024–08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 60 korterit EHR 101017218 ↗ Kataster 78408:805:1650 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Puhangu tn 65 on 1972. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 60 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 665/m², 15,9% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Puhangu tn 65 on 1972. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 60 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (40 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 665 €/m², mis on umbes 15,9% alla Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (2-toaline, 43,7 m²) on ligikaudu €118 864.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1972. aasta ehitusaeg.

€420–€520/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~78 €, talvel ~165 € · 67% möbleeritud
4,2–5,2%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 10 29.8 m² €3 068 €82 741–€100 112
2-toaline 40 43.6 – 47.3 m² €2 720 €109 787–€132 837
3-toaline 10 60.7 m² €2 733 €150 133–€181 653
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 29.8 m² 2-toaline · 44.6 m² 3-toaline · 60.7 m²
− 43,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€118 864
ca €2 720 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €124 807
Eeldatav üüritulu €420–€520/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 856/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Supelranna peatus 151 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase6,3

Tallinna Heleni Kool 566 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 566 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,7

81% tundidest hea, 4% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 53 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Stroomi rannapark 458 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,6

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=238): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +102,7%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,8

1972. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 25.05.2009, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,8

Stroomi rannapark 458 m; toidukauplused 219 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 173 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Puhangu tn 65

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,8 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 238 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +103%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 780 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 81% kahes parimas klassis, 15% keskmises ja 4% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

53 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Selles ruudus mõõtmist pole; tase on tuletatud lähimatest mõõtmistest. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 355 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Pelguranna asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 465 (2026 Q1)
Puhangu tn 65 AVM tase: €2 665/m² €2 312 2024 Q3 56 tehingut €2 311 2024 Q4 44 tehingut €2 486 2025 Q1 46 tehingut €2 558 2025 Q2 36 tehingut €2 354 2025 Q3 56 tehingut €2 650 2025 Q4 49 tehingut €2 486 2026 Q1 47 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 521 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 21 €2 590 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 665/m²
Hinnavahemik
€2 412–2 918
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 43,7 m²)
€124 807
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 856/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 12 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.443112, 24.689533 · katastritunnus 78408:805:1650.

🚏 Supelranna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
151 m · 2 min
🚏 Rannapargi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
189 m · 3 min
🛒 Stroomi Keskus Maxima XX
Supermarket · Igapäevakaubad
219 m · 3 min
🚏 Vihuri peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
319 m · 4 min
🚏 Pelguranna peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
427 m · 6 min
🌳 Stroomi rannapark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
458 m · 6 min
🎓 Tallinna Heleni Kool
Põhikool · Põhikool
566 m · 8 min
🧒 Pelguranna Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
566 m · 8 min
🎓 Ehte Humanitaargümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 48.2/100
570 m · 8 min
🎓 Tallinna Vaba Waldorfkool
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 58.1/100
752 m · 10 min
🧒 Ilmapuu Waldorflasteaed
Lasteaed · Alusharidus
835 m · 11 min
🛒 Sõle Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
899 m · 12 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 12 objekti, lähim peatus 151 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1972
Kortereid kokku60
Korruseid5
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus3 850 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase53 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101017218 · kanne muudetud 21.01.2025.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101017218) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:805:1650 · pindala 3 850 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:805:1650) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Puhangu tn 65 korteriühistu (registrikood 80130998). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,79/m² kuustüüpiline korter €121 kuus · k.a kommunaalid · Pelguranna asum mediaan €3,08/m² kuus
Ühistu maksed€0,70/m² kuusilma kommunaalideta · Pelguranna asum mediaan €1,14/m² kuus
Laenud€14 318€5,33/m²
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€22 600€24 638
Remondikulud€522€0
Laenujääk€14 318€22 078
Raha€47 545€43 696
Reservkapital€1 918€1 918
Aasta tulem€218€124
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Liikmemaksud€22 0740,68
Intress€40,00
Kindlustus€5220,02

60 korterit · liikmeid 59 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (2 688 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Pelguranna asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE01655459) · Postiindeks: 10316

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Puhangu tn korterelamud

7 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 525/m² (n=7) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Puhangu tn 2 1963 €2 642 ~€117 216 E Vaata →
Puhangu tn 4a 1987 €2 525 ~€77 491 F Vaata →
Puhangu tn 8 1970 €2 352 ~€70 595 E ~ Vaata →
Puhangu tn 24 1968 €2 506 ~€121 877 E ~ Vaata →
Puhangu tn 28 1966 €2 429 ~€106 237 F Vaata →
Puhangu tn 59 1972 €2 625 ~€118 085 E Vaata →
Puhangu tn 65 See hoone 1972 €2 665 ~€118 864 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101017218 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 21.01.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:805:1650 ↗ Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 4,2–5,2% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1972. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Puhangu tn 65, Tallinn?

Puhangu tn 65 on 1972. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 60 korterit. EHR kood on 101017218 ja katastritunnus 78408:805:1650. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Puhangu tn 65 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 665 €/m². Hinnangu vahemik on 2 412–2 918 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €118 864.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Puhangu tn 65?

2 665 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €106 600 ja 50 m² korteri väärtus umbes €133 250. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €82 741–€100 112; 2-toaline: €109 787–€132 837; 3-toaline: €150 133–€181 653.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 856/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €124 807, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €420–€520 kuus ja brutotootluse hinnang 4,2–5,2%.

Kas Puhangu tn 65 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 151 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Puhangu tn 65 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 238 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 81% oli kahes parimas ja 4% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 53 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Puhangu tn 65?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,79/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €121 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,70/m² kuus. Ühistu laenujääk oli €14 318. Võrdluseks: Pelguranna asum 129 ühistu mediaan oli €3,08/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu