Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Siidisaba tn 11a
Rekisteritiedot 2.10.2026 Kristiine · Tallinn

Siidisaba tänav 11a, Tallinn

Siidisaba tn 11a (Tallinn, Kristiine linnaosa) on vuonna 2019 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo, 15 asuntoa (EHR 120263187). Estiq AVM -malliarvio on 3 745 €/m² (vaihteluväli 3 393–4 097 €/m²) 2.10.2026.

Siidisaba tänav 11a, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
4 kerrosta 15 asuntoa EHR 120263187 ↗ Kiinteistötunnus 78407:701:3372 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus Maanalainen pysäköinti

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Siidisaba tn 11a on vuonna 2019 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo, 15 asuntoa, arvioitu energialuokka B. Estiq AVM -vertailuarvo on €3 745/m², 20,4 % yli alueen Kristiine mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 111/m², 4/2026, n=64).

Siidisaba tn 11a on vuonna 2019 valmistunut 4-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kristiine, 15 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (6 kpl). Energialuokka B (arvio rakennusvuoden perusteella).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 3 745 €/m², noin 20,4 % yli alueen Kristiine mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 111/m², 4/2026, n=64). Tyypillinen asunto (2h, 55,4 m²) on noin €212 071.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Arvioitu energialuokka B, maantason pysäköinti ja 2019 rakennusvuosi.

€650–€790/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (16 ilmoitusta 500 m säteellä).

📊 Markkinadata · 16 ilmoitusta 500 m säteellä
Ylläpitokulut: kesä ~€73, talvi ~€123 · 100% kalustettu
3,6–4,6%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 4 37.6 – 42.3 m² €3 785 €140 941–€170 186
2h 6 50.2 – 60.6 m² €3 828 €192 137–€232 006
3h 4 66 – 70.2 m² €3 814 €239 119–€288 738
4h 1 97.6 m² €3 833 €338 935–€409 266
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 41.1 m² 2h · 55.4 m² 3h · 69.2 m² 4h · 97.6 m²
− 55,4 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€212 071
ca €3 828 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €222 675
Arvioitu vuokratuotto €650–€790/kk
Pyyntihinta / m² €4 019/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
8,1 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,7

Räägu pysäkki 293 m / 4 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,6

Tallinna Lilleküla Gümnaasium 217 m; ylioppilaskokeiden taso 57.2/100; päiväkoti 496 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö6,5

67% tunneista hyvä, 11% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 55 dB (havaittava), mallinnettu (Lden), lähin puisto Räägu park 397 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski8,3

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=13): matala riski.

Paino 10%
Kunto ja ikä9,4

Rakennettu 2019; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys8,9

Rekisteröityä todistusta ei ole; rakennusvuoden (2019) perusteella odotettu luokka on B. Lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,6

Räägu park 397 m; ruokakaupat 380 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,0

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (29 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 2016-2020”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Siidisaba tn 11a

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: kohtalainen · indeksi 3,5 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 13 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -69%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 3 040 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 67% kahdessa parhaassa luokassa, 22% keskimmäisessä ja 11% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

55 dB Lden · havaittava

Arvioitu tieliikennemelu on 2 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Matala · 10–30 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Kristiine · otos: rakennusvuosi 2016-2020.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 85 kauppaa · rakennusvuosi 2016-2020)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu.
Siidisaba tn 11a AVM-taso: €3 745/m² 2024 Q3 liian vähän kauppoja11 kauppaa liian vähän kauppoja— 2025 Q3 liian vähän kauppoja6 kauppaa liian vähän kauppoja— 2026 Q2 liian vähän kauppoja2 kauppaa liian vähän kauppoja— €3 631 2024 Q4 18 kauppaa €3 615 2025 Q1 10 kauppaa €4 077 2025 Q2 17 kauppaa €3 867 2025 Q4 12 kauppaa €3 757 2026 Q1 9 kauppaa €3 870 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€3 745/m²
Hintahaarukka
€3 393–4 097
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 55,4 m²)
€222 675
Indikatiivinen pyyntihinta€4 019/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 13 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.415297, 24.723879 · kiinteistötunnus 78407:701:3372.

🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 57.2/100
217 m · 3 min
🚏 Räägu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
293 m · 4 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 54.1/100
356 m · 5 min
🚏 Koolimaja pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
365 m · 5 min
🛒 Kotka Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
380 m · 5 min
🌳 Räägu park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
397 m · 5 min
🚏 Ööbiku pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
481 m · 6 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
496 m · 7 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
622 m · 8 min
🎓 Tallinna Tondi Kool
Peruskoulu · Peruskoulu
642 m · 9 min
🚏 Nõmme tee pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
653 m · 9 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
673 m · 9 min
🌳 Cederhelmi park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
1003 m · 13 min
10 minuutin kävelymatkalla: 13 kohdetta, lähin pysäkki 293 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Kristiine linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

32 705 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.8% · 6 146
18–64 (Työikäiset) 63.2% · 20 662
65 ja vanhemmat (Seniorit) 18% · 5 897

Koulutustaso (15+)

27 421 asukasta
Perusaste tai alempi 12% · 3 285
Keskiaste tai ammatillinen 35.4% · 9 712
Korkeakoulututkinto 50.4% · 13 821
Koulutustaso tuntematon 2.2% · 603

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

17 309 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.3% · 1 958
Neuvostoaika (1946–1990) 66.9% · 11 577
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 9.2% · 1 596
Uudiskohteet (2011+) 10.9% · 1 879

Eniten rakennettu aikakausi: 1971–1980.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.7%
Luokka B (Matalaenergia) 7.2%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 3.2%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 68.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.3%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi2019
Asuntoja yhteensä15
Kerroksia4
Energialuokka (arvio)B ~
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala4 486 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Melutaso55 dB (havaittava)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 120263187 · tietue päivitetty 30.05.2025.

