Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Järve tn 31
Registriandmed seisuga 30. september 2026 Kristiine · Tallinn

Järve tänav 31, Tallinn

Järve tn 31 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 16 korterit (EHR 101012970). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 30.09.2026 2 789 €/m² (hinnanguvahemik 2 527–3 051 €/m², ±9%).

Järve tänav 31, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 16 korterit EHR 101012970 ↗ Kataster 78407:703:1320 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Järve tn 31 on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 16 korterit, eeldatav energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 789/m², 10,4% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Järve tn 31 on 1961. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 16 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (8 tk). Energiaklass E (hinnang ehitusaasta järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 789 €/m², mis on umbes 10,4% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 49,6 m²) on ligikaudu €144 584.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Eeldatav energiaklass E, maapealne parkimine ja 1961. aasta ehitusaeg.

€640–€780/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (4 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 4 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~120 €, talvel ~170 € · 100% möbleeritud
5,4–6,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 8 44.7 – 54.2 m² €2 915 €130 993–€158 175
3-toaline 7 60.6 – 79.1 m² €2 751 €166 493–€201 041
4-toaline 1 79.9 m² €2 751 €199 143–€240 467
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 49.6 m² 3-toaline · 66.8 m² 4-toaline · 79.9 m²
− 49,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€144 584
ca €2 915 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €151 813
Eeldatav üüritulu €640–€780/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 061/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
6,8 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,5

Sõjakooli peatus 351 m / 5 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

VIVERE KOOL 632 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 905 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

53% tundidest hea, 18% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 56 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Parditiigi park 979 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,4

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=122): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +191,8%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1961. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Registreeritud märgist ei ole; ehitusaasta (1961) põhjal on eeldatav klass E. Kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,7

Parditiigi park 979 m; toidukauplused 729 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 193 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Järve tn 31

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,3 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 122 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +192%.

Sagedasemad liigid: vargus, pisivargus, muu.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 963 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 53% kahes parimas klassis, 29% keskmises ja 18% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

56 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 3 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Madal · 10–30 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 386 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +5.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Järve tn 31 AVM tase: €2 789/m² €2 557 2024 Q3 49 tehingut €2 626 2024 Q4 47 tehingut €2 821 2025 Q1 41 tehingut €2 537 2025 Q2 56 tehingut €3 006 2025 Q3 67 tehingut €2 924 2025 Q4 48 tehingut €2 971 2026 Q1 54 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 940 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 24 €3 160 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 789/m²
Hinnavahemik
€2 527–3 051
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 49,6 m²)
€151 813
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 061/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.399192, 24.719014 · katastritunnus 78407:703:1320.

🚏 Sõjakooli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
351 m · 5 min
🚏 Virve peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
427 m · 6 min
🚏 Järve haigla peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
458 m · 6 min
🚏 Tuisu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
470 m · 6 min
🎓 VIVERE KOOL
Gümnaasium · Gümnaasium
632 m · 8 min
🎓 Shanghai ja San-Francisco Püha Johannese nimeline Kool Tallinnas
Põhikool · Põhikool
632 m · 8 min
🎓 Audentese Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
681 m · 9 min
🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
729 m · 10 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
905 m · 12 min
🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
957 m · 13 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
979 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 351 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1961
Kortereid kokku16
Korruseid3
Energiaklass (hinnang)E ~
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 845 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase56 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101012970 · kanne muudetud 13.08.2024.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101012970) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:703:1320 · pindala 1 845 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:703:1320) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Järve tn 31 korteriühistu (registrikood 80056196). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,19/m² kuustüüpiline korter €182 kuus · k.a kommunaalid · Järve asum mediaan €3,11/m² kuus
Ühistu maksed€1,99/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €1,54/m² · Järve asum mediaan €1,03/m² kuus
Remondifond€71 585€76/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€22 507€20 513
sh remondifondi maksed€17 498€15 470
Remondikulud€17 498€15 470
Remondifondi jääk€71 585€72 815
Raha€73 609€74 763
Reservkapital€3 138€3 138
Aasta tulem€0€10
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€5 0090,44
Remonditasud€17 4981,54

16 korterit · liikmeid 16 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (945 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Järve asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00634948) · Postiindeks: 11314

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Järve tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 919/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Järve tn 2 2020 €4 123 ~€202 694 C Vaata →
Järve tn 25 2004 €3 049 ~€139 591 C ~ Vaata →
Järve tn 29 1961 €2 789 ~€143 418 E Vaata →
Järve tn 31 See hoone 1961 €2 789 ~€144 584 E ~ Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101012970 Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 (EHR kanne 13.08.2024) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:703:1320 ↗ Maa- ja Ruumiamet 30.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 4 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,4–6,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=4 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1961. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Eeldatav energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Ametlik märgis puudub; klass on hinnatud ehitusaasta põhjal. Tegelik klass ja küttekulu tuleb kontrollida energiamärgisest ja arvetest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Järve tn 31, Tallinn?

Järve tn 31 on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 16 korterit. EHR kood on 101012970 ja katastritunnus 78407:703:1320. Estiqi andmetel eeldatav energiaklass E.

Mis on Järve tn 31 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 789 €/m². Hinnangu vahemik on 2 527–3 051 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €144 584.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Järve tn 31?

2 789 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €111 560 ja 50 m² korteri väärtus umbes €139 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €130 993–€158 175; 3-toaline: €166 493–€201 041; 4-toaline: €199 143–€240 467.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 061/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €151 813, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €640–€780 kuus ja brutotootluse hinnang 5,4–6,4%.

Kas Järve tn 31 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 351 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Järve tn 31 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 122 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 53% oli kahes parimas ja 18% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 56 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: madal (10–30 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Järve tn 31?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,19/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €182 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,99/m² kuus, sh remondifond €1,54/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €71 585. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Järve asum 35 ühistu mediaan oli €3,11/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 30.09.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu