Estiq Value / Tallinn / Põhja-Tallinna / Jahu tn 6/1
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Jahu tänav 6/1, Tallinn

Jahu tn 6/1 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on 2020. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 11 korterit (EHR 120832165). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 5 455 €/m² (hinnanguvahemik 4 937–5 973 €/m², ±10%).

Jahu tänav 6/1, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
4 korrust 11 korterit EHR 120832165 ↗ Kataster 78401:101:2922 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Jahu tn 6/1 on 2020. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu, 11 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €5 455/m², 72,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120).

Jahu tn 6/1 on 2020. aastal valminud 4-korruseline korterelamu Põhja-Tallinna linnaosas, 11 korterit. Kandekonstruktsioon: Metall (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 1-toaline (4 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 5 455 €/m², mis on umbes 72,1% üle Põhja-Tallinna mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €3 169/m², 04.2026, n=120). Tüüpiline korter (1-toaline, 33,7 m²) on ligikaudu €206 143.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 2020. aasta ehitusaeg.

€610–€740/kuu

Tüüpilise 1-toalise korteri turuüür (3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~95 €, talvel ~220 € · 100% möbleeritud
3,4–4,4%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 4 33.3 – 35.6 m² €6 117 €188 774–€228 406
2-toaline 4 50.5 – 62.1 m² €5 455 €263 624–€318 970
3-toaline 2 70 m² €5 324 €337 275–€408 085
4-toaline 1 76.9 m² €5 460 €379 986–€459 762
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 34.1 m² 2-toaline · 53.4 m² 3-toaline · 70 m² 4-toaline · 76.9 m²
− 33,7 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€206 143
ca €6 117 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €216 450
Eeldatav üüritulu €610–€740/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €6 423/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,9 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,1

Kalarand peatus 146 m / 2 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase7,6

Gustav Adolfi Gümnaasium 522 m; riigieksamite tase 75.1/100; lasteaed 175 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond5,9

79% tundidest hea, 3% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 61 dB (lärmakas), modelleeritud (Lden), lähim park Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 375 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,5

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=189): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +4,2%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus9,2

2020. a; kandekonstruktsioon Metall.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 31.10.2024); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu8,2

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 375 m; toidukauplused 771 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus7,3

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 57 tehingut kohordis „2016-2020 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Jahu tn 6/1

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 8,1 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +4%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 164 tunninäidust (07.12.2025–06.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 79% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 3% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

61 dB Lden · lärmakas

Liiklusmüra hinnang on 8 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Põhja-Tallinna · 2016-2020 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 138 tehingut · 2016-2020 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. -7.8% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Jahu tn 6/1 AVM tase: €5 455/m² 2026 Q2 liiga vähe tehinguid4 tehingut liiga vähe tehinguid— €4 536 2024 Q3 29 tehingut €4 363 2024 Q4 29 tehingut €4 652 2025 Q1 11 tehingut €4 256 2025 Q2 12 tehingut €4 110 2025 Q3 27 tehingut €4 483 2025 Q4 15 tehingut €4 289 2026 Q1 11 tehingut €4 250 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€5 455/m²
Hinnavahemik
€4 937–5 973
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 1-toaline · 33,7 m²)
€216 450
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€6 423/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 14 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.446172, 24.744083 · katastritunnus 78401:101:2922.

🚏 Kalarand peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
146 m · 2 min
🧒 Kalamaja Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
175 m · 2 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
203 m · 3 min
🧒 Mudila Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
265 m · 4 min
🚏 Põhja puiestee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
275 m · 4 min
🚏 Linnahall (ajutine) peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
326 m · 4 min
🚏 Kalamaja peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
332 m · 4 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
375 m · 5 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 75.1/100
522 m · 7 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Gümnaasium · Gümnaasium
667 m · 9 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarket · Igapäevakaubad
771 m · 10 min
🎓 Püha Miikaeli Kool
Põhikool · Põhikool
771 m · 10 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
953 m · 13 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Park ja roheala · Puhke- ja jalutusala
983 m · 13 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 14 objekti, lähim peatus 146 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Põhja-Tallinna linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

437 817 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 18.7% · 81 762
18–64 (Tööealised) 62.4% · 273 008
65 ja vanemad (Seeniorid) 19% · 83 047

Haridustase (15+)

368 377 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.7% · 46 946
Keskharidus või kutseharidus 37.4% · 137 875
Kõrgharidus või magistrikraad 47.1% · 173 485
Haridustase teadmata 2.7% · 10 071

Ehitusaeg & elamufond

225 177 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 11.1% · 25 046
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 147 900
Taasiseseisvunud (1991–2010) 13% · 29 357
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 9.2% · 20 698

Enim ehitatud periood: 1981–1990.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 3.6%
B-klass (Madalenergia) 5.5%
C-klass (Hea energiatõhusus) 6.9%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 6.1%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.6%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 11.1%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta2020
Kortereid kokku11
Korruseid4
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus6 802 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMetall
Lifte6
Müratase61 dB (lärmakas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 120832165 · kanne muudetud 06.08.2026.

Metall · lifte EHR-i järgi: 6.

EHR portaal (kood: 120832165) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78401:101:2922 · pindala 6 802 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78401:101:2922) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Jahu tn 6 // Väike-Patarei tn 1 korteriühistu (registrikood 80567940). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Tüüpiline korter€197 kuuskõik kulud k.a kommunaalid
Ühistu maksed€83 949aastas, ilma kommunaalideta
Remondifond€26 781jääk aasta lõpus
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€83 949€74 703
sh remondifondi maksed€6 863€8 301
Remondikulud€10 062€11 908
Remondifondi jääk€26 781€11 065
Raha€33 793€18 534
Reservkapital€15 619€8 042
Aasta tulem€355€789
Ühistu maksed liigiti2025
Hooldustasud€13 439
Heakorra tasud€45 412
Haldustasud€15 037
Remonditasud€6 863
Kindlustus€3 198

liikmeid 74 eraisikut + 20 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). Võrdlus: Kalamaja asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE03683152) · Postiindeks: 10415

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Jahu tn korterelamud

6 hoonet tänaval · tänava mediaan €4 393/m² (n=6) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Jahu tn 1a 2016 €4 844 ~€354 474 B Vaata →
Jahu tn 6/1 See hoone 2020 €5 455 ~€206 143 C Aktiivne
Jahu tn 6/3 2020 €5 400 ~€270 000 C Vaata →
Jahu tn 8 1959 €3 941 ~€160 968 C Vaata →
Jahu tn 10 1951 €3 940 ~€198 970 G Vaata →
Jahu tn 11 1917 €3 740 ~€207 541 E ~ Vaata →

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 120832165 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 06.08.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78401:101:2922 ↗ Maa- ja Ruumiamet 13.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 3 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,4–4,4% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=3 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 2020. aasta ehitusaeg: kaasaegne uusehitis; tehnosüsteemid ja konstruktsioonid on ehitusaasta põhjal eeldatavalt heas seisukorras (tegelik seisukord tuleb kontrollida).
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Jahu tn 6/1, Tallinn?

Jahu tn 6/1 on 2020. aastal ehitatud 4-korruseline korterelamu asukohas Põhja-Tallinna linnaosa, milles on kokku 11 korterit. EHR kood on 120832165 ja katastritunnus 78401:101:2922. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Jahu tn 6/1 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 5 455 €/m². Hinnangu vahemik on 4 937–5 973 €/m². Tüüpilise 1-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €206 143.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Jahu tn 6/1?

5 455 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €218 200 ja 50 m² korteri väärtus umbes €272 750. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €188 774–€228 406; 2-toaline: €263 624–€318 970; 3-toaline: €337 275–€408 085; 4-toaline: €379 986–€459 762.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €6 423/m², tüüpilise 1-toalise puhul umbes €216 450, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 1-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 1-toalise korteri hinnanguline turuüür on €610–€740 kuus ja brutotootluse hinnang 3,4–4,4%.

Kas Jahu tn 6/1 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 146 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Jahu tn 6/1 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 189 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 79% oli kahes parimas ja 3% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 61 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Jahu tn 6/1?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi maksis tüüpiline korter kokku €197 kuus koos kommunaalteenustega. Remondifondi jääk aasta lõpus oli €26 781. Ühistul laenu ei olnud. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu