Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Astangu tn 60
Registriandmed seisuga 4. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Astangu tänav 60, Tallinn

Astangu tn 60 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 1986. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 75 korterit (EHR 101020123). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 04.10.2026 2 493 €/m² (hinnanguvahemik 2 256–2 730 €/m², ±10%).

Astangu tänav 60, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
5 korrust 75 korterit EHR 101020123 ↗ Kataster 78406:604:0470 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Astangu tn 60 on 1986. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu, 75 korterit, energiaklass C. Estiq AVM baastase on €2 493/m², 7,3% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Astangu tn 60 on 1986. aastal valminud 5-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 75 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 2-toaline (41 tk). Energiaklass C (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 493 €/m², mis on umbes 7,3% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (2-toaline, 47,6 m²) on ligikaudu €124 046.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass C, maapealne parkimine ja 1986. aasta ehitusaeg.

€410–€500/kuu

Tüüpilise 2-toalise korteri turuüür (5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood).

📊 Turuandmed · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood
Kommunaalid: suvel ~80 €, talvel ~165 € · 100% möbleeritud
3,9–4,9%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 18 31.1 – 31.8 m² €2 637 €74 936–€90 668
2-toaline 41 46.9 – 48 m² €2 606 €112 025–€135 545
3-toaline 16 47.4 – 64.1 m² €2 263 €124 315–€150 414
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 31.4 m² 2-toaline · 47.5 m² 3-toaline · 60.7 m²
− 47,6 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€124 046
ca €2 606 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €130 248
Eeldatav üüritulu €410–€500/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 736/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,2

Harku-Kadaka peatus 103 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,6

Tallinna Järveotsa Gümnaasium 564 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 1049 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond6,8

76% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 55 dB (märgatav), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 1416 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=26): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +63,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,8

1986. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud7,8

Energiamärgis C (väljastatud 11.11.2020); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu5,6

Õismäe tiigi puhkeala 1416 m; toidukauplused 2153 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 399 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Astangu tn 60

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 26 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +63%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 903 tunninäidust (07.12.2025–12.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 76% kahes parimas klassis, 18% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

55 dB Lden · märgatav

Liiklusmüra hinnang on 2 dB üle WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden).

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 861 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Astangu asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 084 (2025 Q4) +9.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Astangu tn 60 AVM tase: €2 493/m² €2 046 2024 Q3 106 tehingut €2 076 2024 Q4 130 tehingut €2 171 2025 Q1 112 tehingut €2 203 2025 Q2 114 tehingut €2 216 2025 Q3 123 tehingut €2 266 2025 Q4 118 tehingut €2 371 2026 Q1 112 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 205 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 46 €2 470 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 493/m²
Hinnavahemik
€2 256–2 730
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 2-toaline · 47,6 m²)
€130 248
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 736/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.404571, 24.640550 · katastritunnus 78406:604:0470.

🚏 Harku-Kadaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
103 m · 1 min
🚏 Järveotsa kool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
293 m · 4 min
🚏 Astangu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
469 m · 6 min
🎓 Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
564 m · 8 min
🚏 Kassi peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
622 m · 8 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 55.1/100
1013 m · 14 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1049 m · 14 min
🎓 Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 70.5/100
1094 m · 15 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
1416 m · 19 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
2153 m · 29 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 103 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1986
Kortereid kokku75
Korruseid5
EnergiamärgisC
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 854 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase55 dB (märgatav)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101020123 · kanne muudetud 01.06.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101020123) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78406:604:0470 · pindala 1 854 m².

Sihtotstarve: 100% Elamumaa.

Katastrikaart (78406:604:0470) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Astangu tn 60 korteriühistu (registrikood 80151517). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€2,68/m² kuustüüpiline korter €121 kuus · k.a kommunaalid · Astangu asum mediaan €2,77/m² kuus
Ühistu maksed€0,51/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,04/m² · Astangu asum mediaan €0,96/m² kuus
Remondifond€91 979€26/m² · piirkonna kõrgeim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€21 242€25 276
sh remondifondi maksed€1 592€8 544
Remondikulud€1 592€8 544
Remondifondi jääk€91 979€62 302
Raha€112 774€83 733
Reservkapital€8 994€8 994
Aasta tulem€2 162−€3 844
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€19 6500,47
Remonditasud€1 5920,04

75 korterit · liikmeid 75 eraisikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 486 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Astangu asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00639968) · Postiindeks: 13519

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Astangu tn korterelamud

19 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 493/m² (n=19) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Astangu tn 19/1 2017 €3 082 ~€157 507 B ~ Vaata →
Astangu tn 19/2 2017 €3 070 ~€217 302 B ~ Vaata →
Astangu tn 19/3 2017 €3 083 ~€157 703 B ~ Vaata →
Astangu tn 21/1 2006 €2 519 ~€147 545 D Vaata →
Astangu tn 21/2 2006 €2 562 ~€149 017 D Vaata →
Astangu tn 21/3 2006 €2 512 ~€135 270 D Vaata →
Astangu tn 23 2022 €3 406 ~€170 300 B Vaata →
Astangu tn 24 1991 €2 246 ~€105 773 D Vaata →
Astangu tn 60 See hoone 1986 €2 493 ~€124 046 C Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101020123 Maa- ja Ruumiamet 04.10.2026 (EHR kanne 01.06.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78406:604:0470 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 5 kuulutust 500 m raadiuses, sama ehitusperiood · tootlus 3,9–4,9% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=5 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

C · see hoone Energiatõhus Hea tavapärane tõhusus

Olulised riskid

  • 1986. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass C: eeldatavalt keskmine küttevajadus. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Astangu tn 60, Tallinn?

Astangu tn 60 on 1986. aastal ehitatud 5-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 75 korterit. EHR kood on 101020123 ja katastritunnus 78406:604:0470. Estiqi andmetel energiaklass C.

Mis on Astangu tn 60 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 493 €/m². Hinnangu vahemik on 2 256–2 730 €/m². Tüüpilise 2-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €124 046.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Astangu tn 60?

2 493 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €99 720 ja 50 m² korteri väärtus umbes €124 650. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €74 936–€90 668; 2-toaline: €112 025–€135 545; 3-toaline: €124 315–€150 414.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 736/m², tüüpilise 2-toalise puhul umbes €130 248, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 2-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 2-toalise korteri hinnanguline turuüür on €410–€500 kuus ja brutotootluse hinnang 3,9–4,9%.

Kas Astangu tn 60 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 103 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Astangu tn 60 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 26 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 76% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 55 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Astangu tn 60?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €2,68/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €121 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €0,51/m² kuus, sh remondifond €0,04/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €91 979. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Astangu asum 34 ühistu mediaan oli €2,77/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 04.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu