Estiq Value / Tallinn / Kristiine / Siidisaba tn 9
Rekisteritiedot 5.10.2026 Kristiine · Tallinn

Siidisaba tänav 9, Tallinn

Siidisaba tn 9 (Tallinn, Kristiine linnaosa) on vuonna 1974 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 45 asuntoa (EHR 101020028). Estiq AVM -malliarvio on 2 721 €/m² (vaihteluväli 2 465–2 977 €/m²) 5.10.2026.

Siidisaba tänav 9, Tallinn – ilmakuva rakennuksesta, ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR)
Ilmakuva · rakennuksen ääriviiva rakennusrekisteristä (EHR) · Ortokuva 02.05.2024, Maa- ja Ruumiamet (avoimen datan lisenssi)
5 kerrosta 45 asuntoa EHR 101020028 ↗ Kiinteistötunnus 78407:701:8431 ↗ Yksityisomistus · huoneisto-omistus

Estiq kokoaa yhdelle sivulle asuntokohtaiset hintatasot, AVM-markkina-arvon, markkinatrendit, sijainnin, elinympäristön, EHR-tekniset tiedot ja viralliset rekisteritodistukset.

Tarvitsetko virallisen arviokirjan pankille? Tilaa EVS 875 -arvio →

Ympäristö lyhyesti

Kuusi mittaria tälle osoitteelle. Napauta nähdäksesi lähteen ja rajoitukset.

Automaattinen markkina-arvo ja rakennuksen vertailutiedot

Siidisaba tn 9 on vuonna 1974 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo, 45 asuntoa, energialuokka E. Estiq AVM -vertailuarvo on €2 721/m², 12,5 % alle alueen Kristiine mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 111/m², 4/2026, n=64).

Siidisaba tn 9 on vuonna 1974 valmistunut 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kristiine, 45 asuntoa. Kantava rakenne: Tiili (EHR). Yleisin asuntotyyppi on 2h (35 kpl). Energialuokka E (energiatodistuksen mukaan).

Estiq AVM -perustaso talon asunnoille on 2 721 €/m², noin 12,5 % alle alueen Kristiine mediaanin (notaarikauppojen mediaani €3 111/m², 4/2026, n=64). Tyypillinen asunto (2h, 47,4 m²) on noin €134 806.

✓ Sopii erinomaisesti

Ensiasunnon ostajalle, 1–2 hengen taloudelle ja asuntosijoittajalle.

⚠ Huomioitavaa

Energialuokka E, maantason pysäköinti ja 1974 rakennusvuosi.

€510–€620/kk

Markkinavuokra tyypilliselle 2h asunnolle (6 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi).

📊 Markkinadata · 6 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi
Ylläpitokulut: kesä ~€67, talvi ~€157 · 100% kalustettu
4,6–5,6%

Arvioitu bruttotuotto (perustuu todellisiin vuokramarkkinatietoihin).

markkina-arvosta

Asuntojen hinnat ja huonejakautuma

Rakennusrekisterin (EHR) virallinen asuntoluokitus ja Estiq-arvovälit.

Asunto Määrä Pinta-ala €/m² Arvohaarukka
1h 5 28.2 m² €3 218 €82 217–€99 278
2h 35 38.9 – 47.9 m² €2 844 €115 950–€140 010
3h 5 56.4 m² €2 721 €139 039–€167 890
Suurin osa asunnoista ei ole samanlaisia: todellinen kauppahinta riippuu kerroksesta, sisustusstandardista, varastosta ja autopaikasta.

Asunnon pikakalkulaattori

Rakennuksen vertailuarvo + asuntokohtaiset parametrit. Valitse ominaisuudet ja näe laskennallinen arvo heti.

1h · 28.2 m² 2h · 45 m² 3h · 56.4 m²
− 47,4 m² +
Remontin tarpeessa −10% Hyvässä kunnossa Remontoitu +10%
1. kerros −2% Keskikerros Ylin kerros
Parveke / lasitettu parveke +€3 000 Kellarikomero +€2 000 Pysäköintipaikka +€5 000
Laskennallinen markkina-arvoMallin tilastollinen arvio hinnasta, jolla vastaava asunto tässä talossa todennäköisesti myydään. Perustuu Maa- ja Ruumiametin kauppatietoihin ja vertailukelpoisiin asuntoihin. Todellinen hinta voi poiketa muutaman prosentin. Ei EVS 875 -arviointiraportti.
€134 806
ca €2 844 / m² · mallin arvio
Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihintaEhdotettu myynti-ilmoituksen lähtöhinta: laskennallinen markkina-arvo +5 %. Tallinnassa asunnot myydään keskimäärin 3–5 % alle lopullisen pyyntihinnan, joten tähän sisältyy neuvotteluvaraa. Ei kauppahinta eikä takuu. €141 546
Arvioitu vuokratuotto €510–€620/kk
Pyyntihinta / m² €2 986/m²
Neuvotteluvara 3–5%
Metodologia: automaattinen tilastollinen AVM-arvio, joka perustuu Maanmittauslaitoksen kauppoihin. Ei korvaa virallista EVS 875 -standardin mukaista arviokirjaa.

Estiq Building Scorecard™

8-ulotteinen asumisympäristön, turvallisuuden, infrastruktuurin ja markkinan tarkastus.

Kokonaispisteet
7,4 / 10

Estiq Building Score on Estiqin oma yhdistelmäindikaattori, ei virallinen luokitus; osatekijöiden painot näkyvät alla. Menetelmä

Sijainti ja yhteydet8,7

Räägu pysäkki 274 m / 4 min; nopea yhteys keskustaan.

Paino 20%
Koulutus ja koulut6,7

Tallinna Lilleküla Gümnaasium 209 m; ylioppilaskokeiden taso 57.2/100; päiväkoti 460 m.

Paino 15%
Ilmanlaatu ja ympäristö6,5

67% tunneista hyvä, 11% huono (12 kk keskiarvo, taso: kohonnut), melutaso 55 dB (havaittava), mallinnettu (Lden), lähin puisto Räägu park 369 m. Lähteet: Estiqin melumalli (CNOSSOS-EU); Estiqin ilmanlaatuindeksi Keskkonnaagentuurin datasta.

Paino 10%
Turvallisuus ja rikollisuusriski8,3

PPA avoin data (H3-solu (~0,7 km²), 24 kk – 26.08.2026, n=13): matala riski.

Paino 10%
Kunto ja ikä6,7

Rakennettu 1974; kantava rakenne Tiili.

Paino 15%
Energiatehokkuus ja lämmitys5,2

EHR-energiatodistus E (myönnetty 21.04.2010, vanhentunut); lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö.

Paino 10%
Elinympäristö ja palvelut8,6

Räägu park 369 m; ruokakaupat 375 m.

Paino 10%
Markkinan likviditeetti ja kysyntä7,7

Maanmittauslaitoksen kauppavolyymi alueella (149 kauppaa viimeisten 4 neljänneksen aikana kohortissa ”rakennusvuosi 1971-1990”).

Paino 10%

Ympäristö ja turvallisuus: Siidisaba tn 9

Viralliset avoimet tiedot ja Estiqin mallit rakennuksen sijainnille. Ne kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa. Miten laskemme.

Turvallisuus

Tapahtumataso: kohtalainen · indeksi 3,5 / 10

Poliisin (PPA) avoimessa datassa on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta 24 kuukauden ajalta 13 kirjattua tapahtumaa (tiedot 26.08.2026 asti). Viim. 12 kk vs. edelliset 12: -69%.

Laskee poliisille ilmoitetut tapahtumat, ei turvallisuuden tunnetta.

Lähde: PPA:n avoin data.

Ilmanlaatu

Kohonnut

Viimeisen 12 kk:n 3 040 tuntilukemasta (07.12.2025–11.10.2026, rakennuksen ruutu (~0,1 km²)): 67% kahdessa parhaassa luokassa, 22% keskimmäisessä ja 11% kahdessa huonoimmassa viidestä.

Lähde: Keskkonnaagentuur, tuntidata.

Melu

55 dB Lden · havaittava

Arvioitu tieliikennemelu on 2 dB yli WHO:n suositustason (53 dB Lden).

Lähde: Estiqin melumalli, OpenStreetMap.

Radon maaperässä

Matala · 10–30 kBq/m³

Radonpitoisuus maaperän huokosilmassa. Perustuu tämän ruudun mittauksiin. Se jää alle 50 kBq/m³:n rajan, josta alkaen uudisrakennus tarvitsee radonturvallisen ratkaisun (EVS 840). Koko kunnan luokka: Kõrge või väga kõrge.

Maaperän huokosilman lukema, ei asunnon sisäilma; koskee lähinnä kellaria ja 1. kerrosta.

Lähde: Viron radonriskikartta (Viron geologinen tutkimuskeskus).

Hintatrendi ja myyntistrategia

Kaupat 2024 Q3–2026 Q2 · Maanmittauslaitos · Kristiine · otos: rakennusvuosi 1971-1990.

Neljännesvuosittainen kauppahinta €/m² (Otos: 307 kauppaa · rakennusvuosi 1971-1990)
Kaupat ✨ Ennuste 2026 Q4 Menetelmä: painotettu lineaarinen regressio 6 viim. neljänneksestä, vaimennus 0,75, raja ±5 %/nelj. Ei takuu. Lilleküla (asum) · rakennusvuosi 1971-1990 · €2 662 (2026 Q1) +1.6% v/v (2026 Q1 vs 2025 Q1)
Siidisaba tn 9 AVM-taso: €2 721/m² €2 567 2024 Q3 37 kauppaa €2 486 2024 Q4 42 kauppaa €2 534 2025 Q1 38 kauppaa €2 660 2025 Q2 41 kauppaa €2 629 2025 Q3 46 kauppaa €2 529 2025 Q4 37 kauppaa €2 575 2026 Q1 46 kauppaa Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun. €2 812 2026 Q2 Keskeneräinen neljännes: Maanmittauslaitoksen tietoja tulee vielä; ei käytetä trendiin eikä v/v-lukuun.kesken · 20 €2 590 2026 Q4 ✨ Ennuste

Myyntistrategia

AVM-markkina-arvo
€2 721/m²
Hintahaarukka
€2 465–2 977
Indikatiivinen pyyntihinta (Tyypillinen 2h · 47,4 m²)
€141 546
Indikatiivinen pyyntihinta€2 986/m²
Neuvotteluvara~3–5%

Sijaintikartta ja lähimmät palvelut

10 minuutin kävelymatkan säteellä sijaitsee 13 keskeistä palvelua · Koordinaatit 59.415541, 24.723462 · kiinteistötunnus 78407:701:8431.

🎓 Tallinna Lilleküla Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 57.2/100
209 m · 3 min
🚏 Räägu pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
274 m · 4 min
🎓 Tallinna Kristiine Gümnaasium
Lukio · Arvosana: 54.1/100
321 m · 4 min
🚏 Koolimaja pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
332 m · 4 min
🌳 Räägu park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
369 m · 5 min
🛒 Kotka Selver
Supermarketti · Päivittäistavarat
375 m · 5 min
🧒 Tallinna Tihase Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
460 m · 6 min
🚏 Ööbiku pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
505 m · 7 min
🧒 Tallinna Linnupesa Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
620 m · 8 min
🧒 Tallinna Kristiine Lasteaed
Päiväkoti · Varhaiskasvatus
651 m · 9 min
🚏 Nõmme tee pysäkki
Pysäkki · Bussi / Linja
658 m · 9 min
🎓 Tallinna Tondi Kool
Peruskoulu · Peruskoulu
677 m · 9 min
🌳 Cederhelmi park
Puisto · Ulkoilu ja viheralue
968 m · 13 min
10 minuutin kävelymatkalla: 13 kohdetta, lähin pysäkki 274 m.

Alueen rakennuskausi ja väestö: Kristiine linnaosa

Tilastokeskuksen REL2021-väestönlaskennan ja Rakennusrekisterin (EHR) avoin data.

Asukkaiden ikäjakauma

32 705 asukasta
0–17 (Lapset ja nuoret) 18.8% · 6 146
18–64 (Työikäiset) 63.2% · 20 662
65 ja vanhemmat (Seniorit) 18% · 5 897

Koulutustaso (15+)

27 421 asukasta
Perusaste tai alempi 12% · 3 285
Keskiaste tai ammatillinen 35.4% · 9 712
Korkeakoulututkinto 50.4% · 13 821
Koulutustaso tuntematon 2.2% · 603

Rakennusvuosikymmen ja asuntokanta

17 309 asuntoa
Historialliset (< 1945) 11.3% · 1 958
Neuvostoaika (1946–1990) 66.9% · 11 577
Uudelleenitsenäistynyt (1991–2010) 9.2% · 1 596
Uudiskohteet (2011+) 10.9% · 1 879

Eniten rakennettu aikakausi: 1971–1980.

Energiatehokkuusjakauma A–G

Luokka A (Lähes nollaenergia) 3.7%
Luokka B (Matalaenergia) 7.2%
Luokka C (Hyvä energiatehokkuus) 6%
Luokka D (Kohtalainen tehokkuus) 3.2%
Luokka E (Perinteinen neuvostokerrostalo) 68.6%
Luokka F–G (Suuri energiankulutus) 11.3%

Rakennusprofiili

Tiedot EHR:stä ja Maanmittauslaitoksen kiinteistörekisteristä; puuttuvia kenttiä ei näytetä.

Rakennusvuosi1974
Asuntoja yhteensä45
Kerroksia5
EnergialuokkaE
OmistusmuotoYksityisomistus · huoneisto-omistus
Tontin pinta-ala1 231 m²
LämmitysjärjestelmäKaukolämpö
Kantava rakenneTiili
Hissejä0
Melutaso55 dB (havaittava)

Viralliset rekisteritiedot: EHR ja kiinteistörekisteri

Vain tiedot, jotka Estiq lukee EHR:stä ja kiinteistörekisterin WFS-palvelusta. Palo- ja hissitarkastuksia Estiq ei seuraa.

EHR · Rakennusrekisteri

Koodi 101020028 · tietue päivitetty 11.09.2026.

Tiili · hissejä EHR:n mukaan: 0.

EHR-portaali (koodi: 101020028) →

Kiinteistöyksikkö (Maanmittauslaitos)

78407:701:8431 · pinta-ala 1 231 m².

Käyttötarkoitus: 100% Elamumaa.

Kiinteistökartta (78407:701:8431) ↗

Taloyhtiö ja asumiskulut

Rakennusta hallinnoi taloyhtiö Tallinn, Siidisaba tn 9 korteriühistu (rekisteritunnus 80154591). Luvut ovat taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksestä (kaupparekisteri).

Kulut yhteensä€2,75/m² / kktyypillinen asunto €123/kk · sis. käyttömaksut · Lilleküla (asum) mediaani €3,03/m² / kk
Vastikkeet€0,55/m² / kkilman käyttömaksuja · Lilleküla (asum) mediaani €1,12/m² / kk
LainatEi lainaavuoden lopussa
Tilikausi20252024
Vastikkeet€13 180€13 036
Korjauskulut€3 875€2 731
Rahavarat€43 319€33 071
Vararahasto€4 212€4 212
Tilikauden tulos€1 681−€4 284

45 asuntoa · jäseniä 44 yksityistä + 1 yritystä.
Lähde: taloyhtiöiden tilinpäätökset (Viron kaupparekisteri). €/m² = summa ÷ asuntojen pinta-ala rakennusrekisterissä (1 997 m²) ÷ 12. "Kulut yhteensä" on tilinpäätöksen asuntotaulukon omistajilta perimä summa, ja se sisältää yleensä lämmön, veden ja sähkön. Vertailu: alueen Lilleküla (asum) taloyhtiöiden mediaani ja kvartiilit samana vuonna.

Maa- ja Ruumiamet In-ADS -osoitekohde (ADS-OID: EE00639904) · Postinumero: 11311

KÜ tiedot e-Äriregisteristä ↗

Asuinkerrostalot kadulla Siidisaba tn

5 taloa kadulla · kadun mediaani €3 197/m² (n=5) · reaaliaikainen vertailu.

Osoite Rakennusvuosi Estiq €/m² Tyypillinen asunto Energialuokka
Siidisaba tn 9 Tämä talo 1974 €2 721 ~€134 806 E Aktiivinen
Siidisaba tn 10 2014 €3 914 ~€267 549 B ~ Katso →
Siidisaba tn 11a 2019 €3 745 ~€212 071 B ~ Katso →
Siidisaba tn 12b 2006 €3 197 ~€151 635 C ~ Katso →
Siidisaba tn 14/1 2013 €3 195 ~€175 500 D Katso →

Viralliset tietolähteet ja rekisteritodistukset

Suorat tietoyhteydet, viralliset rekisterit ja päivitysaikaleimat.

Tietoalue Virallinen lähde Hallinto-organisaatio Tiedot ajalta Tila
Rakennuksen tekniset tiedot EHR · 101020028 Maa- ja Ruumiamet 05.10.2026 (EHR-tietue 11.09.2026) Vahvistettu
Kiinteistö ja maankäyttö Maanmittauslaitos · 78407:701:8431 ↗ Maanmittauslaitos 05.10.2026 Vahvistettu
Toteutuneet kiinteistökaupat Maanmittauslaitoksen kauppahintarekisteri Maanmittauslaitos 05.2026 Synkronoitu
Väestö- ja väestönlaskentatiedot Väestörekisteri & RL21 Tilastokeskus vuosittain (2021) Virallinen
Turvallisuus ja ympäristönseuranta Melukartat, ilmanlaatu & PPA Poliisi / Ympäristökeskus mallinnettu arvio Tilastollinen
Vuokra ja bruttotuotto Estiqin vuokratietokanta · 6 ilmoitusta 500 m säteellä, sama rakennusaikakausi · tuotto 4,6–5,6 % Estiq Rental Intelligence 10.2026 · n=6 Markkinadata
Arviointimetodologia Estiq AVM Vertailukauppamenetelmä (ei EVS 875 -arviokirja) 2026 mallipainotukset Tilastollinen

Rakennuksen energialuokan selitys

Energiatodistus on virallinen asiakirja, joka kuvaa rakennuksen energia- ja lämmityskustannusten tehokkuutta.

E · tämä rakennus Korkeampi energiankulutus Havaittava lämpöhäviö; tyypillinen vanhemmalle kannalle

Keskeiset riskitekijät

  • Vuoden 1974 rakennusvuosi: talotekniikka vaatii määräaikaista uusimista ja huoltoa.
  • Energialuokka E: yleensä suurempi lämmitystarve kuin uusissa A/B-taloissa. Energiatodistus on vanhentunut, joten voimassa oleva luokka voi poiketa. Todelliset lämmityskulut riippuvat asunnosta ja käytöstä.
  • Pysäköinti: maantason pysäköinti pihalla tai kadulla; erillistä maanalaispaikkaa ei ole.
  • Arviointiero: yksittäisen asunnon pankkiarvo riippuu olennaisesti sisäpinnan kunnosta.

Usein kysytyt kysymykset (UKK)

Vastaukset on optimoitu asunnonostajille, hakukoneille ja tekoälyjärjestelmille.

Mikä rakennus sijaitsee osoitteessa Siidisaba tn 9, Tallinn?

Siidisaba tn 9 on vuonna 1974 rakennettu 5-kerroksinen asuinkerrostalo alueella Kristiine linnaosa, jossa on 45 asuntoa. EHR-koodi on 101020028 ja kiinteistötunnus 78407:701:8431. Estiqin mukaan energialuokka E.

Mikä on keskimääräinen neliöhinta ja markkina-arvo kohteessa Siidisaba tn 9?

Estiq AVM -arvio on 2 721 €/m². Arvoväli on 2 465–2 977 €/m². Tyypillisen 2h asunnon arvioitu markkina-arvo on noin €134 806.

Paljonko maksaa 40 m² tai 50 m² asunto osoitteessa Siidisaba tn 9?

2 721 €/m² vertailutason mukaan 40 m² asunnon ohjeellinen arvo on noin €108 840 ja 50 m² asunnon noin €136 050. Todellinen arvo riippuu kunnosta, kerroksesta, pysäköinnistä ja varastosta.

Miten asuntojen hinnat jakautuvat huoneluvun mukaan?

1h: €82 217–€99 278; 2h: €115 950–€140 010; 3h: €139 039–€167 890.

Millä suuntaa-antavalla hinnalla asunto kannattaa laittaa myyntiin?

Mallipohjainen suuntaa-antava pyyntihinta on noin €2 986/m² (tyypilliselle 2h asunnolle noin €141 546), jossa on 3–5 % neuvotteluvara.

Paljonko vuokratuottoa 2h asunnosta voi saada?

Hyväkuntoisen 2h asunnon arvioitu markkinavuokra on €510–€620 kuukaudessa ja arvioitu bruttotuotto 4,6–5,6 %.

Sopiiko Siidisaba tn 9 asuntosijoitukseen?

Tietojen mukaan kompaktit asuntopohjat, julkisen liikenteen läheisyys (pysäkki 274 m) ja alueen vakaa kysyntä ovat sijoittajalle myönteisiä tekijöitä. Ennen kauppaa kannattaa tarkistaa huoneiston kunto, hoitovastike ja todellinen vuokrakysyntä.

Millainen on osoitteen Siidisaba tn 9 ympäristö: turvallisuus, ilma, melu ja radon?

Poliisin avoimen datan mukaan on ympäröivältä ~0,7 km²:n alueelta kirjattu 24 kuukauden aikana 13 tapahtumaa (taso: kohtalainen). Ilma: viimeisen 12 kk:n tuntilukemista 67 % oli kahdessa parhaassa ja 11 % kahdessa huonoimmassa luokassa (taso: kohonnut). Arvioitu tieliikennemelu rakennuksella on 55 dB (Lden). Radon maaperän huokosilmassa: matala (10–30 kBq/m³). Mittarit kuvaavat aluetta, eivät yksittäistä asuntoa.

Mitkä ovat asumiskulut kohteessa Siidisaba tn 9?

Taloyhtiön vuoden 2025 tilinpäätöksen mukaan omistajat maksoivat keskimäärin €2,75/m² / kk käyttömaksut mukaan lukien; tyypillinen asunto maksoi €123 kuukaudessa. Vastikkeet ilman käyttömaksuja olivat €0,55/m² / kk. Taloyhtiöllä ei ollut lainaa. Vertailun vuoksi alueen Lilleküla (asum) 236 taloyhtiön mediaani oli €3,03/m² / kk. Katso taloyhtiön tiedot.

Korvaako Estiq-verkkoarvio pankin vaatiman virallisen arviokirjan?

Ei. Estiq AVM on dataohjattu tilastollinen markkinaohje. Asuntolainaa haettaessa tarvitaan laillistetun kiinteistöarvioijan virallinen arviokirja EVS 875 -standardin mukaisesti. Tilaa arvio →

Kuinka tarkka Estiqin automaattinen arvio (AVM) on?

Sokkotestissä (touko–syyskuu 2026) Estiq AVM:n mediaanivirhe oli Tallinnassa 9,5 % ja muualla Virossa 12,1 %; Tallinnassa 83 % arvioista osui ±20 %:n sisään. Tarkkuus on parempi aktiivisilla alueilla ja heikompi epätyypillisissä kohteissa. Tämän sivun hintaväli riippuu alueen datan määrästä. Kyseessä on tilastollinen vertailuarvo, ei EVS 875 -raportti. Katso menetelmäsivu.

Rakennustiedot on täsmäytetty EHR- ja Maanmittauslaitoksen rekistereihin. AVM-menetelmä: Martin Koppel, Estiqin kiinteistöarvioinnin neuvonantaja (menetelmä EVS 875 -standardin mukainen). Tämä on automaattinen malliarvio, ei EVS 875 -lausunto. Päivitetty 05.10.2026.

Tarvitsetko toisen asiantuntijanäkemyksen?

Lähetä tämän talon tiedot paikalliselle asiantuntijalle ilman tietojen uudelleensyöttöä.

Kysy alueen kiinteistönvälittäjältä