Tiili.

EHR-portaali (koodi: 120263187) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78407:701:3372 · pinta-ala 4 486 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78407:701:3372) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Siidisaba tn 11a // 11b // 11c korteriühistu (rekisteritunnus 80358164). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€3,37/m² / kktyypillinen asunto €174/kk · sis. käyttömaksut · Lilleküla (asum) mediaani €3,03/m² / kk
Vastikkeet€1,06/m² / kkilman käyttömaksuja · korjausrahasto €0,16/m² · Lilleküla (asum) mediaani €1,12/m² / kk
Korjausrahasto€42 971€19/m² · alueen tavanomaisella välillä
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€28 907€29 584
josta korjausrahasto€4 280€6 506
Korjauskulut€5 595€7 485
Korjausrahaston saldo€42 971€30 206
Rahavarat€50 564€36 202
Vararahasto€8 732€8 732
Tilikauden tulos€26€453
Vastikkeet lajeittain2025€/m²/kk
Hooldustasud€4 9500,18
Heakorra tasud€12 5000,46
Haldustasud€5 8620,21
Remonditasud€4 2800,16
Kindlustus€1 3150,05

Maksujen nimet kuten tilinpäätöksessä.

37 asuntoa · jäseniä 40 yksityistä + 4 yritystä · taloyhtiöllä on 3 rakennusta.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (2 283 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Lilleküla (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE01152674) · Postinumero: 11311

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Siidisaba tn

5 taloa kadulla · kadun mediaani €3 197/m² (n=5) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Siidisaba tn 9 1974 €2 721 ~€134 806 E Katso →
Siidisaba tn 10 2014 €3 914 ~€267 549 B ~ Katso →
Siidisaba tn 11a Tämä talo 2019 €3 745 ~€212 071 B ~ Aktiivinen
Siidisaba tn 12b 2006 €3 197 ~€151 635 C ~ Katso →
Siidisaba tn 14/1 2013 €3 195 ~€175 500 D Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 120263187 Maa- ja Ruumiamet 02.10.2026 (EHR-tietue 30.05.2025) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78407:701:3372 ↗ Maanmittauslaitos 02.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 16 ilmoitusta 500 m säteellä · tuotto 3,6–4,6 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=16 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

B · tämä rakennus Matalapäästöinen energiatalo Erittäin hyvä lämmöneristys

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 2019 rakennusvuosi: moderni uudisrakennus; talotekniikan ja rakenteiden oletetaan rakennusvuoden perusteella olevan hyvässä kunnossa (todellinen kunto tulee tarkistaa).
  • Arvioitu energialuokka B: yleensä matalampi lämmitystarve kuin keskimääräisessä vanhemmassa talossa. Virallista todistusta ei ole; luokka on arvioitu rakennusvuoden perusteella. Tarkista todellinen luokka ja lämmityskulut todistuksesta ja todellisista laskuista.
  • Pysäköinti: rakennuksessa on maanalainen lämmin pysäköintihalli.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Siidisaba tn 11a, Tallinn?

Siidisaba tn 11a on vuonna 2019 rakennettu 4-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kristiine linnaosa, jossa on 15 asuntoa. EHR-koodi on 120263187 ja kiinteistötunnus 78407:701:3372. Estiqin mukaan arvioitu energialuokka B.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Siidisaba tn 11a?

Estiq AVM -arvio on 3 745 €/m². Arvoväli on 3 393–4 097 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €212 071.

Paljonko maksaa 50 m² tai 75 m² asunto osoitteessa Siidisaba tn 11a?

3 745 €/m² vertailutason mukaan 50 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €187 250 ja 75 m² asunnon noin €280 875. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €140 941–€170 186; 2h: €192 137–€232 006; 3h: €239 119–€288 738; 4h: €338 935–€409 266.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €4 019/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €222 675), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €650–€790 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 3,6–4,6 %.

Sopiiko Siidisaba tn 11a asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 293 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Siidisaba tn 11a ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 13 tapahtumaa (taso: kohtalainen). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 67 % oli kahdessa parhaassa ja 11 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 55 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: matala (10–30 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Siidisaba tn 11a?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €3,37/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €174 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €1,06/m² / kk, josta korjausrahastoon €0,16/m². Korjausrahastossa oli vuoden lopussa €42 971. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Lilleküla (asum) 236 taloyhtiön mediaani oli €3,03/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 02.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä