Registriandmed seisuga 5. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Jahu tänav 8, Tallinn

Jahu tn 8 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 1959. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 24 korterit (EHR 101010755). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 05.10.2026 3 941 €/m² (hinnanguvahemik 3 567–4 315 €/m², ±10%).

Jahu tänav 8, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 24 korterit EHR 101010755 ↗ Kataster 78408:801:3890 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Jahu tn 8 on 1959. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 24 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €3 941/m², 24,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Jahu tn 8 on 1959. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 24 korterit. Kandekonstruktsioon: Tellis (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (8 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 3 941 €/m², mis on umbes 24,4% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (1-toaline, 35,3 m²) on ligikaudu €160 968.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 1959. aasta ehitusaeg.

€620–€760/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (12 kuulutust 500 m raadiuses).

📊 Turuandmed · 12 kuulutust 500 m raadiuses
Kommunaalid: suvel ~67 €, talvel ~130 € · 82% möbleeritud
4,6–5,6%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 8 34.3 – 52.2 m² €4 560 €154 755–€187 245
2-toaline 8 36.3 – 53.3 m² €3 941 €179 757–€217 496
3-toaline 8 66.3 – 68.7 m² €3 629 €221 358–€267 831
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 37.5 m² 2-toaline · 50.4 m² 3-toaline · 67.4 m²
− 35,3 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€160 968
ca €4 560 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €169 016
Eeldatav üüritulu €620–€760/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €4 788/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,6 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,0

Kalarand peatus 183 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,7

Gustav Adolfi Gümnaasium 499 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 134 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,9

79% tundidest hea, 3% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 61 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 355 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=189): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +4,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus6,2

1959. a; kandekonstruktsioon Tellis.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 06.03.2022); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 355 m; toidukauplused 754 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 540 tehingut kohordis „1940-1970 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Jahu tn 8

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +4%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 164 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 3% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

61 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 8 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 1940-1970 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 1 149 tehingut · 1940-1970 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Kalamaja asum · 1940-1970 ehitusaasta · €3 144 (2026 Q1) +1.5% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Jahu tn 8 AVM tase: €3 941/m² €2 625 2024 Q3 157 tehingut €2 668 2024 Q4 159 tehingut €2 650 2025 Q1 139 tehingut €2 851 2025 Q2 154 tehingut €2 669 2025 Q3 194 tehingut €2 684 2025 Q4 128 tehingut €2 691 2026 Q1 148 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 977 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€3 941/m²
Hinnavahemik
€3 567–4 315
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 35,3 m²)
€169 016
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€4 788/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.446414, 24.742537 · katastritunnus 78408:801:3890.

🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
134 m · 2 min
🚏 Kalarand peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
183 m · 2 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
192 m · 3 min
🚏 Kalamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
289 m · 4 min
🚏 Põhja puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
294 m · 4 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
299 m · 4 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
355 m · 5 min
🚏 Linnahall (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
369 m · 5 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
499 m · 7 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
681 m · 9 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
754 m · 10 min
🎓 Püha Miikaeli Kool
Põhikool · Põhikool
801 m · 11 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
940 m · 13 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
955 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 183 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1959
Kortereid kokku24
Korruseid4
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus2 182 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonTellis
Lifte0
Müratase61 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101010755 · kanne muudetud 30.05.2025.

Tellis · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101010755) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78408:801:3890 · pindala 2 182 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78408:801:3890) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Jahu tn 8 korteriühistu (registrikood 80173677). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€5,25/m² kuustüüpiline korter €272 kuus · k.a kommunaalid · Kalamaja asum mediaan €2,97/m² kuus
Ühistu maksed€1,55/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,39/m² · Kalamaja asum mediaan €1,46/m² kuus
Remondifond€15 248€12/m² · piirkonna tavapärases vahemikus
Laenud€279 539€225/m² · 3,79% fikseeritud · kuni 2038 · Swedbank
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€23 172€19 087
sh remondifondi maksed€5 809€4 470
Remondikulud€5 809€5 071
Remondifondi jääk€15 248€13 793
Laenujääk€279 539€296 044
Raha€28 031€21 317
Reservkapital€1 253€1 253
Aasta tulem−€1 151€994
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Haldustasu€7 1330,48
KÜ halduskulu€600,00
Heakord ja hooldus€9 6850,65
Kindlustus€4850,03
Remonditasud€5 8090,39

24 korterit · liikmeid 24 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (1 242 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633591) · Postiindeks: 10415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Jahu tn korterelamud

6 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 393/m² (n=6) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Jahu tn 1a 2016 €4 844 ~€354 474 B Vaata →
Jahu tn 6/1 2020 €5 455 ~€206 143 C Vaata →
Jahu tn 6/3 2020 €5 400 ~€270 000 C Vaata →
Jahu tn 8 See hoone 1959 €3 941 ~€160 968 C Aktiivne
Jahu tn 10 1951 €3 940 ~€198 970 G Vaata →
Jahu tn 11 1917 €3 740 ~€207 541 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101010755 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR kanne 30.05.2025) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78408:801:3890 ↗ Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 12 kuulutust 500 m raadiuses · tootlus 4,6–5,6% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=12 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 1959. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Jahu tn 8, Tallinn?

Jahu tn 8 on 1959. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 24 korterit. EHR kood on 101010755 ja katastritunnus 78408:801:3890. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Jahu tn 8 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 3 941 €/m². Hinnangu vahemik on 3 567–4 315 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €160 968.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Jahu tn 8?

3 941 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €157 640 ja 50 m² korteri väärtus umbes €197 050. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €154 755–€187 245; 2-toaline: €179 757–€217 496; 3-toaline: €221 358–€267 831.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €4 788/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €169 016, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €620–€760 kuus ja brutotootluse hinnang 4,6–5,6%.

Kas Jahu tn 8 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 183 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Jahu tn 8 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 3% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 61 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Jahu tn 8?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €5,25/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €272 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,55/m² kuus, sh remondifond €0,39/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €15 248. Ühistu laenujääk oli €279 539. Võrdluseks: Kalamaja asum 184 ühistu mediaan oli €2,97/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 05.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu