Rekisteritiedot 5.10.2026 Põhja-Tallinna · Tallinn

Jahu tänav 8, Tallinn

Jahu tn 8 (Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa) on vuonna 1959 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo, 24 asuntoa (EHR 101010755). Estiq AVM -malliarvio on 3 941 €/m² (vaihteluväli 3 567–4 315 €/m²) 5.10.2026.

Jahu tänav 8, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 08.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
4 kerrosta 24 asuntoa EHR 101010755 ↗ Kiinteistötunnus 78408:801:3890 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Jahu tn 8 on vuonna 1959 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo, 24 asuntoa, energialuokka C. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 941/m², 24,4 % yli alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120).

Jahu tn 8 on vuonna 1959 valmistunut 4-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna, 24 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 1h (8 kpl). Energialuokka C (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 941 €/m², noin 24,4 % yli alueen Põhja-Tallinna mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 169/m², 4/2026, n=120). Tyypillinen asunto (1h, 35,3 m²) on noin €160 968.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka C, maantason pysäköinti ja 1959 rakennusvuosi.

€620–€760/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 1h asunnolle (12 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 12 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€67, talvi ~€130 · 82% kalustettu
4,6–5,6%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 8 34.3 – 52.2 m² €4 560 €154 755–€187 245
2h 8 36.3 – 53.3 m² €3 941 €179 757–€217 496
3h 8 66.3 – 68.7 m² €3 629 €221 358–€267 831
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 37.5 m² 2h · 50.4 m² 3h · 67.4 m²
− 35,3 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€160 968
ca €4 560 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €169 016
Arvioitu vuokratuotto €620–€760/kk
Pyyntihinta / m² €4 788/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,5 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet9,0

Kalarand pysäkki 183 m / 2 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut7,7

Gustav Adolfi Gümnaasium 499 m; ylioppilaskokeiden taso 75.1/100; päiväkoti 134 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö5,9

79% tunneista hyvä, 3% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohtalainen), melutaso 61 dB (meluisa), mallinnettu (Lden), lähin puisto Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 355 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski6,5

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=189): kohonnut riski; 12 kk vs edelliset 12 kk: +4,2%.

Paino 10%
Kunto ja ikä6,1

Rakennettu 1959; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys7,8

EHR-energiatodistus C (myönnetty 06.03.2022); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,2

Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad 355 m; ruokakaupat 754 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä8,3

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (540 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1940-1970”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Jahu tn 8

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: korkea · indeksi 8,1 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 189 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: +4%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohtalainen

Viimeisen 12 kk:n 2 164 tuntilukemasta (07.12.2025–06.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 79% kahdessa parhaassa luokassa, 18% keskimmäisessä ja 3% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

61 dB Lden · meluisa

Arvioitu tieliikennemelu on 8 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Korkea · 50–100 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se ylittää 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Põhja-Tallinna · otos: rakennusvuosi 1940-1970.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 1 149 kauppaa · rakennusvuosi 1940-1970)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Kalamaja (asum) · rakennusvuosi 1940-1970 · €3 144 (2026 Q1) +1.5% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Jahu tn 8 AVM-taso: €3 941/m² €2 625 2024 Q3 157 kauppaa €2 668 2024 Q4 159 kauppaa €2 650 2025 Q1 139 kauppaa €2 851 2025 Q2 154 kauppaa €2 669 2025 Q3 194 kauppaa €2 684 2025 Q4 128 kauppaa €2 691 2026 Q1 148 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 977 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 70 €2 680 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 941/m²
Hintahaarukka
€3 567–4 315
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 1h · 35,3 m²)
€169 016
Indikatiivinen pyyntihinta€4 788/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 14 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.446414, 24.742537 · kiinteistötunnus 78408:801:3890.

🧒 Kalamaja Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
134 m · 2 min
🚏 Kalarand pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
183 m · 2 min
🧒 Kelluke Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
192 m · 3 min
🚏 Kalamaja pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
289 m · 4 min
🚏 Põhja puiestee pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
294 m · 4 min
🧒 Mudila Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
299 m · 4 min
🌳 Noblessneri ja Kalaranna rannapromenaad
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
355 m · 5 min
🚏 Linnahall (ajutine) pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
369 m · 5 min
🎓 Gustav Adolfi Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 75.1/100
499 m · 7 min
🎓 Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium
Lukio · Lukio
681 m · 9 min
🛒 Balti Jaama Turg & Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
754 m · 10 min
🎓 Püha Miikaeli Kool
Peruskoulu · Peruskoulu
801 m · 11 min
🌳 Kalamaja kalmistupark
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
940 m · 13 min
🌳 Toompark ja Snelli tiik
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
955 m · 13 min
10 minuutin kävelymatkalla: 14 kohdetta, lähin pysäkki 183 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Põhja-Tallinna linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

437 817 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.7% · 81 762
18–64 (Työikäiset) 62.4% · 273 008
65 ja vanhemmat (Seniorit) 19% · 83 047

Koulutustaso (15+)

368 377 asukasta
Perusaste tai alempi 12.7% · 46 946
Keskiaste tai ammatillinen 37.4% · 137 875
Korkeakoulututkinto 47.1% · 173 485
Koulutustaso tuntematon 2.7% · 10 071

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

225 177 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.1% · 25 046
Neuvostoaika (1946–1990) 65.7% · 147 900
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 13% · 29 357
Uudiskohteet (2011+) 9.2% · 20 698

Eniten rakennettu aikakausi: 1981–1990.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.6%
Luokka B (Matalaenergia) 5.5%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6.9%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 6.1%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 66.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.1%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1959
Asuntoja yhteensä24
Kerroksia4
EnergialuokkaC
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala2 182 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Hissejä0
Melutaso61 dB (meluisa)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101010755 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Tiili · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101010755) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78408:801:3890 · pinta-ala 2 182 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78408:801:3890) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Jahu tn 8 korteriühistu (rekisteritunnus 80173677). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€5,25/m² / kktyypillinen asunto €272/kk · sis. käyttömaksut · Kalamaja (asum) mediaani €2,97/m² / kk
Vastikkeet€1,55/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,39/m² · Kalamaja (asum) mediaani €1,46/m² / kk
Korjausrahasto€15 248€12/m² · alueen tavanomaisella välillä
Lainat€279 539€225/m² · 3,79% kiinteä · 2038 · Swedbank
Tilikausi20252024
Vastikkeet€23 172€19 087
josta korjausrahasto€5 809€4 470
Korjauskulut€5 809€5 071
Korjausrahaston saldo€15 248€13 793
Lainaa jäljellä€279 539€296 044
Rahavarat€28 031€21 317
Vararahasto€1 253€1 253
Tilikauden tulos−€1 151€994
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Haldustasu€7 1330,48
KÜ halduskulu€600,00
Heakord ja hooldus€9 6850,65
Kindlustus€4850,03
Remonditasud€5 8090,39

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

24 asuntoa · jäseniä 24 yksityistä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (1 242 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Kalamaja (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00633591) · Postinumero: 10415

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Jahu tn

6 taloa kadulla · kadun mediaani €4 393/m² (n=6) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Jahu tn 1a 2016 €4 844 ~€354 474 B Katso →
Jahu tn 6/1 2020 €5 455 ~€206 143 C Katso →
Jahu tn 6/3 2020 €5 400 ~€270 000 C Katso →
Jahu tn 8 Tämä talo 1959 €3 941 ~€160 968 C Aktiivinen
Jahu tn 10 1951 €3 940 ~€198 970 G Katso →
Jahu tn 11 1917 €3 740 ~€207 541 E ~ Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101010755 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78408:801:3890 ↗ Maanmittauslaitos 05.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 12 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 4,6–5,6 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=12 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

C · tämä rakennus Energiatehokas Hyvä perustehokkuus

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1959 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka C: yleensä keskimääräinen lämmitystarve. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Jahu tn 8, Tallinn?

Jahu tn 8 on vuonna 1959 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Põhja-Tallinna linnaosa, jossa on 24 asuntoa. EHR-koodi on 101010755 ja kiinteistötunnus 78408:801:3890. Estiqin mukaan energialuokka C.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Jahu tn 8?

Estiq AVM -arvio on 3 941 €/m². Arvoväli on 3 567–4 315 €/m². Tyypillisen 1h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €160 968.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Jahu tn 8?

3 941 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €157 640 ja 50 m² asunnon noin €197 050. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €154 755–€187 245; 2h: €179 757–€217 496; 3h: €221 358–€267 831.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €4 788/m² (tyypilliselle 1h asunnolle noin €169 016), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 1h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 1h asunnon arvioitu markkinavuokra on €620–€760 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 4,6–5,6 %.

Sopiiko Jahu tn 8 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 183 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Jahu tn 8 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 189 tapahtumaa (taso: korkea). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 79 % oli kahdessa parhaassa ja 3 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohtalainen). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 61 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: korkea (50–100 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Jahu tn 8?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €5,25/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €272 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,55/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,39/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €15 248. Taloyhtiön lainaa oli jäljellä €279 539. Vertailun vuoksi alueen Kalamaja (asum) 184 taloyhtiön mediaani oli €2,97/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 05.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä