Estiq Value / Tallinn / Haabersti / Astangu tn 52
Registriandmed seisuga 3. oktoober 2026 Haabersti · Tallinn

Astangu tänav 52, Tallinn

Astangu tn 52 (Tallinn, Haabersti linnaosa) on 1990. aastal ehitatud 13-korruseline korterelamu, 72 korterit (EHR 101011186). Estiq AVM mudelihinnangul on korterite turuväärtuse baastase seisuga 03.10.2026 2 147 €/m² (hinnanguvahemik 1 943–2 351 €/m², ±10%).

Astangu tänav 52, Tallinn – hoone aerofoto, kontuur ehitisregistri (EHR) andmetest
Aerofoto · hoone kontuur ehitisregistrist (EHR) · Ortofoto 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avaandmete litsents)
13 korrust 72 korterit EHR 101011186 ↗ Kataster 78406:604:0009 ↗ Eraomand · korteriomand

Estiq koondab selle hoone kohta korterite hinnataseme, AVM-väärtuse, turutrendi, asukoha, elukeskkonna, EHR-i tehnilised andmed ning riiklike registrite tõendid ühele lehele.

Vajad panga jaoks ametlikku hindamisakti? Telli EVS 875 hindamine →

Ümbrus lühidalt

Kuus näitajat selle aadressi kohta. Vajuta, et näha allikat ja seda, mida näitaja ei ütle.

Automaatse turuväärtuse ja hoone andmete kokkuvõte

Astangu tn 52 on 1990. aastal ehitatud 13-korruseline korterelamu, 72 korterit, energiaklass E. Estiq AVM baastase on €2 147/m², 20,2% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96).

Astangu tn 52 on 1990. aastal valminud 13-korruseline korterelamu Haabersti linnaosas, 72 korterit. Kandekonstruktsioon: Monteeritav raudbetoon (Ehitisregister). Levinuim korteritüüp majas on 3-toaline (33 tk). Energiaklass E (energiamärgise järgi).

Estiq AVM baastase selle maja korteritele on 2 147 €/m², mis on umbes 20,2% alla Haabersti mediaani (korterite notariaaltehingute mediaan €2 690/m², 04.2026, n=96). Tüüpiline korter (3-toaline, 63,2 m²) on ligikaudu €127 601.

✓ Sobib hästi

Esmakodu ostjale, 1–2 liikmelisele leibkonnale ja üüriinvestorile.

⚠ Arvesta

Energiaklass E, maapealne parkimine ja 1990. aasta ehitusaeg.

€500–€610/kuu

Tüüpilise 3-toalise korteri turuüür (2 kuulutust selles hoones).

📊 Turuandmed · 2 kuulutust selles hoones
Kommunaalid: suvel ~100 €, talvel ~200 € · 100% möbleeritud
4,7–5,7%

Hinnanguline brutotootlus (tuletatud tegelikest üürituru andmetest).

turuandmetest

Korterite hinnad ja tubade jaotus

Ehitisregistri (EHR) ametlik korterite jaotus ja Estiq väärtusvahemikud.

Korter Arv Tüüpiline pind €/m² Väärtusvahemik
1-toaline 15 35.5 – 37.3 m² €2 595 €86 189–€104 284
2-toaline 21 45 – 48.1 m² €2 339 €99 489–€120 377
3-toaline 33 60.1 – 64.5 m² €2 019 €114 565–€138 617
4-toaline 3 75.5 – 76.1 m² €2 019 €138 684–€167 800
Enamik kortereid ei ole siiski ühetaolised: tegelik tehinguväärtus sõltub korrusest, siseviimistlusest, panipaigast ja parkimiskohast.

Korteri Kiirkalkulaator

Hoonepõhine benchmark + korteri omadused. Vali parameetrid ja näe arvestuslikku turuväärtust koheselt.

1-toaline · 36.7 m² 2-toaline · 47 m² 3-toaline · 62.7 m² 4-toaline · 75.9 m²
− 63,2 m² +
Vajab remonti −10% Heas korras Renoveeritud +10%
1. korrus −2% Kesk-korrus Viimane korrus
Rõdu / lodža +€3 000 Panipaik +€2 000 Parkimiskoht +€5 000
Arvestuslik turuväärtusMudeli statistiline hinnang sellele, millise hinnaga sarnane korter selles hoones tõenäoliselt müüakse. Põhineb Maa- ja Ruumiameti tehinguandmetel ja võrreldavatel korteritel. Tegelik hind võib erineda mõne protsendi võrra. Ei ole EVS 875 hindamisakt.
€127 601
ca €2 019 / m² · mudeli indikatiivne hinnang
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishindSoovituslik müügikuulutuse lähtehind: arvestuslik turuväärtus +5%. Tallinnas müüakse korterid keskmiselt 3–5% alla lõpliku kuulutuse hinna, seega jätab see ruumi läbirääkimisteks. Ei ole tehinguhind ega garantii. €133 981
Eeldatav üüritulu €500–€610/k
Pakkumishind ruutmeetri kohta €2 120/m²
Kauplemisruum 3–5%
Metoodika: automatiseeritud AVM-statistiline väärtus, mis tugineb Maa-ameti tehinguandmetele. Ei asenda kutselise kinnisvarahindaja EVS 875 standardile vastavat eksperthinnangut.

Estiq Building Scorecard™

8-mõõtmeline elukeskkonna, turvalisuse, taristu ja turu audit.

Koondskoor
7,2 / 10

Estiq Building Score on Estiqi enda koondindikaator, mitte ametlik hinnang; komponentide kaalud on toodud allpool. Metoodika

Asukoht & ühendused9,3

Harku-Kadaka peatus 58 m / 1 min; kiire ühendus kesklinnaga.

Kaal 20%
Haridus & koolide tase5,6

Tallinna Järveotsa Gümnaasium 581 m; riigieksamite tase 57.2/100; lasteaed 1071 m.

Kaal 15%
Õhukvaliteet & keskkond7,4

78% tundidest hea, 6% halb (12 kuu keskmine, tase: mõõdukas), müratase 52 dB (mõõdukas), modelleeritud (Lden), lähim park Õismäe tiigi puhkeala 1459 m. Allikad: Estiqi müramudel (CNOSSOS-EU lähendus); Estiqi õhuindeks Keskkonnaagentuuri andmetel.

Kaal 10%
Turvalisus & kuritegevuse risk6,8

PPA avaandmed (H3 ala (~0,7 km²), 24 kuud kuni 26.08.2026, n=26): kõrgem risk; viimased 12 kuud vs eelnevad 12: +63,0%.

Kaal 10%
Seisukord & vanus7,6

1990. a; kandekonstruktsioon Monteeritav raudbetoon.

Kaal 15%
Energiatõhusus & küttekulud5,2

Energiamärgis E (väljastatud 12.02.2010, aegunud märgis); kütteliik Kaugküte.

Kaal 10%
Elukeskkond & taristu5,5

Õismäe tiigi puhkeala 1459 m; toidukauplused 2272 m.

Kaal 10%
Turulikviidsus & nõudlus8,2

Maa-ameti tehingumaht selles mikropiirkonnas (viimase 4 kvartali jooksul 399 tehingut kohordis „1971-1990 ehitusaasta”).

Kaal 10%

Keskkond ja ohutus: Astangu tn 52

Ametlikud avaandmed ja Estiqi mudelid selle hoone asukoha kohta. Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit. Kuidas arvutame.

Turvalisus

Sündmuste tase: kõrge · indeks 7,5 / 10

Politsei- ja Piirivalveameti avaandmetes on ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 26 registreeritud sündmust (andmed kuni 26.08.2026). Viimase 12 kuu tase võrreldes eelmise 12 kuuga: +63%.

Sagedasemad liigid: vargus, vandalism, pisivargus.

Loeb politseisse jõudnud sündmusi, mitte turvatunnet.

Allikas: PPA avaandmed.

Õhukvaliteet

Mõõdukas

Viimase 12 kuu 2 622 tunninäidust (07.12.2025–11.10.2026, selle hoone ruut (~0,1 km²)): 78% kahes parimas klassis, 16% keskmises ja 6% kahes halvimas klassis viiest.

Allikas: Keskkonnaagentuur, tunniandmed.

Müra

52 dB Lden · mõõdukas

Liiklusmüra hinnang jääb WHO soovitusliku taseme (53 dB Lden) piiresse.

Allikas: Estiqi müramudel, OpenStreetMap.

Radoon pinnases

Kõrge · 50–100 kBq/m³

Radoonisisaldus pinnaseõhus. Hinnang põhineb selle ruudu mõõtmistel. See on üle 50 kBq/m³ piiri, millest alates on uusehitisel vaja radooniohutut lahendust (EVS 840). Kogu omavalitsuse üldklass: Kõrge või väga kõrge.

Pinnaseõhu näit, mitte korteri siseõhk; puudutab eelkõige keldrit ja 1. korrust.

Allikas: Eesti radooniriski kaart (Eesti Geoloogiateenistus).

Hinnatrend ja müügistrateegia

Tehingud 2024 Q3–2026 Q2 · Maa-amet · Haabersti · 1971-1990 ehitusaasta valim.

Kvartalipõhine €/m² tehinguhind (Valim: 861 tehingut · 1971-1990 ehitusaasta)
Tehingud ✨ Prognoos 2026 Q4 Meetod: kaalutud lineaarne regressioon viimase 6 kvartali põhjal, summutus 0,75, piir ±5%/kv. Ei ole garantii. Astangu asum · 1971-1990 ehitusaasta · €2 084 (2025 Q4) +9.2% a/a (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Astangu tn 52 AVM tase: €2 147/m² €2 046 2024 Q3 106 tehingut €2 076 2024 Q4 130 tehingut €2 171 2025 Q1 112 tehingut €2 203 2025 Q2 114 tehingut €2 216 2025 Q3 123 tehingut €2 266 2025 Q4 118 tehingut €2 371 2026 Q1 112 tehingut Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe. €2 205 2026 Q2 Osaline kvartal: Maa-ameti andmed alles laekuvad; trendi ja a/a arvutusse ei lähe.osaline · 46 €2 470 2026 Q4 ✨ Prognoos

Müügistrateegia

AVM turuväärtus
€2 147/m²
Hinnavahemik
€1 943–2 351
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind (Tüüpiline 3-toaline · 63,2 m²)
€133 981
Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind€2 120/m²
Kauplemisruum~3–5%

Asukohakaart ja lähimad taristuobjektid

10 minuti jalutuskäigu raadiuses asub 10 olulist taristuobjekti · Koordinaadid 59.404455, 24.638470 · katastritunnus 78406:604:0009.

🚏 Harku-Kadaka peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
58 m · 1 min
🚏 Järveotsa kool peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
305 m · 4 min
🚏 Astangu peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
352 m · 5 min
🎓 Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 57.2/100
581 m · 8 min
🚏 Järveotsa tee peatus
Bussipeatus · Bussiliinid
622 m · 8 min
🎓 Tallinna Õismäe Gümnaasium
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 55.1/100
1063 m · 14 min
🧒 Meelespea Lasteaed
Lasteaed · Alusharidus
1071 m · 14 min
🎓 Tallinna Õismäe Vene Lütseum
Gümnaasium · Riigieksamite tase: 70.5/100
1159 m · 15 min
🌳 Õismäe tiigi puhkeala
Park · Roheala
1459 m · 19 min
🛒 Mustika Keskus Prisma
Supermarket · Supermarket
2272 m · 30 min
10 minuti jalutuskäigu kaugusel: 10 objekti, lähim peatus 58 m.

Piirkonna ehitusajastu & rahvastik: Haabersti linnaosa

Statistikaamet REL2021 ja Ehitisregistri ametlikud avaandmed.

Elanike vanusejaotus

46 750 elanikku
0–17 (Lapsed & noored) 19.7% · 9 208
18–64 (Tööealised) 60% · 28 038
65 ja vanemad (Seeniorid) 20.3% · 9 504

Haridustase (15+)

38 987 elanikku
Põhiharidus või madalam 12.6% · 4 918
Keskharidus või kutseharidus 37.7% · 14 686
Kõrgharidus või magistrikraad 47.6% · 18 572
Haridustase teadmata 2.1% · 811

Ehitusaeg & elamufond

22 911 eluruumi
Ajalooline & EW (< 1945) 0.3% · 80
Nõukogude periood (1946–1990) 65.7% · 15 057
Taasiseseisvunud (1991–2010) 16.1% · 3 691
Kaasaegsed uusarendused (2011+) 16.8% · 3 860

Enim ehitatud periood: 1971–1980.

Energiatõhususe jaotus A–G

A-klass (Liginullenergia) 7.5%
B-klass (Madalenergia) 9.3%
C-klass (Hea energiatõhusus) 10.8%
D-klass (Rahuldav energiatõhusus) 5.3%
E-klass (Tüüpiline nõukogude paneel) 66.7%
F–G klass (Kõrge energiatarve) 0.3%

Hoone koondprofiil

EHR-ist ja Maa-ameti katastrist loetud näitajad; registris puuduvaid välju ei kuvata.

Ehitusaasta1990
Kortereid kokku72
Korruseid13
EnergiamärgisE
OmandivormEraomand · korteriomand
Krundi suurus1 186 m²
KüttesüsteemKaugküte
KandekonstruktsioonMonteeritav raudbetoon
Lifte0
Müratase52 dB (mõõdukas)

Riiklike registrite andmed: EHR ja kataster

Ainult see, mida Estiq loeb EHR-ist ja katastri WFS-ist. Tuleohutus- ja liftikontrolle Estiq ei jälgi.

EHR · Ehitisregister

Kood 101011186 · kanne muudetud 02.06.2026.

Monteeritav raudbetoon · lifte EHR-i järgi: 0.

EHR portaal (kood: 101011186) →

Katastriüksus (Maa-amet)

78406:604:0009 · pindala 1 186 m².

Sihtotstarve: 95% Elamumaa, 5% arimaa.

Katastrikaart (78406:604:0009) ↗

Korteriühistu ja ülalpidamiskulud

Hoonet haldab korteriühistu Tallinn, Astangu tn 52 korteriühistu (registrikood 80017629). Andmed pärinevad ühistu 2025. a majandusaasta aruandest (Äriregister).

Kulud kokku€3,32/m² kuustüüpiline korter €178 kuus · k.a kommunaalid · Astangu asum mediaan €2,77/m² kuus
Ühistu maksed€1,12/m² kuusilma kommunaalideta · remondifond €0,76/m² · Astangu asum mediaan €0,96/m² kuus
Remondifond€5 629€1,47/m² · piirkonna madalaim veerand
LaenudLaenu ei oleaasta lõpu seisuga
Majandusaasta20252024
Liikmete maksed€51 714€93 006
sh remondifondi maksed€34 852€76 150
Remondikulud€34 852€76 150
Remondifondi jääk€5 629€7 366
Raha€43 268€30 614
Reservkapital€13 802€10 000
Aasta tulem−€108−€417
Ühistu maksed liigiti2025€/m² kuus
Hooldustasud€16 8620,37
Remonditasud€34 8520,76

72 korterit · liikmeid 72 eraisikut + 2 juriidilist isikut.
Allikas: korteriühistute majandusaasta aruanded (Äriregister). €/m² = summa ÷ korterite pind ehitisregistris (3 834 m²) ÷ 12. „Kulud kokku" on aruande korteritabelis omanikele esitatud kulude summa ja sisaldab tavaliselt kütet, vett ja elektrit. Võrdlus: Astangu asum korteriühistute mediaan ja veerandid samal aastal.

Maa- ja Ruumiameti In-ADS aadressiobjekt (ADS-OID: EE00633843) · Postiindeks: 13519

KÜ andmed e-äriregistrist ↗

Astangu tn korterelamud

19 hoonet tänaval · tänava mediaan €2 493/m² (n=19) · reaalajas filtreeritav võrdlus.

Aadress Ehitusaasta Estiq €/m² Tüüpiline korter Energiaklass
Astangu tn 19/1 2017 €3 082 ~€157 507 B ~ Vaata →
Astangu tn 19/2 2017 €3 070 ~€217 302 B ~ Vaata →
Astangu tn 19/3 2017 €3 083 ~€157 703 B ~ Vaata →
Astangu tn 21/1 2006 €2 519 ~€147 545 D Vaata →
Astangu tn 21/2 2006 €2 562 ~€149 017 D Vaata →
Astangu tn 21/3 2006 €2 512 ~€135 270 D Vaata →
Astangu tn 23 2022 €3 406 ~€170 300 B Vaata →
Astangu tn 24 1991 €2 246 ~€105 773 D Vaata →
Astangu tn 52 See hoone 1990 €2 147 ~€127 601 E Aktiivne

Ametlikud andmeallikad & registrite tõendid

Otsesed andmesidemed, riiklikud registrid ja värskenduste ajatemplid.

Andmevaldkond Ametlik allikas Haldusorganisatsioon Andmed seisuga Staatus
Hoone tehnilised andmed EHR · 101011186 Maa- ja Ruumiamet 03.10.2026 (EHR kanne 02.06.2026) Kinnitatud
Katastriüksus & maakasutus Maa- ja Ruumiamet · 78406:604:0009 ↗ Maa- ja Ruumiamet 14.09.2026 Kinnitatud
Notariaalsed müügitehingud Maa- ja Ruumiameti tehingute andmebaas Maa- ja Ruumiamet 05.2026 Sünkroniseeritud
Rahvastik & loendusandmed Rahvastikuregister & RL21 Statistikaamet aastane (2021. a loendus) Ametlik
Ohutus & keskkonnaseire Mürakaardid, õhukvaliteet & PPA PPA / Keskkonnaagentuur mudelhinnang Statistiline
Üür & brutotootlus Estiq üüriandmebaas · 2 kuulutust selles hoones · tootlus 4,7–5,7% Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=2 Turuandmed
Hindamismetoodika Estiq AVM Võrdlusmeetodi põhimõtted (mitte EVS 875 eksperthinnang) 2026 mudelikaalud Statistiline

Hoone energiaklassi selgitus

Energiamärgis on ametlik dokument, mis kirjeldab hoone energia- ja küttekulude tõhusust.

E · see hoone Suurem energiatarve Märgatav soojuskadu; tüüpiline vanemale elamufondile

Olulised riskid

  • 1990. aasta ehitusaeg: tehnosüsteemid vajavad perioodilist uuendamist ja hooldust.
  • Energiaklass E: tõenäoliselt suurem küttevajadus kui A/B-klassi uusarendustes. Energiamärgis on aegunud, kehtiv klass võib erineda. Tegelik küttekulu sõltub korterist ja kasutusest.
  • Parkimine: maapealne parkimine kinnistul või tänaval; eraldi maa-alust garaaži ei ole.
  • Hindamise erisus: konkreetse korteri laenuväärtus sõltub muu hulgas siseviimistlusest.

Korduma kippuvad küsimused

Vastused on kirjutatud nii kasutajale kui ka otsingumootoritele ja AI-vastuste süsteemidele.

Milline hoone asub aadressil Astangu tn 52, Tallinn?

Astangu tn 52 on 1990. aastal ehitatud 13-korruseline korterelamu asukohas Haabersti linnaosa, milles on kokku 72 korterit. EHR kood on 101011186 ja katastritunnus 78406:604:0009. Estiqi andmetel energiaklass E.

Mis on Astangu tn 52 korterite keskmine ruutmeetrihind ja turuväärtus?

Estiq AVM hinnang on 2 147 €/m². Hinnangu vahemik on 1 943–2 351 €/m². Tüüpilise 3-toalise korteri arvestuslik väärtus on ligikaudu €127 601.

Kui palju maksab 40 m² või 50 m² korter aadressil Astangu tn 52?

2 147 €/m² benchmarki põhjal on 40 m² korteri indikatiivne väärtus umbes €85 880 ja 50 m² korteri väärtus umbes €107 350. Tegelik väärtus sõltub korteri seisukorrast, korrusest, parkimisest ja panipaigast.

Kuidas jagunevad korterite hinnad tubade arvu järgi?

1-toaline: €86 189–€104 284; 2-toaline: €99 489–€120 377; 3-toaline: €114 565–€138 617; 4-toaline: €138 684–€167 800.

Millise indikatiivse hinnaga tasub korter müüki panna?

Mudelipõhine indikatiivne pakkumishind on ligikaudu €2 120/m², tüüpilise 3-toalise puhul umbes €133 981, 3–5% kauplemisruumiga.

Kui palju võiks saada 3-toalise korteri eest üüritulu?

Heas korras 3-toalise korteri hinnanguline turuüür on €500–€610 kuus ja brutotootluse hinnang 4,7–5,7%.

Kas Astangu tn 52 sobib üüriinvesteeringuks?

Andmete põhjal on kompaktsed korteritüübid, ühistranspordi lähedus (peatus 58 m) ja aktiivne piirkondlik nõudlus investori jaoks positiivsed tegurid. Enne tehingut tasub kontrollida konkreetse korteri seisukorda, kommunaalkulusid ja tegelikku üürihuvi.

Milline on aadressi Astangu tn 52 ümbrus: turvalisus, õhk, müra ja radoon?

Politsei avaandmetel registreeriti ümbritseva ~0,7 km² ala kohta 24 kuu jooksul 26 sündmust (sündmuste tase: kõrge). Õhk: viimase 12 kuu tunninäitudest 78% oli kahes parimas ja 6% kahes halvimas klassis (tase: mõõdukas). Liiklusmüra hinnang maja juures on 52 dB (Lden). Radoon pinnaseõhus: kõrge (50–100 kBq/m³). Näitajad kirjeldavad piirkonda, mitte konkreetset korterit.

Kui suured on ülalpidamiskulud hoones Astangu tn 52?

Korteriühistu 2025. a majandusaasta aruande järgi olid korteriomanike kulud kokku keskmiselt €3,32/m² kuus koos kommunaalteenustega, tüüpiline korter maksis €178 kuus. Ühistu maksed ilma kommunaalteenusteta olid €1,12/m² kuus, sh remondifond €0,76/m². Remondifondi jääk aasta lõpus oli €5 629. Ühistul laenu ei olnud. Võrdluseks: Astangu asum 34 ühistu mediaan oli €2,77/m² kuus. Vaata ühistu andmeid.

Kas Estiq online-hinnang asendab panga nõutud eksperthinnangut?

Ei. Estiq AVM on andmepõhine statistiline turuorientiir. Pangalaenu taotlemisel on vaja atesteeritud kinnisvarahindaja ametlikku eksperthinnangut vastavalt EVS 875 standardile. Telli hindamine →

Kui täpne on Estiqi automaathinnang (AVM)?

Pimetestis (mai–september 2026) oli Estiq AVM mediaanviga Tallinnas 9,5% ja mujal Eestis 12,1%; Tallinnas jäi 83% hinnangutest ±20% piiresse. Täpsus on suurem aktiivsetes piirkondades ja väiksem ebatüüpiliste objektide puhul. Sellel lehel näidatud vahemik sõltub piirkonna andmehulgast. Tegemist on statistilise orientiiriga, mitte EVS 875 aktiga. Vaata metoodikat.

Hoone andmed on võrreldud EHR ja Maa-ameti registritega. AVM-metoodika: Martin Koppel, Estiqi kinnisvara hindamise nõustaja (metoodika lähtub EVS 875 standardist). Tegemist on automaatse mudelihinnanguga, mitte EVS 875 hindamisaktiga. Uuendatud 03.10.2026.

Vajad teist arvamust?

Edasta selle hoone andmed kohalikule eksperdile, ilma et peaksid põhiteavet uuesti sisestama.

Küsi piirkonna maaklerilt nõu