Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Järve tn 29
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Kristiine · Tallinn

Järve tänav 29, Tallinn

Järve tn 29 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 16 korterit (EHR 101012890). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 789 €/m² (hinnanguvahemik 2 527–3 051 €/m², ±9%).

Järve tänav 29, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
3 korrust 16 korterit EHR 101012890 ↗ Kataster 78407:703:0820 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Järve tn 29 on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu, 16 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 789/m², 10,4% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64).

Järve tn 29 on 1961. aastal valminud 3-korruseline korterelamu Kristiine linnaosas, 16 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (8 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 789 €/m², mis on umbes 10,4% alla Kristiine mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 111/m², 04.2026, n=64). Tüüpiline korter (2-toaline, 49,2 m²) on ligikaudu €143 418.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1961. aasta ehitusaeg.

€610–€740/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (6 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 6 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~90 €, talvel ~165 € · 100% möbleeritud
5,1–6,1%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
2-toaline 8 44.3 – 54.5 m² €2 915 €130 201–€157 218
3-toaline 6 60 – 79.1 m² €2 749 €163 383–€197 286
4-toaline 2 71.8 – 79.2 m² €2 681 €183 388–€221 443
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

2-toaline · 49.3 m² 3-toaline · 65.6 m² 4-toaline · 75.5 m²
− 49,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€143 418
ca €2 915 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €150 589
Eeldatav üüritulu €610–€740/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €3 061/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused8,7

Sõjakooli peatus 299 m / 4 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,9

VIVERE KOOL 579 m; riigieksamite tase 55/100; lasteaed 898 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,5

64% tundidest hea, 13% halb (12 kuu keskmine, tase: kõrgenenud), müratase 56 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Parditiigi park 943 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk7,7

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=18): madal risk.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,0

1961. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 26.09.2024); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu7,8

Parditiigi park 943 m; toidukauplused 677 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,8

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 193 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Järve tn 29

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: mõõdukas · indeks 4,9 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 18 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: -80%.

Sagedasemad liigid: pisivargus, kelmus, vandalism.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Kõrgenenud

Viimase 12 kuu 2 804 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 64% kahes parimas klassis, 23% keskmises ja 13% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

56 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 3 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Tavapärane · 30–50 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See jääb alla 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Kristiine · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 386 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. +5.3% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Järve tn 29 AVM tase: €2 789/m² €2 557 2024 Q3 49 tehingut €2 626 2024 Q4 47 tehingut €2 821 2025 Q1 41 tehingut €2 537 2025 Q2 56 tehingut €3 006 2025 Q3 67 tehingut €2 924 2025 Q4 48 tehingut €2 971 2026 Q1 54 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 940 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 24 €3 160 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 789/m²
Hinnavahemik
€2 527–3 051
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 49,2 m²)
€150 589
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€3 061/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 11 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.399676, 24.719200 · katastritunnus 78407:703:0820.

🚏 Sõjakooli peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
299 m · 4 min
🚏 Virve peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
442 m · 6 min
🚏 Tuisu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
470 m · 6 min
🚏 Järve peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
507 m · 7 min
🎓 VIVERE KOOL
Gümnaasium · Gümnaasium
579 m · 8 min
🎓 Shanghai ja San-Francisco Püha Johannese nimeline Kool Tallinnas
Põhikool · Põhikool
579 m · 8 min
🎓 Audentese Erakool
Gümnaasium · Gümnaasium
636 m · 8 min
🛒 Tondi Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
677 m · 9 min
🧒 Tallinna Lepistiku Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
898 m · 12 min
🛒 Sõpruse Rimi Super
Supermarket · Igapäevakaubad
926 m · 12 min
🌳 Parditiigi park
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
943 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 11 objekti, lähim peatus 299 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Kristiine linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

32 705 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.8% · 6 146
18–64 (Tööealised) 63.2% · 20 662
65 ja vanemad (Seeniorid) 18% · 5 897

Haridustase (15+)

27 421 elanikku
Põhiharidus või madalam 12% · 3 285
Keskharidus või kutseharidus 35.4% · 9 712
Kõrgharidus või magistrikraad 50.4% · 13 821
Haridustase teadmata 2.2% · 603

Ehitusaeg & elamufond

17 309 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.3% · 1 958
Nõukogude periood (1946–1990) 66.9% · 11 577
Taasiseseisvunud (1991–2010) 9.2% · 1 596
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 10.9% · 1 879

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.7%
B-klass (Madalenergia) 7.2%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 3.2%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 68.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1961
Kortereid kokku16
Korruseid3
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 710 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase56 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101012890 · kanne muudetud 17.11.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101012890) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78407:703:0820 · pindala 1 710 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78407:703:0820) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Järve tn 29 korteriühistu (registrikood 80044276). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€4,85/m² kuustüüpiline korter €259 kuus · k.a kommunaalid · Järve asum mediaan €3,11/m² kuus
Ühistu maksed€3,97/m² kuusilma kommunaalideta · Järve asum mediaan €1,03/m² kuus
Laenud€20 751€22/m² · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€44 742€39 215
Remondikulud€23 660€24 119
Laenujääk€20 751€17 981
Raha€4 327€2 430
Reservkapital€853€852
Aasta tulem€318€0

16 korterit · liikmeid 15 eraisikut + 1 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (939 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Järve asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00634894) · Postiindeks: 11314

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Järve tn korterelamud

4 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 919/m² (n=4) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Järve tn 2 2020 €4 123 ~€202 694 C Vaata →
Järve tn 25 2004 €3 049 ~€139 591 C ~ Vaata →
Järve tn 29 See hoone 1961 €2 789 ~€143 418 E Aktiivne
Järve tn 31 1961 €2 789 ~€144 584 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101012890 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 17.11.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78407:703:0820 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 6 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 5,1–6,1% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1961. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Järve tn 29, Tallinn?

Järve tn 29 on 1961. aastal ehitatud 3-korruseline korterelamu asukohas Kristiine linnaosa, milles on kokku 16 korterit. EHR kood on 101012890 ja katastritunnus 78407:703:0820. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Järve tn 29 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 789 €/m². Hinnangu vahemik on 2 527–3 051 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €143 418.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Järve tn 29?

2 789 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €111 560 ja 50 m² korteri väärtus umbes €139 450. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

2-toaline: €130 201–€157 218; 3-toaline: €163 383–€197 286; 4-toaline: €183 388–€221 443.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €3 061/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €150 589, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €610–€740 kuus ja brutotootluse hinnang 5,1–6,1%.

Kas Järve tn 29 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 299 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Järve tn 29 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 18 sündmust (sündmuste tase: mõõdukas). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 64% oli kahes parimas ja 13% kahes halvimas klassis (tase: kõrgenenud). Liiklusmüra hinnang maja juures on 56 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: tavapärane (30–50 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Järve tn 29?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €4,85/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €259 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €3,97/m² kuus. Ühistu laenujääk oli €20 751. Võrdluseks: Järve asum 35 ühistu mediaan oli €3,11/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu